Trendy wellness dla trenerów do wdrożenia w 2024 roku

Małymi krokami zbliża się nowy rok, a wraz z nim rokowania co będzie modne w branży fitness w 2024 roku. Branża fitness stawia na wellness, jako trend który jest widoczny i będzie się stale rozwijał. Idąc tym kierunkiem, w dzisiejszym artykule prezentujemy trendy opublikowane przez dr Suz Suad, które trenerzy powinni wdrożyć w 2024 roku.
2023-11-03 00:00
Udostępnij
Trendy wellness dla trenerów do wdrożenia w 2024 roku

Tematy oparte na wiedzy:

1) Wykorzystanie Wearable Technology: Jako profesjonaliści fitness ważne jest, aby zrozumieć korzyści płynące z technologii "noszonej" i jak ją integrować z sesjami treningowymi. Może to obejmować tworzenie wyzwań krokowych, śledzenie tętna podczas treningów i rozumienie związku między danymi o śnie a intensywnością treningu. Edukuj klientów na temat ich wyników.

2) Ćwiczenia na świeżym powietrzu i entuzjazm dla golfa: Zrozumienie rosnącego zainteresowania ćwiczeniami na świeżym powietrzu i golfem może pomóc dostosować Twoją ofertę do szerszego spektrum klientów. Wspieranie celów podpoiecznych w bieganiu, wędrówkach i grze w golfa może dodać różnorodności i zaspokoić ich ewoluujące potrzeby. Wymaga to wiedzy o zapobieganiu kontuzjom, stosowaniu funkcjonalnych treningów specyficznych dla sportu i wyjaśnieniu zastosowania ćwiczeń w odniesieniu do celów poza siłownią.

3) Pomoc w przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu: Dogłębne zrozumienie objawów wypalenia i sposobów ich łagodzenia jest kluczowe. Trenerzy powinni zapewniać treningi antystresowe i podkreślać znaczenie aktywnych sesji regeneracyjnych. Trenerzy powinni uczyć tego swoich klientów.

4) Trenerzy-gwiazdy i traktowanie ćwiczeń jak lekarstwa: Zrozumienie pojawienia się trenerów-gwiazd może pozwolić dostosować twoje strategie do zmieniających się oczekiwań społecznych. Podobnie, pójście w kierunku traktowania treningu jako ścieżkę do lepszego zdrowia wewnętrznego, a nie tylko wyglądu zewnętrznego, może pomóc w tworzeniu skutecznych programów treningowych. Pracuj nad swoim wizerunkiem, obserwuj programy znanych "gwiazd trenerskich", patrz holistycznie na człowieka. To wszystko droga do sukcesu w 2024 roku.

Tematy oparte na środowisku:

1) Dostosowywanie "przekąsek treningowych": Adaptacja do nowoczesnego środowiska hybrydowego fitness oznacza dostosowanie się do krótszych, częstszych treningów w ciągu dnia. Rozważ oferowanie różnych długości treningów w swojej bibliotece wideo, aby sprostać temu zapotrzebowaniu. Krótkie sesje lunchowe? To nowy, ważny trend. Trening nie zawsze musi trwać godzinę czasu. Dostosuj ofertę do zapotrzebowań rynku.

2) Budowanie społeczności: Tworzenie poczucia wspólnoty jest kluczowe w każdym środowisku fitness. Inicjowanie programów takich jak gry integracyjne w zajęciach grupowych lub wdrażanie programów ambasadorskich może pomóc nowym klubowiczom poczuć się bardziej przywiązanymi do trenera. To również pomoże Ci zatrzymać podopiecznych na dłużej.

3) Fitness hybrydowy: Ponieważ trend fitnessu hybrydowego nie wykazuje oznak spowolnienia, istotne jest zbudowanie wszechstronnego środowiska łączącego trening stacjonarny i online. Obejmuje to opanowanie platform cyfrowych do hostowania wideo, akceptowania płatności i planowania zajęć.

4) Innowacyjne zajęcia grupowe: Jako specjaliści fitness ważne jest, aby być na bieżąco z zapotrzebowaniem na unikalne i zabawne zajęcia grupowe i odzwierciedlać to w środowisku treningowym. Oferowanie różnorodnych i kreatywnych zajęć może utrzymać zaangażowanie i motywację klientów. Nie rywalizujesz online ze studiem "za rogiem", teraz konkurujesz o uwagę z każdym studiem na świecie.

Tematy oparte na psychologii:

1) Priorytet dla uważności: W odpowiedzi na coraz bardziej stresujący świat, integrowanie praktyk uważności do protokołu treningowego jest kluczowe. Zapewnianie informacji i wskazówek w zakresie praktyk uważności może pomóc klientom lepiej radzić sobie ze stresem i poprawić ogólne samopoczucie.

2) Podkreślanie znaczenia regeneracji: Zrozumienie psychologii aktywnej regeneracji może pomóc profesjonalistom fitness w tworzeniu bardziej skutecznych programów treningowych. Obejmuje to oferowanie narzędzi do regeneracji, dyskusję na temat ich korzyści i zapewnianie wskazówek, jak ich używać, aby pomóc w odpoczynku i rekonwalescencji.

3) Zapewnienie czystości: Utrzymanie czystego środowiska nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale również daje psychologiczny komfort klientom, którzy mogą obawiać się zachorowania. Jasna komunikacja na temat protokołów czystości może pomóc złagodzić te obawy i zbudować zaufanie klientów do bezpieczeństwa Twoich obiektów.