Aerobik wodny – idealny sposób na dobrą kondycję, odchudzanie i świetne samopoczucie

Aerobik wodny to coraz popularniejsza alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń, która świetnie nadaje się dla osób po przebytych kontuzjach, kobiet w ciąży oraz ludzi pragnących pozbyć się cellulitu i zdrowo zrzucić zbędne kilogramy. Z uczęszczaniem na aqua aerobiku wiąże się wiele zalet, a „skutkiem ubocznym” jego regularnego uprawiania jest świetna kondycja, dobre samopoczucie oraz zgrabna sylwetka. Dlaczego warto zapisać się na aerobik wodny i kto może bezpiecznie korzystać z tego typu aktywności?
2020-01-30 00:00
Udostępnij
Aerobik wodny – idealny sposób na dobrą kondycję, odchudzanie i świetne samopoczucie

Na czym polega aerobik wodny i dla kogo jest szczególnie polecany?

Aqua aerobik to zestawy ćwiczeń aerobowych, które wykonywane są w wodzie. Są one połączeniem ćwiczeń fitness, pływania oraz gimnastyki korekcyjnej. Taka forma aktywności fizycznej została stworzona i po raz pierwszy zastosowana w Stanach Zjednoczonych w latach 80-tych XX w. Ze względu na znakomite rezultaty, jakie dają ćwiczenia prowadzone w wodzie oraz ich szerokie zastosowanie, aerobik wodny bardzo szybko zyskał popularność, która utrzymuje się po dziś dzień. Aerobik wodny jest także modną formą aktywności fizycznej, pozwala urozmaicić standardowe treningi oraz osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

Ogromna popularność aerobiku wodnego wynika także z możliwości jego wykonywania przez osoby, które z powodów zdrowotnych nie mogą korzystać z tradycyjnych form ćwiczeń. Aqua aerobik jest bowiem doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych oraz ludzi po przebytych kontuzjach i urazach, w przypadku których standardowe ćwiczenia są zbyt intensywne lub wiążą się z ryzykiem dodatkowych powikłań. Aerobik wodny to także fantastyczny wybór dla kobiet w ciąży, które pragną w tym delikatnym czasie zadbać o swoją sylwetkę oraz kondycję. Wreszcie, z aqua aerobiku chętnie korzystają również osoby z nadwagą, które poszukują bezpiecznej i szybkiej metody na utratę zbędnych kilogramów oraz uzyskanie wymarzonej sylwetki.

Dlaczego warto uprawiać aqua aerobik? Najważniejsze zalety ćwiczeń w wodzie

Ćwiczenia wykonywane w wodzie mają liczne zalety, wśród których warto wymienić szybką utratę zbędnych kilogramów oraz możliwość znaczącej redukcji tzw. pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Ćwiczenia realizowane przy oporze wody pozwalają także skutecznie wzmocnić wybrane partie mięśniowe oraz poprawić elastyczność stawów i ścięgien. Podczas regularnie wykonywanych treningów poprawie ulega również ogólna kondycja i wytrzymałość organizmu oraz usprawnia się koordynacja ruchowa. Osoby korzystające z zajęć aerobiku wodnego zwracają także uwagę na znaczącą redukcję napięcia i stresu oraz znacznie lepsze samopoczucie po treningach.

Aerobik wodny jest świetnym wyborem dla osób, które poszukują skutecznej aktywności prowadzącej do redukcji tkanki tłuszczowej i co za tym idzie, utraty zbędnych kilogramów. Połączenie regularnych ćwiczeń w wodzie ze zdrową dietą bogatą w warzywa i owoce, nabiał oraz chude mięsa pozwala bowiem uzyskać szczuplejszą i zgrabniejszą sylwetkę oraz ukształtować mięśnie. Znaczącej poprawie ulega także kondycja, co dodatkowo motywuje do aktywności fizycznej oraz pozwala uniknąć efektu jo-jo, czyli powrotu do pierwotnej wagi.

Oprócz osób w pełni zdrowych, aerobik wodny jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi po przebytych urazach, kontuzjach oraz osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Ćwiczenia wykonywane w wodzie nie stanowią bowiem obciążenia dla stawów i kręgosłupa, a środowisko wodne dodatkowo niweluje ryzyko kontuzji. Takie właściwości sprawiają, że aerobik wodny jest bezpieczną i szczególnie polecaną formą aktywności fizycznej dla kobiet w ciąży, osób otyłych oraz seniorów, czyli wszystkich osób które powinny zwracać uwagę nie tylko na skuteczność ćwiczeń, ale przede wszystkim bezpieczeństwo ich wykonywania.

Aerobik wodny w Parkwodny.pl – dlaczego warto skorzystać z jego oferty w Krakowie?

Aby ćwiczenia wykonywane w wodzie były w pełni bezpieczne oraz wywoływały pożądane skutki, niezbędne jest ich wykonywanie pod czujnym okiem specjalisty. Doświadczony oraz przeszkolony w tym zakresie instruktor będzie w stanie dopasować odpowiednie formy aktywności do stanu zdrowia, wieku oraz wymagań każdego uczestnika zajęć dbając przy tym o ich prawidłowe wykonywanie oraz bezpieczeństwo na basenie. Z tego powodu, na zajęcia z aqua aerobiku warto zapisać się w sprawdzonym miejscu. Mieszkańcy Krakowa i okolic znajdą je w ofercie Parku Wodnego – jednego z największych tego typu obiektów w naszym kraju.

Aerobik wodny w Parkwodny.pl to kompleksowe zajęcia prowadzone pod okiem doświadczonych i wyspecjalizowanych instruktorów, którzy dbają o przyjazną atmosferę panującą podczas spotkań oraz proponują ich uczestnikom w pełni bezpieczne i sprawdzone zestawy ćwiczeń pozwalające poprawić ogólne samopoczucie, zadbać o kondycję oraz wzmocnić całe ciało. Ćwiczenia ukierunkowane są przede wszystkim na szybkie rozwiniecie kondycji oraz powrót do aktywności fizycznej dla osób, które z różnych powodów miały dłuższą przerwę w treningach. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, a sama umiejętność pływania, wbrew pozorom, nie jest wcale niezbędna, aby móc wziąć w nich aktywny udział.