Nie czujesz się pewnie na parkiecie? Plączą ci się nogi? Nie wiesz co zrobić z rękami? Mamy dla ciebie zestaw ćwiczeń, które poprawią twoją koordynację ruchową i sprawią, że parkiet będzie należał do ciebie
fit.pl
2015-12-04 00:00
Udostępnij
Trening taneczny - dance aerobik

Lubisz tańczyć? Sprawdź trening w stylu dance aerobic, który jest połączeniem tańca i aerobiku. Możesz go wykonywać w domu, przy swojej ulubionej muzyce.

Zestaw kilku prostych ćwiczeń dance aerobik

Taneczne pompki

Stojąc na lekko rozstawionych i ugiętych nogach, wyprostuj plecy, wykonuj ruchy „odpychające”, to znaczy wypinaj biust do przodu, jednocześnie chowając ręce tak, jakbyś ćwiczyła pompki na stojąco. Dodatkowo możesz poruszać biodrami w rytm muzyki.

Brazylijskie figury

To ćwiczenie nauczy cię poruszać się jak tancerki samby. Pośladki powinny być mocno wypięte, a nogi szeroko rozstawione. Biegnij w miejscu, nie odrywając palców stóp od ziemi – unoś same pięty. Podczas tańca staraj się zmysłowo poruszać ramionami.

Street dance

Stań w lekkim rozkroku, ręce wzdłuż tułowia. W rytm muzyki przenoś ciężar ciała z lewej nogi na prawą (i na odwrót), lekko podskakując. W tym samym czasie lewą ręką przesuń po lewym udzie, a prawą gwałtownie wyrzuć w górę.

Gorączka sobotniej nocy

Dzięki tym ćwiczeniom będziesz się poruszała na parkiecie niczym John Travolta w słynnym filmie z lat 70. Poruszaj się po kole, krzyżując nogi. Ruch nóg połącz z ruchami rąk. Jedną poruszaj z przodu, tak jakbyś wygładzała obrus, drugą połóż z tyłu głowy. Ta figura świetnie działa na biust.

Kocie ruchy

Krok marszowy, do którego dołączamy pracę rąk. Możesz poruszać nimi nad głową lub przesuwać od góry do dołu po ciele. Maszerując, staraj się poruszać energicznie biodrami. Można w ten sposób tańczyć w miejscu.

Jumping

W rytm muzyki maszeruj energicznie i unoś wysoko kolana. W czasie marszu staraj się dotykać naprzemiennie łokciami kolan.

Siła hip-hopu

Energiczne kopnięcia, często połączone z krokiem skrzyżnym z tyłu. Pozwalają uwolnić emocje, wyrzucić z siebie złość.

Bollywood dance

Stań bokiem, tak aby prawa noga była wysunięta do przodu i lekko ugięta w kolanie. Wyciągnij prawą rękę, a lewą oprzyj na lewym biodrze. Następnie w rytm muzyki wykonuj ugięcia prawego kolana, dokładając do tego poruszanie nadgarstkiem.

Street dance II

Stań w rozkroku, mocno wypinając pośladki. Lekko pochyl się do przodu. Ręce ugięte w łokciach, na przemian rób skręty tułowia, starając się dotknąć prawym łokciem do lewego kolana i na odwrót.

Linoskoczek

Rozłóż na podłodze wstążkę, pasek lub centymetr krawiecki. Przejdź całą długość stawiając jedną stopę tuż przed drugą. Możesz też spacerować np. po krawędzi dywanu. Możesz to zrobić z zamkniętymi oczami. Gdy dojdziesz do końca podskocz i wyląduj obok wstążeczki, przyjmując podstawę jaskółki. To ćwiczenie poprawi twoją koordynację. Jest również świetnym ćwiczeniem relaksacyjnym na zakończenie treningu dance aerobicu.

www.fit.pl