Gdy na dworze robi się coraz cieplej, przestajemy nosić szarobure czapki i kurtki, zamieniając je na bardziej kolorowe i dopasowane ubrania. Jednak wtedy często okazuje się, że nasza letnia sylwetka odeszła, a nam zostało mało czasu na powrót do formy. Co więc zrobić, by zdążyć do lata i świetnie czuć się we własnej skórze?
2019-06-26 00:00
Udostępnij
Bądź w formie na lato!

Zima sprzyja gromadzeniu tkanki tłuszczowej, przez co przed latem desperacko poszukujemy sposobów na ekspresowe zrzucenie wagi, by móc pochwalić się piękną sylwetką podczas wakacyjnych wyjazdów. Niestety cudów nie ma i zbędne kilogramy nie znikną jak za dotknięciem magicznej różdżki, ale można zastosować kilka rad, które pomogą uporać się z całym procesem odchudzania.

Siłownia codziennie? Lepiej nie

Kiedy po zimie zmagamy się z nadprogramowymi kilogramami, działamy jak zautomatyzowani. Orientujemy się, że czas najwyższy, by wcielić w życie pewne zmiany i w te pędy biegniemy zakupić karnet na siłownię. Ćwiczymy codziennie, by po tygodniu przestać na nią chodzić. Dzieje się tak dlatego, że po wielomiesięcznym lenistwie z dnia na dzień narzucamy sobie zbyt duże tempo. A po tygodniu nie ma szans na jakiekolwiek efekty.
Nagła zmiana może mieć tylko negatywny skutek, a mianowicie – spotęgowanie zmęczenia poprzez brak czasu na regenerację organizmu, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego zmiany warto wdrażać powoli. Wystarczy, jeśli na początku ulubioną formę ruchu będziemy powtarzać 3 razy w tygodniu. Lubisz rower? Może da się podjechać na nim do pracy? Wolisz spacer? Wybierz się na dłuższą przechadzkę niż do najbliższego sklepu. W dobie, gdzie właściwie wszędzie poruszamy się samochodem każdy ruch jest na wagę złota.

Od dzisiaj same warzywa?

Drastyczna zmiana diety to częste postanowienia osób, które przeżywają szok związany z tym co zobaczyli po zimie. Więcej centymetrów i kilka nadprogramowych kilogramów motywują najszybciej. Dlatego tuż po zejściu z wagi decydujemy się także zmienić sposób odżywiania. Wymieniamy zawartość lodówki na zdrowsze produkty. Udajemy się na zakupy, uzupełniając koszyk szpinakiem, brokułami i voila! Zielone życie – czas start. Po powrocie do domu oczywiście coś gotowanego na parze i tak przez kolejne dni. Jednak osoba, która przyzwyczajona jest do jedzenia niekoniecznie zdrowych posiłków, szybko się zniechęci. Dlatego najlepsza będzie zbilansowana, a nie drastyczna dieta. Jeśli wykluczymy wszystkie niezdrowe elementy z życia i będziemy restrykcyjnie przestrzegać zdrowego żywienia, to tuż po powrocie do starych nawyków przybierzemy na wadze jeszcze więcej niż straciliśmy (tak zwany efekt jo-jo).

By uchronić się od tego warto zastosować suplement diety DuoLife Medical Formula ProSlimer®, który reguluje metabolizm i chroni przed gwałtownymi zmianami wagi. Warto stopniowo wprowadzać zmiany, a raz w tygodniu zrobić sobie dyspensę na swoje ulubione danie, które poprawi nam nastrój, a organizmowi da do zrozumienia, że nie zrezygnowaliśmy z tego typu posiłków na zawsze, przez co wahania wagi będą mniejsze. Dobrze dobrane posiłki to jednak nie wszystko, ważne są także kalorie, które z nich zjadamy.

Kalorie i spalanie tłuszczu

Po pierwsze – warto liczyć kalorie. Jeśli nie samemu, to można zainstalować aplikację w telefonie, która po wpisaniu konkretnego produktu nie tylko je oblicza,  ale także odnotowuje dzienne wykorzystanie węglowodanów, białka i tłuszczy w odniesieniu do dziennego zapotrzebowania. „Zdrowe” jedzenie spożyte w dużych porcjach także będzie tuczące. Najlepszym przykładem są płatki owsiane, które w ilości pół szklanki, w towarzystwie połówki banana, bakalii i szklanką mleka mają ponad 600 kcal. To wcale niemało, prawda?
To proste - kiedy nasz organizm otrzyma mniej kalorii niż potrzebuje, zaczniemy chudnąć. Jeśli dołożymy do tego aktywność fizyczną w postaci ćwiczeń, z pewnością nasza kondycja i ciało się poprawi. Jednak nie nastąpi do od razu. Jeśli chcemy cały ten proces trochę przyspieszyć, warto wspomóc się odpowiednią suplementacją diety.
W walce ze zbędnymi kilogramami sprawdzi się DuoLife Medical Formula ProSlimer®. Bazuje on na składnikach wspomagających redukcję tkanki tłuszczowej, regulując gospodarkę wodną organizmu, jak i wspierając procesy metaboliczne. Oprócz tego, że wspomaga redukcję wagi, to także utrzymuje ją na prawidłowym poziomie, jednocześnie doposażając organizm w witaminy i minerały konieczne do jego prawidłowego funkcjonowania.

Kapsułki DuoLife ProSlimer są także idealne dla wegan i wegetarian, przez co osoby niejedzące mięsa i produktów odzwierzęcych, także będą mogły skorzystać ze wspaniałych benefitów tego suplementu. Zawsze warto wesprzeć nasz organizm wartościową suplementacją, tak by efekty naszych wyrzeczeń i wysiłku były widoczne dużo szybciej. Zwłaszcza warto wybierać takie, które w składzie ma probiotyk. Taki składnik będzie dodatkowo zabezpieczał nasz organizm. W ProSlimer znajduje się  inulina, która stymuluje wzrost korzystnej mikroflory przewodu pokarmowego, co powoduje obniżenie poziomu cholesterolu, usprawnia pracę przewodu pokarmowego zapobiegając zaparciom. Warto stosować suplementy, które w swoim składzie posiadają dobroczynne składniki, które faktycznie działają.

Został miesiąc do kalendarzowego lata. Wszyscy zaczynamy marzyć o pięknej sylwetce skąpanej w słońcu. Dlatego nie czekajmy – zacznijmy już dziś! Dzięki połączniu ruchu, odpowiedniej diety i odpowiedniej suplementacji – nasz wymarzony efekt będzie w zasięgu naszej ręki szybciej niż myślimy!