fit.pl mobile logo

Bezpieczne urządzenia dla niepełnosprawnych – na jaki sprzęt warto zwrócić uwagę?

Dla każdego człowieka bezpieczeństwo i wygoda są jednymi z najważniejszych kwestii w życiu. W sposób szczególny dotyczy to osób z niepełnosprawnościami. Na szczęście z roku na rok dostępnych jest coraz więcej rozwiązań, które pomagają im w poruszaniu się i wykonywaniu codziennych czynności. Jak dobrać odpowiedni sprzęt?

Specjalistyczny sprzęt dla niepełnosprawnych – wózki inwalidzkie

Jednym z najważniejszych elementów codziennego życia dla niepełnosprawnych jest specjalistyczny sprzęt, który pomaga im w przemieszczaniu się i wykonywaniu różnych czynności. Na rynku dostępne są różne rodzaje urządzeń, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i ograniczeń danej osoby.

Jednym z najważniejszych i najpopularniejszych są specjalne wózki inwalidzkie, które pomagają w poruszaniu się po różnych terenach, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Aby taki wózek wiernie służył przez długi czas i pasował idealnie do potrzeb konkretnej osoby, należy zadbać, by miał odpowiednią konstrukcję. Do wyboru są proste wózki inwalidzkie ręczne albo zaawansowane wózki elektryczne. Pierwsze są lżejsze i bardziej uniwersalne, a drugie lepiej spełnią oczekiwania osób o większym poziomie niepełnosprawności. Wózki inwalidzkie są klasyfikowane pod kątem parametrów technicznych, co powinno być pierwszym kryterium branym pod uwagę podczas dokonywania wyboru. Podstawowy podział obejmuje wózki pokojowe i terenowe, a inny odnosi się do stopnia niepełnosprawności i wyróżnia wózki inwalidzkie ręczne, wózki do aktywnej rehabilitacji i wózki dziecięce. 

Schodołazy – bezpieczne wsparcie w pokonywaniu schodów

Nieocenionym wsparciem dla osób niepełnosprawnych są też dość popularne schodołazy. To wielofunkcyjne urządzenia, które wyróżnia łatwość obsługi. Na rynku można znaleźć różne rodzaje tego sprzętu, które umożliwiają nie tylko przewożenie osoby niepełnosprawnej, ale i np. bagażu. Tego typu schodołazy nazywane są transportowymi. Oprócz nich, do dyspozycji są jeszcze schodołazy kroczące i schodołazy gąsienicowe. To wygodne rozwiązania do codziennego pokonywania różnych barier architektonicznych. Wśród wielu zalet nie można pominąć ich mobilności. Urządzenia można w prosty sposób rozłożyć na części i bezproblemowo przewozić w bagażniku. Dzięki akumulatorowi użytkownik nie musi używać siły, by obsługiwać schodołaz i w bardzo prosty sposób może sterować urządzeniem. Zarówno nowy, jak i używany bezpieczny sprzęt dla niepełnosprawnych oferuje sklep pokonaj-bariery.pl. Oferta obejmuje urządzenia o różnych parametrach przeznaczone dla użytkowników o rozmaitych potrzebach, co gwarantuje dobranie perfekcyjnego rozwiązania do indywidualnych wymagań. 

O czym pamiętaj, wybierając sprzęt dla niepełnosprawnych?

Należy pamiętać, że przed wybraniem specjalistycznego sprzętu dla niepełnosprawnych, warto skonsultować się z lekarzem lub terapeutą, którzy pomogą dobrać odpowiednie rozwiązania, które będą najlepiej odpowiadać na potrzeby i będą dopasowane do ograniczeń konkretnej osoby. Bezpieczeństwo i wygoda powinny być priorytetami. Właściwie dobrany sprzęt jest nieocenionym wsparciem na co dzień i znacznie poprawia samodzielność użytkownika. Warto mieć na uwadze, że w przypadku trudnej sytuacji finansowej można skorzystać z różnych dofinansowań do zakupu np. z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie można uzyskać dofinansowanie do 95% lub zdecydować się na nabycie sprzętu używanego w bardzo dobrym stanie i korzystnej cenie. Dzięki takim opcjom każdy może skorzystać z oferty i poprawić jakość życia swojego lub bliskiej osoby.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl