fit.pl mobile logo

Bieżnia domowa to przeżytek - przyszłość należy do e-bieżni!

W Polsce na dobre zagościła moda na zdrowy tryb życia. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jemy oraz na to, w jaki sposób spędzamy wolny czas. Staramy się wprowadzać do swojego życia aktywność fizyczną, choć czasem jest to trudne. Praca, rodzina, codzienne obowiązki – wszystko to sprawia, że na wizytę w siłowni po prostu brakuje czasu. Co wtedy?

Opcje mamy dwie. Możemy postawić na mniej kosztowne (również pod względem czasu) formy aktywności, takie jak bieganie na świeżym powietrzu lub treningi domowe, wykonywane w oparciu o programy znanych youtuberów. To wygodne rozwiązanie, bo nie potrzebujemy żadnego dodatkowego sprzętu, a jedyne, w co musimy się zaopatrzyć, to siła woli i chęć do ćwiczeń. Coraz więcej osób stawia jednak na opcję numer dwa – stworzenie mini-siłowni w domu. Dużo nie trzeba – zazwyczaj zaczynamy od zakupu rowerka, orbitreka albo bieżni elektrycznej. Dziś zajmiemy się w sposób szczególny tym ostatnim urządzeniem. Dlaczego? Ponieważ na naszym rynku pojawiła się innowacja, która może niebawem zrewolucjonizować trening biegowy w zaciszu czterech ścian – zaawansowana technologicznie e-bieżnia.

Bieżnia domowa alternatywą wysiłku na świeżym powietrzu

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, dlaczego właściwie warto trenować z wykorzystaniem bieżni domowej. Mogą bowiem pojawić się wątpliwości, jak choćby ta, że przecież biegać można wszędzie, prawda?

Nie do końca. Pierwsza i najbardziej oczywista przeszkoda, to warunki atmosferyczne. Jeśli chcemy traktować swoje treningi poważnie, musimy biegać regularnie. A nie każdy lubi (lub może – ze względów zdrowotnych) przemierzać kolejne kilometry w palącym słońcu, deszczu lub śniegu i mrozie. W naszej strefie klimatycznej dni, które oferują nam idealne warunki do biegania, w ciągu roku wcale nie ma tak wiele. To, w połączeniu z naszym ograniczeniem czasowym, może wywrócić plany treningowe do góry nogami.

Nie bez znaczenia są również lokalne uwarunkowania. Ścieżek przystosowanych do potrzeb biegaczy (odpowiednio długich, równych, oddalonych od głównych ulic) wciąż nie mamy zbyt wiele (zwłaszcza w mniejszych miastach), a hasanie po lesie lub innym miejscu pozbawionym płaskiej nawierzchni naraża nas na kontuzję. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że jak wynika z badań opublikowanych w piśmie Medicine & Science in Sports & Exercise, bieg na ulicy naraża nasze stawy na obciążenia rzędu wagi naszego ciała pomnożonej przez 2, a nawet 4. W większych miastach dochodzi też problem smogu, który w okresie jesienno-zimowym skutecznie zniechęca do przebywania na zewnątrz, a już na pewno do głębokiego oddychania podczas wysiłku.

Zalety treningu na bieżni elektrycznej

Jak więc widać, bieżnia domowa zwyczajnie oszczędza nasz czas i zdrowie, a to w dzisiejszych czasach jedne z najcenniejszych zasobów, jakich nie jesteśmy w stanie kupić na pieniądze. Jednak nie wszystkich przekonuje perspektywa samego biegania jako formy aktywności. Tymczasem wiąże się ona z wieloma korzyściami! Jakimi konkretnie?

 • Obniżenie ryzyka chorób serca – według czasopisma „Journal of the American College of Cardiology” nawet o 45%! Zawdzięczamy to poprawie krążenia krwi i podwyższeniu poziomu dobrego cholesterolu.
 • Spalanie kalorii – według naukowców z Medical College of Wisconsin, bieganie na bieżni to najefektywniejsza metoda spalania kalorii – możemy ich zgubić nawet 800 w ciągu godziny!
 • Wzmacnianie stawów – stopniowe zwiększanie obciążeń w bieganiu pomaga wypłukiwać toksyny ze stawów i stabilizuje je, dzięki wzmacnianiu więzadeł.
 • Łagodzenie skutków stresu – nie od dziś wiadomo, że bieganie jest jednym z najlepszych sposobów na rozluźnienie organizmu – według naukowców z University of Georgia Department of Exercise, bieg odstresowuje trzy razy lepiej, niż statyczny odpoczynek.
 • Wzmacnianie kości – badania udowodniły, że bieganie zwiększa gęstość mineralną kości.
 • Trening silnej woli – regularne ćwiczenia fizyczne, w tym również bieganie, doskonale motywują nas do dalszego działania i sprawiają, że z większym zapałem dążymy do osiągnięcia założonych celów.

Smart bieżnia, czyli tradycyjne bieganie w nowoczesnej odsłonie

Wielu osobom bieżnia kojarzy się z prostym, siermiężnym, nie zawsze wygodnym, a czasem wręcz niebezpiecznym urządzeniem do ćwiczeń (zwłaszcza wówczas, gdy nie potrafimy początkowo ustalić optymalnego tempa biegu). Są też tacy, którzy narzekają, że nie wiedzą, z jaką prędkością powinni biegać, by najbardziej efektywnie spalać kalorie lub tracić tkankę tłuszczową. Wszystkie te niedogodności ma wyeliminować bieżnia elektryczna nowej generacji Spokey AURIS, zaprojektowana przez markę Spokey (https://sklep.spokey.pl/), która specjalizuje się w sprzedaży szeroko pojętego sprzętu sportowego.

Czym taka smart bieżnia różni się od innych tego typu maszyn fitness? Przede wszystkim tym, że może stać się naszym trenerem osobistym, który nie tylko da nam odpowiednie narzędzia do modelowania sylwetki, ale też będzie monitorować nasze postępy. A przy okazji, ułatwi sam trening.

Pierwsza e-bieżnia w Polsce gwarancją wygody i efektywności

Nowoczesna bieżnia Spokey Auris robi wrażenie już na pierwszy rzut oka. Ergonomia i prostota użytkowania (która za sprawą rolek transportowych i możliwości składania sprzętu daje o sobie znać już podczas montażu) idzie tu bowiem w parze z wyjątkowym designem. Opływowy kształt i klasyczna kolorystyka sprawiają, że urządzenie dostosuje się do każdego wnętrza.

Jednak o unikalności smart bieżni decydują innowacje technologiczne, których nieodzownym elementem jest dołączony do zestawu smartband. To opaska, będąca naszym osobistym pomocnikiem w personalizacji treningu. Wystarczy zainstalować aplikację GFit, sparować opaskę ze smartfonem i już możemy cieszyć się ze wszystkich jej funkcjonalności. A jest ich sporo! Dzięki temu gadżetowi mamy między innymi możliwość sterowania urządzeniem za pomocą gestu. Wystarczy poruszyć ręką w odpowiednim miejscu, a taśma przyspieszy lub zwolni. Mało tego, ta nowoczesna bieżnia będzie stale monitorować nasze tętno, dostosowując do niego tempo biegu – dzięki temu utrzymamy optymalną prędkość. Aplikacja GFit umożliwia wybór odpowiedniego planu ćwiczeń, a ponadto daje szansę poczuć nutkę rywalizacji, poprzez porównywanie naszych wyników z innymi użytkownikami.

Efekty treningu na e-bieżni

Wszystkie wyżej wymienione funkcje wpływają na efektywność treningu, za pomocą którego możemy:

 • wymodelować brzuch,
 • wysmuklić i wzmocnić łydki oraz uda,
 • poprawić wygląd pośladków,
 • znacząco poprawić kondycję,
 • wzmocnić wydolność układu oddechowego.

Jest to możliwe dlatego, że w trening zaangażowane są różne mięśnie, a także samo serce, którego wysiłek przekłada się na poprawę układu krążenia. Więcej informacji na temat nowoczesnej bieżni Spokey AURIS znajduje się na stronie: https://sklep.spokey.pl/product-pol-22671-Bieznia-elektryczna-Spokey-AURIS.html.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl