Duża dawka zabawy i wyczerpujący trening – to opis zajęć z wykorzystaniem Bodyblade, niecodziennego przyrządu fitness, który zrewolucjonizuje zajęcia fitness  
fit.pl
2012-05-09 00:00
Udostępnij
Bodyblade  – fitness i zabawa
Bodyblade to przyrząd, którego koncepcja oparta jest na wibracjach. Opatentowana konstrukcja powstała w 1991 roku w odpowiedzi na potrzeby osób z problemami kręgosłupa. Miał być to przyrząd pomocny w stabilizowaniu głębokich mięśni kręgosłupa i zapewniający stabilny trening w rehabilitacji narządów ruchu. To połączenie treningu siłowego z treningiem równowagi.

bodybladebodyblade

Bodyblade został wynaleziony przez kalifornijskiego fizjoterapeutę Bruce'a Hymanson'a, który dążył do stworzenia systemu ćwiczeń, trenującego mięśnie kręgosłupa i kończyn dolnych, przeznaczonego dla każdego, bez względu na wiek i stopień wytrenowania.

Bodyblade oferuje szereg możliwości od treningu rehabilitacyjnego po trening dla profesjonalnych sportowców. Może być stosowany przez każdego – dzieci, a nawet seniorów. Jest to przyrząd, który mogą wykorzystywać osoby w pełni zdrowe, jak i osoby na wózkach inwalidzkich.

Bodyblade wykorzystuje siłę wibracji, im mocniej naciskasz i wymachujesz przyrządem, tym większa siła jest potrzebna, aby zneutralizować prędkość ruchu przyrządu. Bodyblade automatycznie dostosowuje się do każdego z nas. Ten sam przyrząd w ręku dwóch różnych osób, będzie kreował inny trening, dopasowany do indywidualnej siły i wytrzymałości mięśni.

Podczas treningu z bodyblade, zamiast izolować mięśnie, traktujemy je jako zespół, dzięki czemu z jeszcze większą precyzją wykonujemy i dokładnością wykonujemy ruchy, zmniejszając przy tym ryzyko urazu.

Bodyblade to przyrząd, który możemy wykorzystać do treningu wszędzie, w każdym miejscu. Potrzebujemy do tego niewielkiej przestrzeni.

Bodyblade pozwala w krótkim czasie poprawić napięcie mięśni, działając na całe ciało. Trening z tym przyrządem poprawia również koordynację ruchową. To doskonałe narzędzie dla osób, mających problemy z kręgosłupem – trening z tym przyrządem nie obciąża stawów oraz kręgosłupa, pozwalając na wzmacnianie mięśni przykręgosłupowych. To również doskonały przyrząd dla osób, mających ograniczenia ruchowe, wynikające z urazów kończyn.

Trening z bodyblade pozwala na poprawę siły i stabilności, wpływa pozytywnie na układ krążenia, a także pozwala wyszczuplić sylwetkę.

Bodyblade może być wykorzystywany w rehabilitacji czy podczas treningu indywidualnego. Świetnie sprawdza się również w zajęciach grupowych. Na rynku dostępne są bodyblade różnej wielkości, co umożliwia przeprowadzanie zajęć choreograficznych z wykorzystaniem tego przyrządu. 

www.fit.pl