fit.pl mobile logo

Capoeira i Taniec Brzucha – jak modelują ciało?

Taniec od wieków pełnił funkcję podtrzymywania więzi lub kojarzył się z rytuałem religijnym. Dziś już nie tylko jednoczy ludzi, lecz pomaga nam każdego dnia kształtować ciało i trenować umysł, ujawniając pokłady pozytywnej energii
capoeiraCapoeira, czyli kompleksowy trening dla całego organizmu

Trening na siłowni, zajęcia w klubie fitness, rower, pływanie – każda z podanych form aktywności wspaniałe działa na ludzkie ciało. Są jednak amatorzy innych form treningu, które zaspokajają potrzebę ruchu, ale także pozwalają uwolnić emocje i oczyścić umysł. Do takich form należy właśnie Capoeira.

Ten rytualny taniec a właściwie brazylijska sztuka walki, bo właśnie tu należałoby szukać korzeni tego tańca, charakteryzuje się rytmicznymi krokami z elementami sztuk walki: kopnięć, przysiadów, podczas których całe ciało intensywnie pracuje. Capoeira nie jest typową walką miedzy przeciwnikami. To tylko symboliczny pokaz sił, która zamienia się w spektakularny taniec dzięki akrobatycznym podskokom, skłonom, obrotom i ciosom.

Capoeira zmusza tańczących do używania praktycznie wszystkich mięśni: ramion, nóg, brzucha, pleców, rąk, dlatego podczas regularnych treningów organizm bardzo szybko przechodzi od trybu spalania kalorii i tłuszczu aż po efektywne modelowanie muskulatury ciała.

Capoeira to skuteczny trening rozciągający i uelastyczniający mięśnie, doskonały zarówno dla dzieci, jak i dorosłych:

Główne jej zalety to:
 • wzmacnianie mięśni kręgosłupa i zapobieganie wad postawy
 • pozbycie się dręczących bólów kręgosłupa
 • wzmocnienie serca i układu krwionośnego
 • zwiększona wydolność organizmu
 • lepszy metabolizm
 • skuteczniejsze usuwanie toksyn z organizmu
 • lepsze samopoczucie, refleks i koordynacja ruchowa

Dla smukłej talii - taniec brzucha

Belly dance to orientalna sztuka tańca pochodzącą z terenów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Ten bardzo zmysłowy taniec raczej zarezerwowany jest dla kobiet. Płynne, skoordynowane ruchy, gracja i umiejętności, dzięki którym pracuje większość mięśni brzucha to właśnie kwintesencja kobiecości, którą tancerki emanują podczas pokazów.

Taniec brzucha znakomicie pobudza męską fantazję, ale przede wszystkim kobietom daje szansę pozbycia się kompleksów, wyzwolenia swojej kobiecości, przełamania tabu i akceptacji swojego ciała.

Taniec brzucha w przeciwieństwie do tańca towarzyskiego, jest aktywnością, która wciąż się rozwija i ewoluuje, dlatego daje więcej swobody i stale wyznacza nowe ścieżki taneczne. Obecnie belly dance można tańczyć z chustą lub tzw. woalem, ale także rekwizytami i instrumentami muzycznymi (np. bębenki i tamburyny).

Belly dance można tańczyli solo, ale także w grupie, gdzie z pewnością każda tańcząca Pani ma większą satysfakcję i motywację do pracy nad własnym ciałem, ponieważ najważniejszym centrum tego tańca jest brzuch. To właśnie jego mięśnie, (zwłaszcza zębate oraz mięsień prosty) mają szanse zyskać na jędrności, sprężystości. Taniec brzucha w połączeniu ze zdrowszym menu szybko sprawi, że poczujesz się o kilka kilogramów lżej, a Twoja talia straci nieestetyczną oponkę, której tak bardzo chciałaś się pozbyć.

www.taniec.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl