fit.pl mobile logo

Ćwiczysz ze smartfonem? Uważaj na wyświetlacz!

Smartfon z powodzeniem może zastąpić licznik kroków lub inne urządzenia ułatwiające dbanie o kondycję fizyczną. Może również przydać się biegaczom lub osobom uprawiającym nordic walking, które lubią ćwiczyć w rytm ulubionej muzyki. Niestety, podczas treningu łatwo o upadek, na skutek którego może dojść do pęknięcia wyświetlacza telefonu.

 

Użyteczny, ale delikatny

 

Ćwiczenia ze smartfonem są niewątpliwie łatwiejsze i przyjemniejsze, jednak mogą przyczynić się do poważanej awarii sprzętu. W czasie treningu najczęściej dochodzi do pęknięcia wyświetlacza na skutek upadku osoby ćwiczącej bądź uderzenia telefonem w twardy przedmiot, np. hantle. Pajęczynka na ekranie jest nieestetyczna i utrudnia korzystanie ze smartfona – wyświetlane informacje są mniej czytelne, a ponadto zdarza się, że niektóre części wyświetlacza przestają reagować na dotyk. W skrajnych przypadkach cały ekran przestaje działać, co uniemożliwia jakiekolwiek użytkowanie sprzętu.

 

Wymiana wyświetlacza smartfona jest możliwa niemalże w każdym serwisie, jednak wiąże się z kosztami ze strony właściciela urządzenia. Usługa wymiany ekranu kosztuje najczęściej od 150 do 200 złotych. Znalezienie wolnych środków na naprawę bywa więc niekiedy kłopotliwe, a korzystanie z niesprawnego w pełni smartfona jest mało komfortowe. Na jeszcze większy wydatek powinny przygotować się osoby, które zakupiły smartfona z Chin, niedostępnego na europejskim rynku. W takim przypadku sprzęt jest zwykle wysyłany do Azji, a koszt wysyłki i naprawy pokrywa właściciel sprzętu.

 

Ubezpieczenie rozwiązuje problemy

 

Osoby korzystające ze smartfona podczas ćwiczeń powinny sięgać po ubezpieczenia telefonów. Przydają się one zwłaszcza osobom, które trenują często i intensywnie, przez co ich smartfony są narażone na liczne uderzenia czy nawet zalanie w czasie deszczu. Polisy takie jak https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance gwarantują wypłatę odszkodowania pozwalającego na pokrycie kosztów naprawy w serwisie.

 

Ubezpieczenia smartfonów działają niezależnie od gwarancji, dzięki czemu uzupełniają luki w zakresie ochrony zapewnianym przez producenta. Gwarancja obejmuje jedynie naprawę usterek wynikających z ukrytych wad fabrycznych, podczas gdy polisa zapewnia wypłatę odszkodowania bez względu na przyczynę awarii urządzenia. Nawet gdy usterka pojawi się na skutek uszkodzenia wynikającego z nieostrożności użytkownika, towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty serwisowania. Dla trenujących ze smartfonem jest to doskonałe rozwiązanie.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl