Na przestrzeni ostatnich lat można zauważyć, jak w szybki sposób smartfony zdominowały nasze życie. Niektóre z zastosowanych w nich funkcji zdecydowanie ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie, jak również umilają wolny czas. Warto również wspomnieć o darmowych aplikacjach na Androida, dzięki którym realizacja stawianych sobie celów i wyzwań będzie jeszcze łatwiejsza.
2017-01-03 00:00
Udostępnij
Aplikacje na telefon wspomagające odchudzanie

Nie wiesz od czego zacząć odchudzanie? Aplikacja odpowie na to pytanie!

Posiadacze smartfonów niezwykle chętnie nabywają nowe aplikacje, gdyż po pierwsze tego rodzaju operacje są bardzo proste i szybkie do przeprowadzenia, dodatkowo są one w 100% darmowe. W darmowym sklepie znaleźć można szeroki wybór aplikacji, których przeznaczenie może zaskoczyć niejednego z nas. Mogłoby wydawać się, że niektóre z oferowanych aplikacji są zupełnie bezużyteczne i nie są przez nikogo używane, jednak zawsze znajdzie się osoba, która będzie zainteresowana danym programem.

Przy pomocy telefonu możemy tworzyć listy zakupów czy kontrolować swoje zdrowie, ale też ułatwić sobie proces odchudzania. Nie trudno jest znaleźć darmowe aplikacje ułatwiające liczenie spożywanych kalorii czy sumowanie dystansu pokonanego w czasie codziennego treningu. Przy pomocy tego rodzaju programów można mieć stałą kontrolę nad tempem gubienia kilogramów oraz wizualizować wykresy obrazujące wzrost wydolności naszego organizmu. Znaleźć można również aplikacje przy pomocy których w kilka sekund da się zaplanować codzienny trening i ułożyć kilkudniowy jadłospis. Tego rodzaju aplikacje mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak w przypadku ludzi dopiero co zaczynających swoją przygodę z odchudzaniem warto jest korzystać z różnych metod, których stosowanie doda im nieograniczonych pokładów motywacji.

 

Ochroń swój smartfon

Niektóry ze ściągniętych aplikacji do odchudzania wymaga używania ich podczas treningu, np. aplikacja do sumowania dystansu pokonanego w czasie biegania wymaga posiadania ze sobą smartfona w czasie biegu. Jak wiadomo w takiej sytuacji nie trudno o wypadek. Wystarczy chwila nieuwagi, by nasze urządzenie wylądowało na betonie, a jego ekran uległ uszkodzeniu. Warto zabezpieczyć swój smartfon przez takimi sytuacjami i odpowiednio wcześnie wykupić Mobile Phone Insurance, z którego otrzymamy środki na pokrycie ewentualnych kosztów naprawy powstałej awarii. Korzystną informacją dla zainteresowanych polisą jest fakt, że to ubezpieczenie działa na terenie całej unii europejskiej, a odszkodowanie zostanie nam wypłacone także w przypadku kradzieży urządzenia.