Czy opłaca się inwestować w ,,bycie w formie”?

W dzisiejszych czasach bardzo modne jest prowadzenie aktywnego trybu życia. Na ulicach widzimy coraz więcej ludzi, którzy biegają, a w prawie każdym portfelu możemy znaleźć kartę członkostwa siłowni. Legginsy i inna odzież sportowa nigdy nie osiągały takich cen jak teraz. Rozpoczynając przygodę ze sportem należy dokładnie przemyśleć formę sfinansowania inicjalnych wydatków. Oczywiście wysokość kosztów zależeć będzie od formy sportu, jaką wybierzemy. Na co powinniśmy więc postawić?
2018-09-12 00:00
Udostępnij
Czy opłaca się inwestować w ,,bycie w formie”?

Na siłowni czy w domu?

Wiele osób, chcących zmienić swoje życie, zostało zainspirowanych przez Ewę Chodakowską czy Annę Lewandowską. Idąc w myśl ich idei, nie potrzeba nam nic więcej niż szczypta motywacji, obrany cel, mata treningowa i sportowe buty. Można wtedy wcielić w życie plan treningowy, zaprezentowany przez trenerki fitness, który każdy z nas ma możliwość znalezienia w internecie. Jeśli taka forma ćwiczeń przypadnie nam do gustu, możemy zainwestować w płytę CD, na której znajdziemy dużo więcej planów treningowych. Co więcej, na rynku dostępne są też książki napisane przez trenerów fitness, gdzie znajdziemy nie tylko przykłady ćwiczeń, a także porady w sprawie zdrowego odżywiania i wiele innych ciekawostek. Niestety czasami nasze oszczędności nie pozwalają nam na tego typu szaleństwa. Rozwiązaniem tego problemu jest pożyczka na dowód na Matchbanker.pl, gdzie bez zbędnych formalności zostanie udzielona pożądana pożyczka.

Trenowanie w domu ma nieskończoną listę zalet. Przede wszystkim oszczędzamy krocie na miesięcznych opłatach za siłownię. Jest to niewątpliwie godne podkreślenia jeśli naszym celem jest zrzucenie kilku kilogramów, nie nadszarpując przy tym domowego budżetu. Ponadto oszczędzamy drogocenny czas - nie musimy stać w korkach bądź wybierać się na długie spacery, aby dotrzeć do klubu fitness. Wystarczy wskoczyć w treningowy strój, włączyć komputer i do dzieła! Jest to metoda bardzo często wybierana przez rodziców, jako że nie mogą wyjść z domu bez dziecka, a nie chcą też zabierać go ze sobą na siłownię.

Niestety metoda ta ma jedną podstawową wadę - bardzo ciężko jest się zebrać do działania. Chodząc do klubu fitness mamy określony grafik. Nie chcemy opuszczać zajęć, które były z góry opłacone. Sama myśl o niewykorzystaniu opłaconej godziny, wypycha nas z domu.

Jeśli mamy problem z motywowaniem siebie, lepiej przeznaczyć część miesięcznych wydatków na karnet na siłownię. Należy myśleć o tym jako o inwestycji w siebie. Ceny takich karnetów różnią się od siebie w zależności od pakietu, jaki wybierzemy. Dostępne są tzw. karnety open, z których można korzystać ,,do woli”. Nie mają one określonej ani liczby wejść ani typu zajęć. Możemy wybrać co nam się żywnie podoba.Finansowanie takiej formy aktywności może okazać się wyzwaniem, szczególnie z momentem wprowadzenia go do miesięcznych wydatków. W takiej sytuacji warto sięgnąć po dodatkowy zastrzyk gotówki. Powielmy krok wielu Duńczyków, którzy wykorzystali tę opcję decydując się na skorzystanie z kviklaan-guide.dk i wprowadźmy upragnione zmiany w nasze życie.

Jeśli jednak taka możliwość nie odpowiada nam, możemy skorzystać z oferty z konkretną ilością wejść. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że nasze życie będzie uporządkowane. Rutyna dobrze wpływa na nasz rytm dnia, a zajęcia fitness w konkretne dni pomogą nam w jej utrzymaniu. Jeśli jednak nie odpowiadają nam grupowe zajęcia fitness, rozwiązaniem może okazać się trening z trenerem personalnym. W porównaniu do innych zajęć, jest do dosyć duży wydatek, ale zdecydowanie warty rozważenia. Z pewnością nie zrobimy sobie krzywdy podejmując się niewłaściwych dla nas ćwiczeń. Trening jest w pełni dostosowany zarówno do naszych potrzeb, jak i możliwości.

Co zrobić?

Niezależnie, którą opcję wybierzemy dla siebie, warto dobrze przemyśleć tę kwestię i wybrać odpowiednie dla nas rozwiązanie. Nawet jeśli będziemy zmuszeni do zaciągnięcia pożyczki na sprzęt sportowy, widząc swoje odbicie w lustrze po kilku miesiącach z uśmiechem od ucha do ucha, przekonamy się, że jest to bezcenne i bez dwóch zdań warte zachodu.