fit.pl mobile logo

Czy opłaca się inwestować w ,,bycie w formie”?

W dzisiejszych czasach bardzo modne jest prowadzenie aktywnego trybu życia. Na ulicach widzimy coraz więcej ludzi, którzy biegają, a w prawie każdym portfelu możemy znaleźć kartę członkostwa siłowni. Legginsy i inna odzież sportowa nigdy nie osiągały takich cen jak teraz. Rozpoczynając przygodę ze sportem należy dokładnie przemyśleć formę sfinansowania inicjalnych wydatków. Oczywiście wysokość kosztów zależeć będzie od formy sportu, jaką wybierzemy. Na co powinniśmy więc postawić?

Na siłowni czy w domu?

Wiele osób, chcących zmienić swoje życie, zostało zainspirowanych przez Ewę Chodakowską czy Annę Lewandowską. Idąc w myśl ich idei, nie potrzeba nam nic więcej niż szczypta motywacji, obrany cel, mata treningowa i sportowe buty. Można wtedy wcielić w życie plan treningowy, zaprezentowany przez trenerki fitness, który każdy z nas ma możliwość znalezienia w internecie. Jeśli taka forma ćwiczeń przypadnie nam do gustu, możemy zainwestować w płytę CD, na której znajdziemy dużo więcej planów treningowych. Co więcej, na rynku dostępne są też książki napisane przez trenerów fitness, gdzie znajdziemy nie tylko przykłady ćwiczeń, a także porady w sprawie zdrowego odżywiania i wiele innych ciekawostek. Niestety czasami nasze oszczędności nie pozwalają nam na tego typu szaleństwa. Rozwiązaniem tego problemu jest pożyczka na dowód na Matchbanker.pl, gdzie bez zbędnych formalności zostanie udzielona pożądana pożyczka.

Trenowanie w domu ma nieskończoną listę zalet. Przede wszystkim oszczędzamy krocie na miesięcznych opłatach za siłownię. Jest to niewątpliwie godne podkreślenia jeśli naszym celem jest zrzucenie kilku kilogramów, nie nadszarpując przy tym domowego budżetu. Ponadto oszczędzamy drogocenny czas - nie musimy stać w korkach bądź wybierać się na długie spacery, aby dotrzeć do klubu fitness. Wystarczy wskoczyć w treningowy strój, włączyć komputer i do dzieła! Jest to metoda bardzo często wybierana przez rodziców, jako że nie mogą wyjść z domu bez dziecka, a nie chcą też zabierać go ze sobą na siłownię.

Niestety metoda ta ma jedną podstawową wadę - bardzo ciężko jest się zebrać do działania. Chodząc do klubu fitness mamy określony grafik. Nie chcemy opuszczać zajęć, które były z góry opłacone. Sama myśl o niewykorzystaniu opłaconej godziny, wypycha nas z domu.

Jeśli mamy problem z motywowaniem siebie, lepiej przeznaczyć część miesięcznych wydatków na karnet na siłownię. Należy myśleć o tym jako o inwestycji w siebie. Ceny takich karnetów różnią się od siebie w zależności od pakietu, jaki wybierzemy. Dostępne są tzw. karnety open, z których można korzystać ,,do woli”. Nie mają one określonej ani liczby wejść ani typu zajęć. Możemy wybrać co nam się żywnie podoba.Finansowanie takiej formy aktywności może okazać się wyzwaniem, szczególnie z momentem wprowadzenia go do miesięcznych wydatków. W takiej sytuacji warto sięgnąć po dodatkowy zastrzyk gotówki. Powielmy krok wielu Duńczyków, którzy wykorzystali tę opcję decydując się na skorzystanie z kviklaan-guide.dk i wprowadźmy upragnione zmiany w nasze życie.

Jeśli jednak taka możliwość nie odpowiada nam, możemy skorzystać z oferty z konkretną ilością wejść. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że nasze życie będzie uporządkowane. Rutyna dobrze wpływa na nasz rytm dnia, a zajęcia fitness w konkretne dni pomogą nam w jej utrzymaniu. Jeśli jednak nie odpowiadają nam grupowe zajęcia fitness, rozwiązaniem może okazać się trening z trenerem personalnym. W porównaniu do innych zajęć, jest do dosyć duży wydatek, ale zdecydowanie warty rozważenia. Z pewnością nie zrobimy sobie krzywdy podejmując się niewłaściwych dla nas ćwiczeń. Trening jest w pełni dostosowany zarówno do naszych potrzeb, jak i możliwości.

Co zrobić?

Niezależnie, którą opcję wybierzemy dla siebie, warto dobrze przemyśleć tę kwestię i wybrać odpowiednie dla nas rozwiązanie. Nawet jeśli będziemy zmuszeni do zaciągnięcia pożyczki na sprzęt sportowy, widząc swoje odbicie w lustrze po kilku miesiącach z uśmiechem od ucha do ucha, przekonamy się, że jest to bezcenne i bez dwóch zdań warte zachodu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Tomasz Kwiatkowski

Finansowanie możliwość ćwiczenia na siłowni nie jest potrzebne wystarczy znaleźć odpowiednią pracę, która będzie finansować takie aktywności.

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl