Designerskie szklanki termiczne z podwójną ścianką nie tylko na ciepłe late czy herbaty, ale i letnie orzeźwiające soki

Szklanki termiczne to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy na dłużej utrzymać temperaturę napoju, bez względu na to, czy jest on gorący czy też schłodzony. Oprócz funkcjonalności naczynia te cechują się eleganckim designem, dlatego mogą być ozdobą każdego stołu.
2019-06-11 00:00
Udostępnij
Designerskie szklanki termiczne z podwójną ścianką nie tylko na ciepłe late czy herbaty, ale i letnie orzeźwiające soki

Na czym polega działanie szklanek termicznych?

Na temat zastosowania szklanek termicznych mówi artykuł: „Szklanki termiczne, czyli idealne rozwiązanie dla zabieganej mamy”. W przeciwieństwie do zwykłego szkła, szkło borokrzemowe, użyte do ich produkcji, jest odporne na nagłe zmiany temperatury i wykazuje właściwości termiczne. Jest ono też znacznie cieńsze, lżejsze i twardsze. To innowacyjne szkło stosowane do serwowania napojów ma podwójne ścianki, pomiędzy którymi znajduje się wolna przestrzeń – dzięki temu działają one jak termos. Gorący napój długo zachowa temperaturę, nie parząc rąk. Z kolei schłodzone trunki nie ogrzeją się od ciepła trzymających szklankę dłoni. Szklanki wykorzystywane są do różnego rodzaju kawy, jak espresso czy latte, a ponadto herbaty, lemoniady, soku, piwa, wina, a nawet mocniejszego alkoholu.

szklanka-termiczna-kufel-piwo

Czy warto kupić szklanki termiczne?

Szklanki termiczne to naczynia, które oprócz swojej podstawowej funkcji, są niezwykle efektowne. Każdy napój wygląda w nich atrakcyjnie. Nowoczesny wygląd sprawia, że mogą one być ozdoba każdego stołu, a design i funkcjonalność zadowolą najbardziej wymagające osoby. Kształt szklanek i ich wyprofilowanie sprawiają, że są wygodne i bezpieczne do przenoszenia, a do tego nie parzą rąk. Są też decydowanie trwalsze od klasycznych szklanek, a ponadto odporne na obicia i zarysowania – jest to więc opłacalna inwestycja. Płyn wygląda jakby był zawieszony w szklance, co daje niesamowity efekt i przyciąga spojrzenia. Szkło termiczne dostępne jest w różnych rozmiarach i kształtach o ciekawym wzornictwie. Wielofunkcyjność szklanek pozwoli na ograniczenie naczyń do różnego rodzaju napojów, a co za tym idzie, oszczędzi miejsce w małej kuchni. To doskonałe uzupełnienie nowoczesnej zastawy stołowej na wszystkie okazje. Naczynia dopełnią aranżację stołu, przyciągając wzrok i zachwycając wyglądem podanych w nich napojów.

Kto doceni szklanki termiczne?

Ten rodzaj naczyń do napojów docenią przede wszystkim osoby zabiegane. Większość z nas nie lubi zimnej kawy, a nie zawsze mamy czas na to, by usiąść i spokojnie wypić napar. Najczęściej kawę czy herbatę pijemy w biegu. Śpiesząc się, łatwo o poparzenie dłoni. Ze szklanką termiczną nam to nie grozi, gdyż nie parzy ona rąk. W upały, schłodzony sok czy lemoniada pozwoli się ochłodzić. Odstawiony na chwilę napój nie podniesie swojej temperatury. Miłośnicy piwa czy zimnego alkoholu będą mogli cieszyć się dłużej chłodnym trunkiem. Zimne napoje podane w takich szklankach w czasie letniego przyjęcia w ogrodzie zachwycą wszystkich gości. Pozwolą na delektowanie się wyjątkowym smakiem i chłodem. Podane w nich warstwowe drinki czy kawy będą prezentowały się niezwykle efektownie.

late-kubek-maleomi

Szklanki termiczne to połączenie elegancji, funkcjonalności i nowoczesności. Są niezwykle trwałe, doskonale się prezentują i można je myć w zmywarce. Napój nie tylko zachowa w nich temperaturę, ale także będzie świetnie smakował.