Jeśli chcesz być bardziej fit, zrzucić kilka kilogramów albo po prostu zacząć ćwiczyć, udoskonal swojego iPoda. Można powiedzieć, że nastała era cyfrowego fitnessu, czy to będzie trend w 2010 roku?
fit.pl
2010-03-23 00:00
Udostępnij
Fitness z iPodem
Aby zrzucić kilogramy
fitness hero20090909Dla osób które chciały by zrzucić na wiosnę parę kilo, albo dla tych którzy chcą kontrolować wagę Jest nowość - ipod nano, który może być nie tylko odtwarzaczem muzyki, ale również może służyć jako krokomierz, śledzić ile jesteś w stanie codziennie przejść, a dodatkowo liczy ilość spalonych kalorii.

Nowa aplikacja na ipoda może być pomocna dla wszystkich tych, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy, gdyż dzięki temu będą mogli śledzić swoje wyniki ćwiczeń. Dzięki aplikacji można tworzyć codziennie nowe cele, założenia jak wiele kroków chcemy pokonać, by je osiągnąć. Można więc wprowadzić sobie liczbę schodów, które dzisiaj pokonamy, długość spaceru w parku. Ipoda może równie zabierać ze sobą w czasie wyprawy do sklepu za rogiem i również otrzymamy informację, ile spaliliśmy kalorii, ile kroków przeszliśmy itp. Nowa aplikacja to coś co będzie działając cały czas, cały czas śledzić twoje kroki.

Aby ćwiczyć o każdej porze
Jest taka możliwość dzięki ściągniętym na iPod podcastom (specjalnym plikom) nie trzeba będzie nawet wychodzić z  domu, a ćwiczenia dobrać indywidualnie i wykonywać je o dowolnych porach.

Chociaż coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności prowadzenia zdrowego stylu życia, ceny karnetów na siłownię są wysokie, a do treningu na podwórku często brak motywacji (a pogoda nie dopisuje). Indywidualne ćwiczenia z instruktorem były dotychczas przywilejem nielicznych.

Nowy cyfrowy fitness na iPodzie jest tani, łatwy do ściągnięcia i prosty w obsłudze, a program dostosowany do potrzeb i możliwości ćwiczącego. Zbyt piękne, aby mogło być pradziwe? Niekoniecznie. Po pierwsze - ćwiczysz, kiedy chcesz, po drugie koszty to połowa ceny miesięcznego abonamentu w fitness klubie.

Dostępny jest już pierwszy personalny trening, stworzony przez Marka Athony'ego - to 6-tygodniowy Body Plan w formie podcastu video gwarantujący trening jeden na jeden na wszystkich poziomach zaawansowania. Cały pakiet kosztuje 30 funtów (ok. 150 zł).