fit.pl mobile logo

Gwiazdy tańczą w Gdańsku


g10

"Taniec z gwiazdami" - jeden z najpopularniejszych telewizyjnych show ostatnich miesięcy, doczekał się wersji estradowej. W halach największych polskich miast na żywo występuje siedem par, które zdobyły serca widzów w trzech edycjach programu. Trasę nazwaną "Telewizyjnym szaleństwem" zainaugurował pokaz w gdańskiej hali sportowo - widowiskowej Olivia.


Telewizyjny show okazał się na tyle popularny, że ludzie przyjechali do Gdańska z daleka, tylko po to, aby zobaczyć swoich ulubieńców na żywo, a może, aby sprawdzić, czy faktycznie potrafią tańczyć ?
  
Do Gdańska przyjechali najlepsi: Rafał Mroczek i Aneta Piotrowska, Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak, Ola Kwaśniewska i Michał Skawiński, Piotr Gąsowski i Anna Głogowska, Conrado Moreno i Magda Soszyńska, Agnieszka Rylik i Marcin Olszewski.

Najbardziej daje się odczuć nieobecność głównego prowadzącego program - Huberta Urbańskiego. To właśnie dzięki niemu "Taniec z gwiazdami", zapożyczony przecież od Brytyjczyków i przerobiony przez Amerykanów, Australijczyków, Nowozelandczyków i kilkanaście innych nacji na całym świecie, nabrał swojego niepowtarzalnego charakteru.

Wersję estradową prowadzi Piotr Gąsowski, który nie posiada takiego turniejowego doświadczenia jak Hubert ale za to ma znacznie trudniejsze zadanie. Nie tylko bowiem pełni funkcję gospodarza, ale i uczestnika show. Takie połączenie nadaje całościg4 pewnej świeżości, a także rodzi momentami dość komiczne sytuacje, które mogliśmy oglądać w czasie występów w Gdańsku.

[-------]

Estradowy "Taniec z gwiazdami" różni się od telewizyjnego show  zwłaszcza pod względem konstrukcji. Sam program miał ambicje bycia swoistym turniejem tańca (eliminacja kolejnych par, udział profesjonalnych sędziów). "Telewizyjne szaleństwo”, inaczej nazywane "Tańcem z gwiazdami na żywo", to przede wszystkim taneczny show. Kolejne występy nie są już przez nikogo, poza widzami, oceniane, czy punktowane. Nie ma już elementu rywalizacji pomiędzy tancerzami. Jednak nie jest to tylko pokaz tańca. To spektakl, który posiada własną fabułę.

Show zaczyna się od naboru do "Tańca z gwiazdami", kiedy to pary współzawodniczą o udział w programie. Casting ten ma charakter zdecydowanie komediowy. W roli sędziów występują inni tancerze, a wykonywane tańce są wygłupami – widać, że wszyscy się bardzo dobrze bawią. Następnie zostajemy przeprowadzeni przez kulisy treningów, słuchając na żywo jak "zawodowcy" starają się "gwiazdy" czegoś nauczyć. Główny punkt programu stanowią pokazy wszystkich siedmiu par tanecznych, które wykonują swój jeden "najlepszy" taniec. Nie mogło tutaj oczywiście zabraknąć wspaniałego walca angielskiego z "zamkniętymi oczami" w wykonaniu Anety Piotrowskiej i Rafała Mroczka. Całość kończy pokaz "czasu wolnego", który pary spędzają w jednym z warszawskich klubów. Pokaz taneczny, oczywiście. Niestety wszystko trwa jedynie g690 minut, co pozostawia spory niedosyt wrażeń. Człowiek chciałby zdecydowanie więcej.

Z telewizyjnego programu, czego nikt się nie spodziewał, pozostały również... reklamy. Dokładnie w połowie show na scenę zostaje wprowadzona wielka budka obsługi klienta eurobanku, a chwilę potem wbiega grupa taneczna Volt (która łącznie występuje kilkukrotnie). Reklama w dobrym stylu – nie drażni, nie razi, wręcz przeciwnie – zachwyca swoim wykonaniem.

[-------]

"Telewizyjne szaleństwo" daje nam niezastąpiony komfort oglądania tańca z najmniejszymi szczegółami. W telewizji, siłą rzeczy, jesteśmy skazani na pracę operatorów. To oni wybierają ujęcia. Dla "dobra" widzów często rezygnują z ogólnych planów, czy sylwetek na rzecz zbliżeń twarzy. Kiedy indziej spoglądają na sędziów i widownię, To zrozumiałe, takie wymogi stawia mały ekran, ale na tym też traci samo widowisko taneczne. 

W całości jednak te techniczne szczegóły, chociaż mają wpływ na końcową, subiektywną ocenę danej pary, nie są tak istotne dla ogólnego wrażenia. W pokazie potwierdza się to, co było widać w telewizji. Rzeczywiście, z "gwiazd"  najlepiej tańczą zwycięzcy, odpowiednio drugiej i trzeciej edycji, czyli Katarzyna Cichopek i Rafał Mroczek. Na usta ciśnie się pytanie: co by było, gdyby stworzyli parę taneczną ? Zapewne szło im by całkiem nieźle! Zobacz galerię zdjęć z "Tanecznego szaleństwa" w Gdańsku.

g1g7

g11g12

g13g2

g5g9

g14tv5

 
PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl