Hubert Hurkacz promuje ochronę środowiska

W ubiegłym miesiącu najlepszy polski tenisista, Hubert Hurkacz, dołączył do austriackiej spółki Waterdrop jako inwestor i ambasador marki. Jednym z projektów, w który zaangażuje się Waterdrop wspólnie z Hurkaczem, będzie Hubi Cup 2024 – ogólnopolski turniej dla młodych tenisistów do 12 lat. Pierwsza edycja zawodów odbyła się w 2023 roku z inicjatywy Hurkacza i Come-On Tennis Club Wrocław.
Aleksandra Załęska
2024-05-24 20:57
Udostępnij
Hubert Hurkacz promuje ochronę środowiska

Turniej Hubi Cup 2024 rozpocznie się już w najbliższą sobotę, 25 maja, we Wrocławiu i potrwa cztery dni. Polski Związek Tenisowy przyznał mu status Super Serii, najwyżej ocenianego turnieju w kategorii wiekowej dzieci do 12 lat. Główną nagrodą dla finalistów gry pojedynczej dziewcząt i chłopców, podobnie jak w ubiegłym roku, jest wyjazd na zawodowy turniej ATP 500 w Halle w Niemczech, ufundowany przez Hurkacza, który obecnie zajmuje 8. miejsce w rankingu ATP.

W ramach akcji społecznej #PijKranówkę!, organizowanej przez Miasto Wrocław, zachęcającej do picia wody z kranu zamiast butelkowanej, podczas turnieju na kortach stanie beczkowóz z wodą kranową. Waterdrop wspiera młodych sportowców, fundując dla uczestników turnieju butelki wielokrotnego użytku, aby promować zdrowe nawyki związane z nawadnianiem.

"Bardzo cieszę się, że w tym roku odbędzie się kolejna edycja Hubi Cup. Finaliści tego turnieju będą mieli okazję zobaczyć mnie i innych zawodników w Halle podczas turnieju ATP 500 na trawie. Staramy się zorganizować jak najatrakcyjniejszy turniej dla dzieci, któremu towarzyszyć będzie świetna atmosfera. Zależy nam, by młodzi uczestnicy cieszyli się z rywalizacji na korcie i dobrze bawili się poza nim" – mówi Hubert Hurkacz.

"Wsparcie turnieju Hubi Cup 2024 to kolejny krok Waterdrop, skupiający się na edukacji na temat znaczenia picia wystarczającej ilości wody i pozytywnego wpływu, jaki ma ona na nasz organizm, podobnie jak regularna aktywność fizyczna. Chcemy podkreślać, jak ważny jest zdrowy styl życia już od najmłodszych lat" – mówi Henry Murray, CMO Waterdrop.

Hubi Cup to jeden z turniejów Super Serii – najwyżej punktowanego turnieju w kategorii wiekowej zawodniczek i zawodników do 12 lat, który swoją rangą plasuje się zaraz za mistrzostwami Polski. Podczas turnieju kibice będą mogli obserwować rywalizację w singlu i deblu dziewcząt oraz chłopców. Dla zawodników, ich trenerów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych organizatorzy przygotowali spotkanie z Przemkiem Piotrowiczem, trenerem przygotowania fizycznego Hurkacza, oraz fizjologiem sportu Bartoszem Ochmanem.

Zawody Hubi Cup odbyły się po raz pierwszy w ubiegłym roku z inicjatywy Hurkacza oraz Come-On Tennis Club Wrocław.