fit.pl mobile logo

Jak podnośnik wannowy ułatwia kąpanie osoby niepełnosprawnej?

Czy wiesz, że kąpanie osoby niepełnosprawnej wymaga specjalnych środków ostrożności, odpowiednich urządzeń pomocniczych oraz, często, asysty drugiej osoby. Podnośniki do wanny dla niepełnosprawnych i specjalne krzesło do wanny na pilota są zaprojektowane tak, aby ułatwić transport takiej osoby do kąpieli w wannie, zapewniając jej bezpieczeństwo i komfort.

Czy wiesz, jak działa krzesło do wanny na pilota?

Jak działa podnośnik wannowy?

Winda dla seniora do wanny może być urządzeniem przenośnym, jak i montowanym na stałe w łazience. To drugie rozwiązanie częściej jest praktykowane w szpitalach i placówkach opiekuńczych. Podnośnik do wanny jest umieszczony tak, aby siedzisko znajdowało się nad wanną lub w pozycji, która umożliwia bezpieczne przeniesienie osoby do niej. Następnie osoba niepełnosprawna siada na siedzisku podnośnika, które jest często wyposażone w pasy bezpieczeństwa, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i bezpieczeństwo podczas podnoszenia. Podnośnik wannowy może być sterowany manualnie za pomocą dźwigni lub elektrycznie za pomocą przycisków, lub pilota.

obraz_1_16

Podnośniki wannowe są zazwyczaj wyposażone w mechanizmy zabezpieczające, które zapobiegają ich przewróceniu lub nagłemu opuszczeniu. Jest to szczególnie ważne w przypadku pozostawienia użytkownika w siedzisku i konieczności odejścia na chwilę od niego. Niektóre podnośniki mają funkcję awaryjnego opuszczania na wypadek zaniku zasilania. Jeśli waga użytkownika określona w instrukcji zostanie przekroczona, urządzenie może odmówić pracy i nie będzie możliwości podniesienia krzesełka.
 
Ile kosztuje winda do wanny dla seniora? Tu znajdziesz odpowiedź.

Jakie zalety ma winda do wanny dla seniora?

Podnośnik wannowy ma wiele zalet, szczególnie dla osób niepełnosprawnych lub z ograniczoną mobilnością, a także dla ich opiekunów. Przede wszystkim zmniejszają ryzyko poślizgnięć potencjalnego użytkownika, a także jego upadków i innych wypadków podczas wchodzenia do lub wychodzenia z wanny. Bezpieczny transport pionowy poniżej poziomu krawędzi wanny jest szczególnie ważny w wilgotnym środowisku łazienki, gdzie ryzyko upadku jest zwiększone. Podnośniki umożliwiają osobom z ograniczeniami fizycznymi większą samodzielność podczas kąpieli. Niektórzy użytkownicy mogą obsługiwać podnośnik samodzielnie, co zwiększa ich niezależność i prywatność. Oczywiście w przypadku upośledzenia psychicznego, osoba niepełnosprawna musi być pod opieką opiekuna. W przypadku urazu fizycznego użytkownika konieczna jest także pomoc osoby sprawnej, która zapewni asystę podczas siadania i schodzenia z krzesełka.

Dla wielu osób kąpiel jest nie tylko kwestią higieny, ale również chwilą relaksu i komfortu. Podnośniki pozwalają na łatwe i wygodne korzystanie z wanny bez dyskomfortu i trudu związanego z próbami samodzielnego wejścia do wanny.  Podnośniki wannowe pomagają im zachować godność, umożliwiając osobom niepełnosprawnym większą kontrolę nad własną higieną osobistą.

Dowiedz się, gdzie można kupić podnośnik do wanny dla niepełnosprawnych?

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl