fit.pl mobile logo

Jatomi Challenge w Krakowie: mistrzowski remis

17 maja w Jatomi Fitness w krakowskiej Galerii Kazimierz odbył się drugi z czterech sportowych pojedynków, w których mierzą się zawodowi sportowcy i internetowe gwiazdy znane z zamiłowania do fizycznej aktywności. W kolejnym starciu pierwszego w Polsce live fitness show zmierzyli się: Łukasz „Luka” Trochonowicz – trener personalny i internetowy influencer – oraz Konrad Kłusek, Mistrz Świata w Kickboxingu organizacji K1 Global. Challenge po raz kolejny poprowadziły internetowe gwiazdy sportu – duet Fit Lovers

Jatomi Challenge to sportowe wyzwanie, w którym naprzeciw siebie stają profesjonalni zawodnicy i sportowi celebryci. W przygotowanych specjalnie dla nich „pojedynkach” muszą zmierzyć się ze sobą w różnych konkurencjach. Dodatkową dawkę adrenaliny stanowi fakt, że zawody transmitowane są na żywo na Facebooku – jest to pierwszy w Polsce live fitness show.

Profesjonalni sportowcy, którzy mierzą się z gwiazdami to uczestnicy inicjatywy Jatomi Champions – programu wsparcia treningowego dla młodych, zdolnych sportowców reprezentujących Polskę na międzynarodowych zawodach.

Druga odsłona czteroodcinkowej serii spektakularnych pojedynków w ramach akcji Jatomi Challenge odbyła się 17 maja w Krakowie i była transmitowana na żywo na Facebooku Jatomi Fitness. W klubie Jatomi w Galerii Kazimierz naprzeciwko siebie stanęli: internetowy influencer Łukasz „Luka” Trochonowicz oraz Mistrz Świata w Kickboxingu organizacji K1 Global, Konrad Kłusek.

Podobnie jak w warszawskim pojedynku, zawodnicy mieli do wykonania 6 ćwiczeń i nie zabrakło emocji! Jak tym razem uczestnicy poradzili sobie z wyzwaniami? Sprawdźmy!

Konkurencja I: bieżnia

krakow-jatomi

Bieżnie napędzane siłą mięśni ćwiczących na nich osób dały się we znaki Owcy i Marcinowi – uczestnikom stołecznego odcinka.

W Krakowie nie było inaczej! Krakowski pojedynek na maszynach S-Drive rozpoczął się od najniższego obciążenia, które wraz z każdymi kolejnymi 30 sekundami zwiększało się o jeden stopień trudności. Pierwsza konkurencja zakończyła się remisem – mimo osiągnięcia najwyższego możliwego poziomu ciężkości, zawodnicy wytrwali na bieżniach aż 10 minut!

Konkurencja II: pompki

krakow-jatomi2

W drugim ćwiczeniu zawodnicy sprawdzili siłę swoich ramion. Na znak prowadzącego „Luka” i Konrad wykonywali pompkę, a następnie wracali do pozycji wyjściowej. Z tego starcia zwycięsko wyszedł Łukasz, wyprzedzając Konrada w liczbie wykonanych powtórzeń.


Konkurencja III: wskoki i przysiady

krakow-jatomi3


Trzecie zadanie składało się z dwóch ćwiczeń: wskoków na skrzynię oraz przysiadów z workiem bułgarskim – każde ćwiczenie w serii po 5 powtórzeń. Wygrywał zawodnik, który w 5-minutowym limicie czasu wykonał prawidłowo więcej serii. W tej konkurencji, wymagającej od zawodników silnych mięśni nóg, lepiej poradził sobie Konrad – Mistrz Świata w kickboxingu.

Na półmetku rywalizacji był więc remis: 2 do 2.

Konkurencja IV: przysiad na bosu

krakow-jatomi4

Przysiad na bosu był kolejną konkurencją, która obciążała mięśnie nóg uczestników wyzwania. Ćwiczenie wymagało także umiejętności utrzymania równowagi. W tym zadaniu zwycięzcą zostawał ten z zawodników, który dłużej utrzymał poprawną pozycję na niezwykle wymagającym przyrządzie. Konkurencja okazała się wyjątkowo wyczerpująca. Obaj sportowcy byli na skraju wytrzymałości, pierwszy jednak poddał się „Luka”, który nie był w stanie utrzymać prawidłowej pozycji w przysiadzie.

Konkurencja V: podciąganie

krakow-jatomi5


Po dwóch ćwiczeniach obciążających przede wszystkim mięśnie nóg, przyszedł czas na podciąganie w nachwycie. Zawodnicy mieli za zadanie wykonać jak największą liczbę podciągnięć w określonym limicie czasu. To ćwiczenie okazało się problematyczne dla kickboxera, którego ramiona nie wytrzymały obciążenia. W ciągu 5 minut o 11 więcej powtórzeń wykonał „Luka”.


Podobnie jak w Warszawie emocje dały o sobie znać przy ogłoszeniu wyniku dotychczasowych zmagań: celebryta remisował z zawodowym sportowcem, a o wygranej miała rozstrzygnąć najbardziej zróżnicowana technicznie z dotychczasowych konkurencji.

Konkurencja VI: wymachy ketlem, wyrzut wall balla i wyciskanie

krakow-jatomi6

Finałowa konkurencja, podobnie jak w odcinku tydzień wcześniej, składała się z 3 ćwiczeń: wymachów ketlem, wyrzutu wall ballem i wyciskania sztangi w bicepsie. Zawodnicy wykonywali serie ćwiczeń, jedno po drugim, po 10 powtórzeń każde. Wygrywał ten, który w 5-minutowym limicie czasu wykonał więcej serii.

Wynik tej rywalizacji był ogromnym zaskoczeniem: zawodnicy wykonali ostatecznie całościowo tyle samo serii składających się z trzech różnych ćwiczeń.

Krakowski pojedynek, podobnie jak ten tydzień wcześniej w Jatomi Złote Tarasy, zakończył się remisem 4:4.

Po kilkunastu minutach przerwy uczestnicy krakowskiego odcinka Jatomi Challenge udzielili wywiadu prowadzącym, w którym odpowiedzieli na pytania dotyczące ich dyscyplin i codziennych treningów. Pytania zadawali widzowie relacji live na Facebooku, bezpośrednio pod transmisją, co umożliwiło fanom obu zawodników lepsze poznanie swoich sportowych idoli.

Część poświęcona wywiadom była także okazją do zaprezentowania kilku profesjonalnych ciosów bokserskich, których pod okiem Mistrza Świata uczyli się prowadzący oraz jego rywal w pojedynku –Łukasz Trochonowicz.

To nie koniec sportowych emocji! Kolejne pojedynki odbędą się już niebawem we Wrocławiu i Gdyni.
Wszystkie będą transmitowane na żywo na Facebooku www.facebook.com/JatomiFitnessPolska:
Wrocław – 24 maja, godz. 19:00
Gdynia – 31 maja, godz. 19:00

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl