fit.pl mobile logo

Jesienny trening – jak dobrze skompletować strój do ćwiczeń

Jesienią pogoda staje się kapryśna, dlatego odpowiedni dobór ubrań jest bardzo ważny, jeśli zamierzamy trenować na świeżym powietrzu. Dzięki dostosowaniu naszej sportowej garderoby do panujących warunków atmosferycznych unikniemy przeziębień i innych chorób wynikających z przegrzania lub wychłodzenia organizmu. Dowiedz się, jak skompletować strój do ćwiczeń na jesień.

W czapce czy bez czapki?

Czapka lub opaska na uszy okażą się obowiązkowymi akcesoriami podczas treningu. Bez nich lepiej nie wychodzić z domu, szczególnie gdy biegamy i pozostajemy w ruchu. Silny wiatr wychładza cały organizm. W dodatku nasze zatoki są niezwykle czułe na zmiany temperatur, a jesienią nie sposób uniknąć nagłych skoków i spadków ciepła.

 

Dopasuj ubiór do temperatury

Gdy przygotowujemy się do treningu na świeżym powietrzu, powinniśmy ubierać się tak, jakby na zewnątrz było 10 stopni Celsjusza więcej niż w rzeczywistości. Nie należy przesadzać z liczbą warstw ani z zakładaniem na siebie grubych warstw materiału. Ważne, by każdy element stroju do ćwiczeń spełniał swoją funkcję. Zewnętrzna warstwa musi chronić przed wiatrem i deszczem, a koszulka spod spodu powinna przepuszczać powietrze i nie dopuszczać do przepocenia.

W takcie jesiennych treningów nie sprawdzi się bawełna. Materiał ten zatrzymuje wilgoć, przez co ochładza organizm i sprawia, że podczas ćwiczeń czujemy się niekomfortowo. Lepiej wybierać specjalną odzież stworzoną w oparciu o technologie odprowadzające pot na zewnątrz, a zarazem zatrzymujące ciepło. Cały strój sportowy na jesień skompletujesz w 4F. Standardowym zestawem może być: wiatroszczelna kurtka mieszcząca się w kieszeni bluzy, techniczne obcisłe spodnie, długa techniczna koszulka oraz czapka lub opaska na uszy. Warto stawiać na rozwiązania uniwersalne i dostosowane do zmiennych warunków pogodowych.

Odzież sportową kupisz taniej szczególnie podczas obniżek zaplanowanych na Black Friday. W ramach listopadowych wyprzedaży najlepiej poszukiwać promocji na buty do biegania – najnowocześniejsze modele zwykle kosztują dość sporo, a podczas Black Friday możemy nabyć je w znacznie niższej cenie.

 

Strój dobrany do typu aktywności

To, czy musimy zabrać ze sobą dodatkową bluzę albo kurtkę, zależy od rodzaju aktywności, jaką zaplanujemy w ramach jesiennego treningu. Jeśli po przebiegnięciu danego odcinka zamierzamy wrócić do domu spacerem, warto wziąć dodatkowe okrycie wierzchnie, by nie dopuścić do przewiania organizmu rozgrzanego po wysiłku fizycznym.

 

Buty do biegania na jesień – odporne na przemoczenie

Jesienią, teoretycznie możemy biegać w tych samych butach, co latem, jednak lepiej zainwestować w obuwie wyposażone w wodoszczelną membranę. Dobór wspomnianych akcesoriów sportowych jest w głównej mierze uzależniony od uprawianej przez nas dyscypliny. Specyficzne cechy obuwia treningowego trzeba dostosować do stopnia wilgoci panującego na zewnątrz, temperatury powietrza i rodzaju nawierzchni, na jakiej zamierzamy ćwiczyć.

Jesienne warunki okazują się bardzo wymagające – chodny wiatr, deszcz i nagłe skoki temperatur utrudniają dobór stroju idealnego. Jeśli jednak w trakcie zakupów uwzględnimy powyższe rady, dobierzemy komplet ubrań do ćwiczeń najlepiej przystosowany do niełatwych okoliczności, unikniemy chorób, osłabienia i pokonamy jesień bez spadków formy.

 

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl