fit.pl mobile logo

Justyna Kowalczyk – królowa zimy

Królem zimy niezmiennie od wielu już lat pozostaje Adam Małysz. Teraz mamy także niekwestionowaną królową – Justynę Kowalczyk
Ten sezon był dla naszej biegaczki niezwykle udany: absolutna dominacja w Pucharze Świata i przywiezione z Vancouver trzy medale olimpijskie. Nie wspominając już o pierwszym miejscu w morderczym Tour de Ski.

justyna kolwaczykBiegaczka przyszła na świat 23 stycznia 1983 roku w Limanowej. - Odkąd pamiętam, biegałam... Ale na nogach. Nie trenowałam. Tylko w szkole brali mnie na zawody i kazali startować. Wygrywałam "w cuglach", wyprzedzałam koleżanki po 200 m - wspomina Kowalczyk. Niedługo później, a górskie okolice temu sprzyjały, Kowlaczyk zaczęła do biegu wykorzystywać także narty. - W ósmej klasie do klubu narciarskiego - jedynego w moich okolicach czyli Mszanie Dolnej - ściągnął mnie pan Stanisław Mrowca. Nie miałam wyboru. Zdobyłam mistrzostwo Polski młodziczek, poszłam do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Po roku treningów, od 1999 roku jestem pod skrzydłami Aleksandra Wierietelnego. To doskonały trener, wspaniały człowiek i przyjaciel. Jest masażystą, trenerem, psychologiem, lekarzem...

Wicemistrzyni świata juniorów w sprincie z 2003 roku dwa lata później na MŚ w Oberstdorfie zajęła m.in. czwarte miejsce na 30 km stylem klasycznym - był to najlepszy wynik w historii startów polskich biegaczek na tej imprezie. Kilka miesięcy później wyniki Kowalczyk jednak anulowano - testy antydopingowe wykazały w organizmie Polki obecność zakazanego deksametazonu. W czerwcu 2005 roku Kowalczyk zdyskwalifikowano na dwa lata... justynaBył to, jak sama mówi, wynik jej niewiedzy i nieznajomości przepisów. Po kolejnych apelacjach dyskwalifikację skrócono do sześciu miesięcy i Kowalczyk ścigała się już w grudniu 2005.

27 letnia biegaczka narciarska ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów i medali. Jest mistrzynią olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata, czterokrotną medalistką olimpijską, dwukrotną zdobywczynią Pucharu Świata, zwyciężczynią prestiżowego Tour de Ski.

Jest trzecią Polką obok Ireny Szewińskiej i Otylii Jędrzejczak, która zdobyła 3 medale podczas jednych Igrzysk Olimpijskich. Jest także pierwszą i jak do tej pory jedyną kobietą, która zdobyła olimpijskie mistrzostwo dla Polski na zimowych igrzyskach, przed nią z polskich sportowców dokonał tego jedynie Wojciech Fortuna. 21 marca 2010 stała się pierwszą biegaczką narciarską, która przekroczyła próg 2000 punktów w Pucharze Świata.

Sukcesy Justyny Kowalczyk

justyna

Mistrzyni, wicemistrzyni i brązowa medalistka olimpijska z Vancouver oraz brązowa medalistka olimpijska z Turynu, podwójna mistrzyni i brązowa medalistka mistrzostw w Libercu (2009), zdobywczyni Pucharu Świata (2008/2009), wicemistrzyni świata juniorów, dwukrotna młodzieżowa mistrzyni świata. Najlepszy sportowiec Polski 2009 roku. Teraz do tego tytułu może jeszcze dodać – tytuł najwybitniejszy Polki minionego roku wegług sondażu Gemiusa.

Na początku października 2009 nasza biegaczka obroniła pracę magisterską na Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Jest z wykształcenia trenerem biegów narciarskich. O przyszłość tej dyscypliny w Polsce, możemy chyba być już spokojni.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl