fit.pl mobile logo

Karolina Riemen w drodze na Igrzyska

Jedna z naszych najlepszych narciarek, reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver, która dołączyła niedawno do programu TAURON Bachleda Ski opowiada o przygotowaniach do nowego sezonu i nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Sochi  
Jak oceniasz miniony sezon? Na jego początku czułaś się dosyć dobrze, czy udało się wykonać plan?

Rzeczywiście od początku czułam się dobrze i nie zmieniło się to aż do końca. Sezon był dla mnie udany, swoje założenia zrealizowałam w 100%. Dwa piąte miejsca w Pucharze Świata to super wyniki, z których jestem bardzo zadowolona.

Lato to dla Ciebie okres przygotowań do kolejnego sezonu. Na czym skupiasz się przede wszystkim?

Zrobiłam sobie chwilową przerwę od jazdy na nartach ze względu na niezbyt dobre warunki panujące na lodowcach w całej Europie. Skupiłam się na treningu wytrzymałościowym i sprawnościowym.

Niedawno nawiązałaś współpracę z programem TAURON Bachleda Ski. Co to dla Ciebie oznacza?

Przede wszystkim dodatkowe możliwości treningowe, które są dla mnie bardzo ważne zarówno w kontekście przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Sochi, jak i startów w Pucharze Świata FIS. Większość zawodników i zawodniczek z grupy TAURON OlimpijSki jest w wieku 15-17 lat i dopiero zaczyna przygodę z prawdziwym ściganiem mając w perspektywie np. Igrzyska Olimpijskie w 2018 roku w Korei. Dlatego ze swojej strony chętnie podzielę się z nimi doświadczeniami ze startów w największych imprezach jak np. Mistrzostwa Świata, X - Games, czy Igrzyska Olimpijskie w Vancouver.

Nie pierwszy raz szykujesz się do startu w Igrzyskach. Jakie emocje się z tym wiążą?

Raczej staram się wyeliminować emocje i skupić się na treningu. Mimo wszystko przed pierwszymi startami na pewno jakieś emocje się pojawią i mam nadzieje, że będą bardzo pozytywne.

Czy dużo zmieniło się skicrossie od ostatnich Igrzysk?

Zmieniło się podejście do skicrossu. Ci, którzy trenują teraz podchodzą do tego profesjonalnie. Startuje też coraz więcej ludzi przez co poziom stale się podnosi. Jeździ się bezpieczniej, ale i chyba trochę szybciej. Nie zmieniło się natomiast to, że wszyscy zawodnicy są jak jedna wielka rodzina. Wszyscy się znamy i pomagamy sobie nawzajem. Oby skicross zmierzał w tę stronę, w którą zmierza.

Gdybyś mogła o tym decydować to jak wyglądałaby trasa skicrossu na Igrzyskach Olimpijskich?

Byłaby na pewno bardzo podobna do trasy X-Games z tego roku. Organizatorzy Pucharu Świata chcą budować coraz bezpieczniejsze tory. Czasem są mniejsze skocznie, czasem większe, ale tor na X-Games był idealny - szeroki, bardzo trudny technicznie, szybki, długi i z wieloma skoczniami, które można było pokonać na różne sposoby.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w przygotowaniach do ważnych startów?

Po prostu realizacja założonych celów treningowych. Chcę przede wszystkim poprawić wytrzymałość i siłę, ale zadbać także o ogólną sprawność, zwinność, skoczność i dynamikę. W tym celu realizuję kilka planów treningowych, których założeniem jest osiągnięcie jednego lub kilku z wymienionych celów. Treningi są bardzo zróżnicowane - od monotonnej siłowni do skomplikowanych ćwiczeń poprawiających skoczność i dynamikę. W skicrossie ważny jest zróżnicowany trening, który pozwala na osiągnięcie ogólnej sprawności fizycznej.

Może wiesz coś o treningach innych zawodniczek? Jakieś nietypowe, ciekawe sposoby przygotowań?

Na pewno poziom treningów dużych teamów takich jak Kanada, Australia, Austria czy Francja jest niezwykle wysoki. Dysponują większymi pieniędzmi i szerszymi możliwościami bez konieczności dalekich podróży. Takie treningi, zwłaszcza z większą grupą są ciekawe i bardzo efektywne. Ja niestety trenuję sama i nie jestem w stanie zorganizować sobie np. treningu gimnastycznego na profesjonalnej sali z trenerem gimnastyki jak to robią Australijczycy.

Wkrótce wracasz do treningu na śniegu. Potem czekają Cię pierwsze starty.

Tak, na początku grudnia lecimy, najprawdopodobniej całą reprezentacją, do Kanady i USA gdzie mają odbyć się dwa pierwsze starty. Jeszcze przed końcem tego roku odbędzie się łącznie 5 imprez w cyklu Pucharu Świata.

Jakie priorytety na nadchodzący sezon?

Kwalifikacja olimpijska i Mistrzostwa Świata w Norwegii. Co roku czołówka światowa się zmienia, ale myślę że Kanadyjczycy będą jak zwykle mocni. Norwedzy u siebie też będą chcieli wygrywać. Ja co roku się poprawiam więc i w nadchodzącym sezonie nie chciałabym wypaść gorzej. Medal na takiej imprezie to bardzo dużo i będę dążyć do tego żeby go zdobyć, ale to jest jedna impreza, a w skicrossie wszystko jest możliwe. Trzeba więc liczyć także na odrobinę szczęścia.

www.fit.pl
 

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl