42 -letni ksiądz Artur Karpoń nie tylko dba o czystość duszy swoich parafian, ale również zachęca ich do aktywności fizycznej, dając im przykład. Ksiądz profesjonalnie ćwiczy na siłowni i bierze udział w konkursach kulturystycznych
2017-10-25 00:00
Udostępnij
Ksiądz Kulturysta podbija instagram
fot. www.facebook.com/Trener-Ksiądz

Ksiądz Artur Karpoń już jako 16-latek zainteresował się kulturystyką. Regularnie ćwiczył, by dbać o zdrowe i wysporotowane ciało.  Swojej pasji nie porzucił nawet kiedy został księdzem. Codziennie dba o swoją sylwetkę, trenując na siłowni. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ksiądz nie startował w zawodach kulturystycznych. A startuje w nich z powodzeniem. Podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce zajął 4. miejsce. 

W wywiadzie, który udzielił Radiu Wrocław, ksiądz powiedział:  - Staram się i w materii ducha ludziom pomagać, i w materii ciała. Rozmawiałem na ten temat z ks. biskupem Zbigniewem Kiernikowskim. Ks. biskup nie ma nic przeciwko, żebym dbał o tężyznę fizyczną, dbał o swoje zdrowie, ćwicząc na siłowni.

Duchowny dba nie tylko o swoje ciało, ale również o innych. Jest aktywnych w portalach społecznościowych - faceebok i instagram, gdzie pokazuje swoją sylwetkę i zachęca innych do zmiany stylu życia na bardziej fit.

Ksiądz Artur Karpoń jest proboszczem parafii w Osiecznicy w województwie dolnośląskim.