fit.pl mobile logo

Marit Bjøergen nie rezygnuje

My kibicujemy Justynie Kowalczyk, a Norwegowie trzymają kciuki za Marit Bjøergen. Skandynawska biegaczka narciarska nie zamierza na razie kończyć swojej kariery sportowej i planuje wystartować nawet na zimowych igrzyskach olimpijskich w 2022 roku, gdyby ich gospodarzem było Oslo
Kariery ciąg dalszy

Niedawno Marit mówiła, że za 3 lata, po igrzyskach w Soczi, chce odejść na „emeryturę”, jednak kilka dni temu po inauguracji Pucharu Świata nagle ku zdziwieniu wszystkich oświadczyła, że nie wyklucza startów jeszcze przez najbliższą dekadę. W 2022 roku zimowa olimpiada może być organizowana w Norwegii. Kandydatura Oslo jest bardzo silna. Marit bardzo chce wziąć udział w tych igrzyskach. Sukces na olimpiadzie w ojczyźnie byłby wymarzonym ukoronowaniem kariery dla 41-letniej  wówczas Bjoergen.

Sukces goni sukces

Sezon startowy dla biegaczek narciarskich rozpoczęty. W inauguracyjnym wyścigu PŚ w Sjusjoen triumfowała Marit. Na swoim koncie ma najwięcej, bo 47. zwycięstw w zawodach Pucharu Świata i jest liderką rankingu biegaczek narciarskich. Lista jej sportowych sukcesów jest długa. Do najważniejszych należą: siedem medali (w tym 3 złote) z igrzysk olimpijskich i 14 krążków z mistrzostwa świata. W sezonach 2004/2005 i 2005/2006 Bjørgen zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w cyklu Pucharu Świata.


Przeciwko nałogowi w rodzinie


Dzięki sukcesom sportowym Marit, jej ojciec rzucił palenie po wielu latach życia z nałogiem. Córka założyła się z nim, że jeśli wygra mistrzostwa świata - on przestanie palić. I tak się stało. Ola Ivar wziął do ust ostatni raz papierosa pół roku temu. Sportsmenka jest zagorzałą zwolenniczką zdrowego stylu życia, a zwłaszcza walki z uzależnieniem nikotywnowym. Sama nigdy nie paliła.

Najsłynniejsza sportowa astmatyczka

Marit jest chora na astmę. Niektóre środowiska posądzały ją, że lek które zażywa działa jak doping, bo poprawia wydolność płuc. Marit przestała stosować zakazany lek, zamieniając go na inny wziewny preparat. Specjalna komisja antydopingowa stwierdziła, że dawka jaką stosuje sportsmenka jest niewielka, nie ma charakteru dopingowego i Marit może kontynuować leczenie.

- Mam astmę, a Międzynarodowa Federacja Narciarska dała mi zgodę na zażywanie leków, które dla zdrowych sportowców są zakazane. Nie uważam się jednak za oszustkę, gdyż moje sukcesy są zasługą bardzo ciężkiej pracy. Gdyby nie ona, żadne medykamenty by mi nie pomogły! Powiedziała na jednej z marcowych konferencji.


Dieta

Chyba żaden sportowiec na świecie nie jada tyle ryb co Marit. Na jej stronie internetowej można znaleźć wiele interesujących porad kulinarnych dotyczących przygotowywania ryb i ich wpływu na zdrowie. Jej codzienne menu bogate jest w dania z łososia, dorsza, halibuta i innych ryb.

- Podczas ćwiczeń ciało staje się podatne na choroby. Szczególnie ważne jest, aby przestrzegać skutecznej diety. W mojej diecie główne miejsce zajmują ryby, które staram się jeść trzy razy w tygodniu - zdradza w jednym z wywiadów biegaczka.

Gotowanie to jej wielka pasja Ostatnio zajada się sushi, które sama umie przyrządzać.

Ściśle współpracuje z dietetykim. Gdy nie wie czy może to zjeść, kontaktuje się ze swoim specjalistą. Jest bardzo wymagająca jeśli chodzi o posiłki. Dla niej liczy się każda kaloria.

 

Czas wolny

Marit nie umie żyć bez adrenaliny. Norweżka jest miłośniczką sportów ekstremalnych. Poza sezonem startowym brakuje jej adrenaliny i dlatego po okresie treningowym, gdy nie ma z kim rywalizować skacze ze spadochronem, wspina się i nurkuje. Dużo czasu spędza na siłowni. Dobrze wyposażoną salę treningową ma w domu. Nic dziwnego, że wygląda jak kulturystka.

Norweżka to najgroźniejsza rywalka Justyny Kowalczyk, ale to Polka trzy razy z rzędu triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i odbierała Kryształową Kulę.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl