fit.pl mobile logo

Mata do ćwiczeń - czym się charakteryzuje? Jak wybrać odpowiednią?

Wysokiej jakości mata do ćwiczeń, odpowiednio dopasowana do potrzeb zarówno konkretnej osoby, jak i danej dyscypliny znacząco poprawia komfort oraz bezpieczeństwo ćwiczeń. Sprawdź nasze rady i dowiedz się, jak dobrać odpowiednią matę i na co zwrócić uwagę!
  1. Czym charakteryzuje się wysokiej jakości mata do ćwiczeń fitness?
  2. Jaka mata będzie odpowiednia do ćwiczenia jogi?
  3. Czy mata do jogi sprawdzi się na pilatesie?
  4. Kiedy przyda się porządna mata fitness?
  5. Czy można zrezygnować z zakupu własnej maty do ćwiczeń?

Mata do ćwiczeń powinna zapewniać zarówno wygodę i komfort podczas ćwiczeń, ale również bezpieczeństwo. Im bardziej dynamiczna dyscyplina, tym konieczna jest większa stabilność. W przeciwnym razie może dojść to przykrych wypadków i kontuzji. 

Czym charakteryzuje się wysokiej jakości mata do ćwiczeń fitness?

Mata do ćwiczeń przeznaczona do uniwersalnych zajęć fitness powinna być dość gruba, stabilna i elastyczna. Dzięki temu zapewni wygodne podparcie podczas ćwiczeń leżących, ale również stabilne podłoże podczas bardziej dynamicznych wyskoków. W takiej sytuacji można wybierać zarówno spośród mat pełnowymiarowych, jak i pomniejszonych. W większości przypadków obie sprawdzą się równie dobrze. 

Jaka mata będzie odpowiednia do ćwiczenia jogi?

Najlepsze w kategorii maty do jogi powinny być przede wszystkim odpowiednio długie. W tej sytuacji niewielkie maty do pilatesu nie zdadzą egzaminu. Warto zadbać również o ich stabilną powierzchnię. Bose stopy nie mogą się po niej ślizgać. Wybierając konkretny model, należy mieć na uwadze również typ uprawianej jogi. Spokojne warianty nie wymagają tak dużej uważności, lecz intensywna i dynamiczna praktyka potrafi być mocno urazowa. 

Czy mata do jogi sprawdzi się na pilatesie?

Mata do ćwiczeń fitness oraz pilates powinna być przede wszystkim wygodna. W tym przypadku nie warto sięgać po cienkie modele do jogi, które nie zapewnią odpowiedniego komfortu i izolacji. 

Kiedy przyda się porządna mata fitness?

Mata do ćwiczeń jest bardzo przydatnym dodatkiem do wszelkiego typu ćwiczeń fitness, podczas zajęć z pilatesu oraz do praktyki jogi. Warto mieć ją przy sobie również do medytacji i ćwiczeń oddechowych. 

Czy można zrezygnować z zakupu własnej maty do ćwiczeń?

Własna mata do ćwiczeń na świeżym powietrzu czy na sali lub w domowym zaciszu pozwala trenować higienicznie i komfortowo niezależnie od okoliczności. Na początku można korzystać z dostępnych mat, ale z czasem warto zaopatrzyć się we własny egzemplarz. 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl