fit.pl mobile logo

Materac 200x220 jaki rodzaj wybrać czym się kierować?

Dobierając materac 200x220 cm dla dwóch dorosłych osób, najważniejsza kwestia to stworzyć wystarczające podparcie. Korzystając z materaca o dużej powierzchni, dwie osoby powinny odczuwać wysoki komfort i stabilność powierzchni. Taki efekt możemy uzyskać wybierając spośród materacy opartych na konstrukcji multipocket lub na rdzeniu lateksowym, a najmniejszą na materacu piankowym. Za najbardziej komfortowe i wytrzymałe materace uznaje się te, które dopasowują się do kształtów ciała, a jednocześnie niwelują efekt zapadnia się w powierzchnie materaca. Można by pomyśleć że jest to niemożliwe, by materac był zarazem stabilny, z delikatnie dopasowująca się powierzchnią. A jednak przy nowoczesnej technologii produkcji zarówno surowców jak i konstrukcji, jest możliwy do uzyskania taki efekt.

Materac 200x220 jaki rodzaj wybrać czym się kierować?

 

Dobierając materac 200x220 cm dla dwóch dorosłych osób, najważniejsza kwestia to stworzyć wystarczające  podparcie. Korzystając z materaca  o dużej powierzchni, dwie osoby powinny odczuwać wysoki komfort i stabilność powierzchni. Taki efekt możemy uzyskać wybierając spośród materacy opartych na konstrukcji multipocket lub na rdzeniu lateksowym, a najmniejszą na materacu piankowym. Za najbardziej komfortowe i wytrzymałe materace uznaje się te, które dopasowują się do kształtów ciała, a jednocześnie niwelują efekt zapadnia się w powierzchnie materaca. Można by pomyśleć że jest to niemożliwe, by materac był zarazem stabilny, z delikatnie dopasowująca się powierzchnią. A jednak przy nowoczesnej technologii produkcji zarówno surowców jak i konstrukcji, jest możliwy do uzyskania taki efekt.

 

Różnice w konstrukcji sprężynowej budujące podparcie w materacu  200x220 cm

Wersja multipocket, ma podwójną ilość punktów podparcia 510 szt na m2, podbija odczuwalną twardość, zyskuje na żywotności, zwiększa komfort snu. Sama konstrukcja staje się przez to mocna, zwarta, trzymająca formę. Multipocket zachowuje delikatną elastyczność sprężyny, ale jest bardziej stabilna w porównaniu do sprężyny pocket z  ilością 262 sprężyn/m2. Zarówno w jednej jak i drugiej wersji sprężyna jest umieszczona w kieszeniach, dzięki czemu konstrukcja jest cicha, pracująca punktowo pod naciskiem. Trzeci rodzaj konstrukcji to bonell ze sprężyną o większej średnicy, połączona ze sobą drutem, co może powodować słyszalność pracy pod naciskiem. Materace bonelowe coraz rzadziej są wybierane, jednak dla niektórych klientów nie zastąpione. Najczęściej ten rodzaj sprężyny można spotkać w kanapach czy sofach.

 

roznice-w-konstrukcji-sprezynowej-budujace-podparcie-w-materacu-200x220-cm

Piankowe czy lateksowe, które materace 200x220 cm lepsze.

 

Materace 200x220 cm lateksowe oparte na rdzeniu są uznawane za te najbardziej komfortowe, żywotne, pracujące intuicyjnie, zyskują coraz większą popularność. To lateks o większej gęstości  i sprężystości, z szeregiem stref,  pomaga lepiej dopasować się do kształtów ciała i nałożonego nacisku.   Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno u osób z niższą jak i znacznie wyższą waga ciała.  Pozostają jeszcze materace 200x220 cm z wersji piankowych, które użytkowane przez osoby dorosłe mogą sprawić, szybsze wypracowanie, a w odczuciu niższy komfort. Materace te najlepiej sprawdzają się w łóżeczkach dziecięcych, gdzie naniesiona jest niska waga ciała. Materace piankowe użytkowane przez dzieci są równie komfortowe i żywotne. Niejednokrotnie materace piankowe wybierane są również w miejsca użytkowane sezonowo np. do kamperów, przyczep czy domków letniskowych. Z tak szerokiej oferty, każdy z potrzebujących materaca, odnajdzie dla siebie wygodną i komfortową powierzchnię snu.

 

 

Jaki wybrać materac 200x220 cm twardy czy średnio twardy ?

To pytanie zadaje sobie większość klientów, którzy jednoznacznie nie umieją określić na jakich powierzchniach lubią spać, czują się najlepiej. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi wskaźnik, który określa jaki stopień twardości będzie odpowiedni do danej wagi użytkownika.

Większość producentów określa twardość za pomocą czterech symboli, przypisanych do poszczególnej wagi osób korzystających z materaca 200x220 cm.

  • materac miękki H1, oferowane dla osób z wagą ciała nie wyższą niż 60kg
  • materac średnio twardy H2, dla osób o wadze nie przekraczającej 100kg
  • materac twardy H3, dla osób lubiących takie powierzchnie, ważących powyżej 100kg
  • materac bardzo twardy H4, dedykowany osobom z wagą powyżej 120kg

 

Nie jest powiedziane że osoby lżejsze lub cięższe nie mogą wybrać innego stopnia twardości niż ten przypisany do wagi ciała. Wybór materaca jest na tyle indywidualną sprawą, że nie wystarczy kierować się jednym parametrem.

 

Niestandardowy rozmiar materaca 200x220 cm, dostępny od zaraz.

Jak wiadomo w sklepach stacjonarnych najczęściej można dostać materace w rozmiarach standardowych, dlatego coraz większą popularność zyskują sklepy internetowe, w których rozmiar materaca 200x220 cm w większości przypadków nie stanowi żadnego problemu. Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy Sweetsen.pl. gdzie każdy z materacy przygotowywany zostanie po zakupie z dbałością o każdy szczegół. Materace są produkowane z surowców wysokiej jakości, posiadające certyfikaty. Wybierając  materac 200x220 cm  w sklepie Sweetsen.pl klienci mogą skorzystać z porady rozmawiając z doświadczonymi konsultantami czy z wirtualnego doradcy. Na stronie sklepu przygotowany jest również czat poprzez który każdy z potencjalnych klientów może poprosić o poradę i dobór odpowiedniego modelu materaca.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl