fit.pl mobile logo

Materace dla aktywnych - jak wybrać odpowiedni?

Każda aktywna sportowo osoba doskonale zdaje sobie sprawę, że wypoczynek jest niezbędny do regeneracji sił i mięśni. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, a częstym problemem jest materac, który został dostosowany do potrzeb. Jaki model będzie odpowiedni dla aktywnych fizycznie i sportowo osób? Warto się temu dokładnie przyjrzeć.

Higiena snu – dlaczego jest tak ważna?

Sprawność fizyczna jest zależna od zdrowia całego ciała. Niehigieniczne warunki snu mogą być przyczyną wielu infekcji bakteryjnych i grzybicznych, przez co warto zadbać o czystość w każdym aspekcie. Odpowiednie materace dla aktywnych będą charakteryzowały się hipoalergicznymi właściwościami, dzięki którym osoba próbująca zasnąć nie będzie czuła się w jakimkolwiek stopniu niekomfortowo.

Jednocześnie warto tutaj pomyśleć o odpowiednim pokrowcu, który powinien zostać dołączony do każdego materaca wysokiej jakości – jest tak w przypadku marki Hilding. Producent ten oferuje dedykowane pokrowce, które zapewnią łatwe oczyszczanie, chroniąc przed zakażeniami – dobrym przykładem jest tutaj model Velur.

higiena-snu-dlaczego-jest-tak-wazna

Właściwości hipoalergiczne i zmniejszenie przedostawania się potu do wnętrza podłoża zapewni odpowiedni materac termoelastyczny. To właśnie on będzie idealnym wyborem dla każdego sportowca, który potrzebuje świetnej cyrkulacji powietrza, przyspieszającej regenerację organizmu. Dobrym wyborem będzie tutaj Hilding Rumba, którego pianka Visco zapewnia głęboki relaks dla mięśni.

Twardość materaca – czy ma znaczenie?

Odpowiednio dobrana twardość materaca jest podstawą zdrowia kręgosłupa na długie lata, co jest ważne dla każdej osoby, ale już szczególnie ludzi pragnących być aktywnymi. Optymalny dobór świetnie podtrzyma każdą część kręgosłupa i ciała, zapewniając zdrową dla organizmu pozycję. Jaka twardość będzie odpowiednia?

Każda osoba pragnąca mieć zdrowy sen musi wiedzieć, że wybór twardości zależy w dużej mierze od wagi ciała. Osoby aktywne rzadko potrzebują wersji twardych i bardzo twardych – najczęściej wystarcza im opcja średnio twarda. Materace o twardych właściwościach są zaprojektowane głównie dla osób ważących powyżej 90 kg – każda inna osoba powinna jednak zostać przy pośrednich rozwiązaniach.

Tutaj wkraczają do gry przede wszystkim materace piankowe, łącząc w sobie higienę i świetne możliwości otulenia całego ciała. Dobrym tego przykładem jest Hilding Salsa, który zawiera w sobie piankę Flexifoam. Zapewnia ona wiele stref komfortu, dostosowując się do każdego skrawka ciała.

Jak dobrać rodzaj materaca?

Sporą rolę grają indywidualne potrzeby. Odpowiednie dla sportowca materace w Zabrzu będą charakteryzowały się konstrukcją piankową, która jednak powinna zostać wzbogacona o lateksowe wykończenia. To właśnie one nadadzą całości niezwykle wysoki poziom antyalergiczności, co zwiększy komfort każdej minuty snu.

jak-dobrac-rodzaj-materaca

Sama waga użytkownika też ma tutaj znaczenie. Opcje piankowe zwykle występują w wersjach średnio twardych, przez co mogą nie być idealnym wyborem dla osób przekraczających granicę 90 kg. Lepiej będzie postawić na opcje sprężynowe, takie jak Hilding Lambada. Stworzony w technologii Pocket Plus, materac ten posiada w sobie punktową elastyczność, która pozwala na optymalną sprężystość na całej powierzchni. To prosty sposób na długi i głęboki sen po wykańczającym fizycznie dniu.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl