Mobvoi TicWatch E3 - smartwatch, z którym zadbasz o formę

Nadejście wiosny to doskonały moment, by zadbać o fizyczną formę, a co za tym idzie, wzmocnić odporność organizmu. Świeże powietrze daje ogrom możliwości aktywnego spędzania czasu. Do wyjścia z domu z pewnością zmotywuje wielofunkcyjny i nowoczesny „asystent” na nadgarstku, czyli coraz popularniejszy smartwatch. Mobvoi Ticwatch E3 to gadżet, który stanie się mobilnym centrum dowodzenia, dzięki któremu nie tylko odczytamy wiadomość SMS, wykonamy połączenie, ale przede wszystkim lepiej i bardziej efektywnie zadbamy o zdrowie.
2022-03-30 00:00
Udostępnij
Mobvoi TicWatch E3 - smartwatch, z którym zadbasz o formę

Zegarek Mobvoi E3 to nowoczesny gadżet, który sprawdzi się nie tylko podczas uprawiania aktywności fizycznej, ale będzie z powodzeniem służył do komunikacji. Za jego pośrednictwem można sprawdzić, kto dzwoni czy kto do nas napisał. Jest kompatybilny z systemami Android. Wystarczy na telefonie zainstalować aplikację Wear Os, dzięki której możemy korzystać z wielu różnych aplikacji, między innymi do rejestrowania swojej aktywności fizycznej, kontaktowania się z innymi osobami, płacenia w sklepach czy słuchania muzyki. Zegarek ma wbudowany pulsometr, pulsoksymetr. Poinformuje o liczbie spalonych kalorii podczas wysiłku fizycznego, a także przemierzonych krokach. Jest niesłychanie praktyczny, przy czym ma prosty i ponadczasowy wygląd. To w skrócie o smartwatchu. Teraz przyjrzyjmy się jego niekwestionowanym plusom.

277544719_544986183617892_7745627249183055507_n

Mobvoi E3 - design

Niewielkie pudełko zostało przyozdobione w grafiki zdradzające, co czeka na nas w środku. Po bliższym zapoznaniu się z informacjami poznajemy też część specyfikacji smartwatcha i jego kluczowe funkcje. W środku, oprócz samego urządzenia, znajdziemy magnetyczną ładowarkę i podręcznik użytkowania. Na tym w zasadzie kończy się zawartość zestawu – mamy tu do czynienia z typowym, minimalistycznym wyposażeniem.

Zegarek jest bardzo elegancki i minimalistyczny. Jest lekki i dzięki silikonowemu paskowi, świetnie dopasowuje się do ręki. Na pochwałę zasługuje waga 32 gramy, co powoduje, że zegarka praktycznie nie czuć na nadgarstku. Okrągły, dotykowy ekran pozwala na bezproblemowe odczytanie parametrów.

277357338_1136803793633867_5043202927485405407_n

Menu zegarka jest w formie przewijanej listy z dwiema apkami w poziomie. Wszystkie fabrycznie dostępne funkcje mają przedrostek „Tic” i tak TicPulse mierzy tętno, TicSleep monitoruje sen, a TicExercise to zestaw kilkudziesięciu różnych aktywności. Co ważne, każda z tych funkcji działa bezbłędnie i nie miałam powodów do narzekania. Do poruszania się po interfejsie systemowym możemy użyć dwóch przycisków oraz ekranu dotykowego. Górny przycisk pozwala nie tylko włączyć i wyłączyć zegarek, ale także wrócić z dowolnego miejsca do ekranu głównego, a z niego przejść do ekranu ze skrótami do wszystkich aplikacji. 

Mobvoi E3 - użytkowanie

Sparowanie smartwatcha z telefonem nie jest trudne, wystarczy dosłownie kilka kroków. Może on pracować zarówno w połączeniu z telefonem, jak i bez niego. Ta druga opcja sprawia, że bateria zegarka znacznie dłużej trzyma.

277404354_1622964401409570_5087906127184694369_n

Zegarek nieźle radzi sobie podczas różnych aktywności. Ja najczęściej używałam go podczas spacerów/marszów. Gdy włączymy jakiś tryb ćwiczeń to ekran staje się bardziej obfity w dane i oprócz godziny czy baterii pokazuje też czas aktywności, przebyty dystans, spalone kalorie i aktualny puls. Na pewno jest to bardzo czytelnie. Czas aktywności możemy zatrzymać ręcznie, ale zegarek robi to też sam. Problem tylko w tym, że niezbyt dobrze i trafnie to przewiduje. W moim przypadku było tak, że jeszcze przez kilka minut po wejściu do mieszkania zegarek zliczał wszystkie dane, bo zanim usiadłam to jeszcze musiałam się rozebrać, umyć ręce czy ogólnie rzecz ujmując, ogarnąć. I podobnie działa to w drugą stronę. Zegarek automatycznie włącza tryb aktywności, bo myśli, że zaczęłam biegać czy spacerować, a w rzeczywistości, zaczęłam… odkurzać mieszkanie. Nie są to notoryczne błędy, ale mimo wszystko częściej ten błąd jest niż nie jest.

Jakość obrazu prezentowanego na wyświetlaczu zegarka jest bardzo wysoka, a całość ma wystarczającą jasność, by prezentowane informacje dało się odczytać w słoneczny dzień, na zewnątrz.

Mobvoi E3 - plusy

Zacznijmy od plusów technicznych. Smartwatch ma GPS-a, dzięki czemu jest bardziej pomocny podczas wypraw i treningów różnego rodzaju. Łącznie oferuje dostęp do 21 trybów sportowych, w tym do biegania, jazdy na rowerze czy grania w piłkę, jak również interwałowych treningów HIIT, co oznacza, że radzi sobie z wykrywaniem powtórzeń w ćwiczeniach takich jak przysiady, pajacyki czy brzuszki. Możesz również liczyć na automatyczne wykrywanie ruchu, całodobowy pomiar pulsu, mierzenie natlenienia krwi (SpO2), monitoring stresu i snu oraz ćwiczenia oddechowe.

277403735_515868970060272_2807534742917238221_n

Oprócz śledzenia aktywności smartwatch wyświetli również powiadomienia z telefonu, przedstawi prognozę pogody, pozwoli zapłacić za zakupy i umożliwi sterowanie odtwarzaniem muzyki bez wyjmowania smartfona z kieszeni. Co więcej, ma mikrofon i głośnik, dzięki czemu możesz za jego pośrednictwem prowadzić rozmowy głosowe. Akumulator o pojemności 380 mAh powinien zaś zagwarantować kilka dni działania między ładowaniami.

 A teraz plusy związane z użytkowaniem. Mobvoi E3 wygląda jak klasyczny zegarek, ale oferuje znacznie więcej. To co mi się najbardziej spodobało to pełne powiadomienia z emotikonami, oraz podgląd obrazów na zegarku np. z Messengera. Bez problemu mamy też możliwość odpowiadania na wiadomości czy to za pomocą głosu, czy odpisując na klawiaturze ekranowej, klikając pojedyncze literki, albo przeciągając po całych wyrazach, tutaj dostępne są także emotikony.

277590944_370166978343748_1960156779730320118_n

TicWatch E3 spokojnie wytrzymuje jeden pełny dzień na baterii z włączoną ponad godzinną aktywnością z włączonym śledzeniem GPS, a jeżeli nie trenujemy tylko wykorzystujemy go do powiadomień to zegarek powinien wytrzymać do 3 dni na jednym ładowaniu przy tym zbierając cały czas informacje o naszych krokach, tętnie, monitorować nasz sen. Przy spadku poziomu naładowania poniżej 5% automatycznie aktywuje się tryb Essential Mode, który rozłącza nas z zegarkiem, jest dostępna wtedy tylko główna tarcza z zegarkiem, ale w tle nadal zbierane są dane o naszych krokach i śnie, a to daje dodatkowo nawet dobę pracy. Niestety, ale ładowanie to ponad półtorej godziny. 

 Bardzo podoba mi się to, że zegarek nie tylko zmonitoruje takie parametry jak tętno, kroki, spalone kalorie oraz tempo wykonywania ćwiczeń, ale stanowi również multimedialne i telefoniczne centrum zarządzania sprawami najważniejszymi dla użytkownika. Stanowi przedłużenie funkcjonalności smartfona, nawet gdy nie masz go pod ręką. Z poziomu zegarka odczytasz SMS-a, powiadomienie z social mediów, a nawet wykonasz połączenie głosowe. A co najważniejsze – zupełnie dyskretnie i wygodnie, bez konieczności sięgania po telefon. 

Zatem, jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie i potrzebujesz narzędzia, które pomoże Ci w doskonaleniu treningów, a jednocześnie cenisz sobie nietuzinkowe rozwiązania organizujące funkcjonowanie w dzisiejszym świecie wypełnionym technologiami, zakup smartwatcha Mobvoi E3 będzie bardzo dobrą inwestycją.

Plusy

– system Wear Os
– multifunkcjonalność
– cena
– interfejs
– waga
– wysoka jakość rozmów
– prosta obsługa

 

Minusy
– słaba bateria (codziennie trzeba ładować)
– głośna, brzęcząca wibracja