Lekarze specjaliści podkreślają, że długotrwałe siedzenie w jednej pozycji jest niezdrowe. A siedzimy, niestety, jak wskazują badania naukowe coraz więcej. Na 7 Europejskim Kongresie Exersice is Medicine (21-23. 09.2018) w Warszawie na Uniwersytecie Medycznym przedstawiono nie tylko naukowe badania, doniesienia potwierdzające, iż ruch odpowiednio stosowany jest najlepszym lekarstwem, ale też praktyczne rozwiązania, jak np. Spacer po zdrowie, I konwencję fitnessu medycznego czy nowe produkty umożliwiające dynamiczne siedzenie: piłka Technogym i poduszki dynamiczne Dynasit
2018-10-10 00:00
Udostępnij
Nowi pomocnicy w dynamicznym siedzeniu

Jako osoba od lat śledząca i zalecająca korzystanie z  fenomenu równowagi nieomieszkałam wyprobować i muszę powiedzieć: POLECAM.

Poduszki dynamiczne Dynasit – nowy sposób na redukcję bólu pleców

Ból pleców podczas siedzenia, tępy ból karku, “ból krzyża” to bardzo popularne dolegliwości, które dotyczą większości osób dorosłych. Częstym rozwiązaniem stosowanym na ból pleców podczas siedzenia jest użycie specjalistycznego sprzętu, takiego jak piłki rehabilitacyjne lub podkładki do siedzenia. Ma to na celu odciążenie kręgosłupa.

Niestety, piłka do ćwiczeń ze względu na swoje rozmiary nie zawsze może być używana w biurze, a poduszka sensomotoryczna może nie mieścić się na biurowym krześle. Ale jest  na to sposób!

Poduszki Dynasit, mając niewielkie rozmiary, posiadają podobne właściwości jak piłki rehabilitacyjne i idealnie wpasowują się w każdy rodzaj fotela.

Z nimi  można dbać o plecy wszędzie, zabierając ze sobą poduszkę Dynasit np. do auta, wówczas z niewielką ilością powietrza.

Poduszki dynamiczne Dynasit redukują ból

Poduszki dynamiczne Dynasit zostały zaprojektowane tak, by redukować ból pleców, szczególnie w okolicy lędźwiowej kręgosłupa oraz szyi i karku. Umożliwiają tak zwane dynamiczne siedzenie, a właściwie ćwiczenia na siedząco, wzmacniające mięśnie kręgosłupa i brzucha.

Czym jest siedzenie dynamiczne?

Dynamiczne siedzenie to inaczej siedzenie aktywne. Podczas niego uruchamiają się mięśnie głębokie core, co prowadzi do zwiekszonej stabilizacji kręgosłupa oraz chroni plecy przed negatywnymi skutkami długotrwałego siedzenia.

Stabilizacja poprzez użycie tzw.mięśni głębokich to podstawowa metoda terapii i profilaktyki bólu pleców. Zatem stosując poduszke DYNASIT można efektywnie wzmacniać swoje mięśnie, podczas codziennej pracy przy komputerze, podczas oglądania telewizji czy czytania książek.

Dlaczego poduszki dynamiczne Dynasit?

Korzystanie z  poduszek dynamicznych ze względu na swoje terapeutyczne działanie stanowi formę profilaktyki oraz terapii bólów kręgosłupa. Zapobiegają one dalszemu rozwojowi chorób zwyrodnieniowych pleców.
Ponadto wyróżnia je nowoczesny design. Do ich produkcji użyto atestowanych materiałów najwyższej jakości, które z jednej strony cechują się dużą wytrzymałością, z drugiej strony pozwalają ciału oddychać nie powodując przegrzewania.

W efekcie licznych konsultacji z fizjoterapeutami, neurologami, ginekologami oraz innymi specjalistami z dziedziny medycyny, po przejściu testów i badań z udziałem pacjentów powstał ostateczny kształt poduszek Dynasit.

poduszki-dynasit2

Główne efekty zdrowotne

Poduszki Dynasit zostały opracowane przy współpracy ze specjalistami z dziedziny chirurgii, ginekologii oraz neurologii. Efekty zdrowotne poduszek Dynasit nie są przypadkowe i odzwierciedlają precyzyjnie potrzeby  klientów.

  • Aktywują wyprostną postawę

Gdy siedzimy statycznie, kręgosłup automatycznie przyjmuje niewłaściwy kształt - układa się w formie litery C, co powoduje wiele problemów zdrowotnych. Poduszka Dynasit oddziałuje na obszar miednicy i przechylając ją lekko do przodu, sprawia, że kręgosłup koryguje swoje ułożenie i wraca do właściwej pozycji. W ten sposób Dynasit pomaga w zapobieganiu  występowania  czynnościowych zaburzeń kręgosłupa.

  • Aktywują pracę mięśni

Siedzenie dynamiczne wzmacnia mięśnie brzucha, pleców oraz mięśnie dna miednicy. Aktywuje ogólną pracę mięśni, co powoduje zwiekszone spalanie kalorii. Dynasit zapewnia automasaż, który pobudza krążenie krwi w obszarze pośladków i okolicznych partii ciała, co między innymi zwiększa ich ukrwienie.

  • Zapobiega statycznym przeciążeniom

Prawidłowe siedzenie na poduszce Dynasit zapobiega statycznym przeciążeniom układu mięśniowo-szkieletowego. Nacisk w przestrzeni międzykręgowej zmniejsza się, dzięki czemu dyski międzykręgowe są mniej obciążone i zużywają się wolniej.

  • Pobudza koncentrację

Dynamiczne siedzenie pobudza krążenie, co przyczynia się do lepszego dotlenienia komórek mózgowych. Zwiększona ilość tlenu dostarczana do mózgu wspomaga aktywność umysłową a tym samym koncentrację.

  • Pobudza krążenie krwi

Siedząc aktywnie pobudzamy mięśnie do pracy, tym samym dynamiczne siedzenie jest formą ćwiczeń. W ten sposób możemy pobudzić krążenie krwi. Prowadzi to do lepszego ukrwienia tkanek i narządów, co ma pozytywny wpływ nie tylko na stan komórek ciała, ale ogólny stan naszego organizmu.

  • Eliminuje nacisk na kość ogonową

W odróżnieniu od klasycznego siedzenia, aktywne siedzenie eliminuje nacisk na kość ogonową, odbyt, narządy rozrodcze oraz okolicę dna miednicy.

poduszki-dynasit

Poduszke w wersji z wypustkami mozna wykorzstać też do ćwiczeń sensomotorycznych: stojąc, klęcząc czy jak na zdjęciu podłożoną pod  odcinek krzyżowo-lędziwioy np. w technice Pilates.

dr Jolanta Ignaszewska Kuehbauch