Powrót do formy po dłuższym czasie - jak się za to zabrać?

Długi brak aktywności fizycznej może wynikać z różnych przyczyn: czasem nie mamy czasu, innym razem doznajemy kontuzji którą trzeba najpierw wyleczyć, a jeszcze kiedy indziej po prostu łapiemy przysłowiowego lenia. Powrót do zdrowszego trybu życia może być równie trudny, jak rozpoczynanie swojej przygody ze zmianą nawyków, w związku z czym warto podejść do tego mądrze i zaopatrzyć się w pomoce, które ułatwią nam ruszenie się z kanapy. Jak zatem to osiągnąć?
2020-10-29 00:00
Udostępnij
Powrót do formy po dłuższym czasie - jak się za to zabrać?
  1. Długi brak aktywności fizycznej to nie koniec świata
  2. Jak powrócić do aktywnego trybu życia?
  3. Gdzie szukać motywacji?
  4. Co zrobić, jeżeli dopiero zaczynamy?

 

Długi brak aktywności fizycznej to nie koniec świata

Każdy z nas wpada czasem w taki stan, gdy nic nam się nie chce i najchętniej nie wychodzilibyśmy z domu. Obecnie jest to jeszcze prostsze, głównie ze względu na obecną sytuację zdrowotną na świecie. Warto jednak pamiętać, że nie ma w tym nic złego - człowiek nie jest w stanie być cały czas na najwyższych obrotach i w końcu potrzebuje odetchnąć. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy nie wiemy jak wyjść z podobnego "dołka" i zamiast znajdować motywację do powrotu do bardziej aktywnego trybu życia zaczynamy popadać w coraz większy marazm. Z tym stanem można sobie poradzić, jednak będzie to od nas wymagało trochę zaangażowania. Jak zacząć?

Jak powrócić do aktywnego trybu życia?

Przede wszystkim nie rób nic na siłę. Jeżeli przez ostatnie miesiące nie wykonywałeś w ciągu dnia zbyt wielu aktywności, również zacznij małymi krokami. Dla wielu osób motywujące jest zapisywanie lub inne dokumentowanie swoich postępów, warto więc zaopatrzyć się w notes lub aplikację która to umożliwia. Alternatywą może być również skorzystanie z oferty trenerów online, jak na przykład yes2move: https://yes2move.com/login. Wybierając taką usługę nie tylko zyskujemy dostęp do treningów, ale również mamy do dyspozycji szeroką bazę ćwiczeń, które da się wykonać w domu, co może być świetnym stymulatorem do dalszego pracowania nad formą.

Gdzie szukać motywacji?

Korzystanie z treningów przez internet ma również inne zalety. Przede wszystkim możemy w miarę łatwo utrzymać równy poziom motywacji, co pozwoli nam się lepiej rozruszać. Lepiej w końcu jest wykonać nawet minimalny trening, ale regularnie przez jakiś czas, niż iść raz na pełnym gazie, a potem sobie znów odpuścić. Możliwość poradzenia się trenera personalnego jest również bardzo dobra dla osób borykających się bardziej z kwestiami diety niż samego ćwiczenia, także jeżeli zaliczasz się do tej grupy, to również jak najbardziej warto spróbować. Twój opiekun będzie w stanie nie tylko wskazać, nad jakimi aspektami diety musisz jeszcze popracować, ale również pomoże w doborze odpowiedniej suplementacji jeżeli jest ona wymagana. Wiele dobrych i wartościowych produktów w tym zakresie znajdziesz również w sklepie https://sklep.yes2move.com/.

Co zrobić, jeżeli dopiero zaczynamy?

Najważniejszą rzeczą, jakiej nie należy robić to wątpić w siebie. Oczywiście, jeżeli spędziłeś dużo czasu bez treningu to na pewno nie będziesz tak dobry jak wcześniej, jednak nie jest to koniec świata. Formę można odrobić i zbudować jeszcze lepszą, a już sam fakt że chcesz zmienić aktualny stan jest bardzo dobrą oznaką. Dotyczy to również osób które dopiero chcą zacząć swoją drogę do lepszej sylwetki - nie poddawajcie się, a w końcu osiągniecie swój cel.