fit.pl mobile logo

Spływy kajakowe dla każdego – poznaj okolicę rzeki Krutynii

Jedni preferują odpoczynek na spokojnie, leżąc na nad wodą. Inni preferują jego aktywną formę, na przykład w postaci wędrówek szlakami turystycznymi. A co Ty na to, aby aktywny wypoczynek połączyć właśnie z żywiołem wody i udać się na spływ kajakowy? Mamy dla Ciebie doskonały pomysł na to, gdzie można się na takowy udać. Z miejsca też rozwiewamy wszelkie obawy – spływy kajakowe mogą być dobre także dla osób o nieco słabszej kondycji.

Spływy kajakowe na Mazurach

O spływach najczęściej mówi się w kontekście ich górskich wersji. Ale dla odbycia udanego i całkiem przyjemnego spływu kajakowego nie trzeba udawać się na południe kraju.. Wspaniałe trasy znajdują się także na Pojezierzu Mazurskim – co widać na przykładzie szlaku ciągnącego się rzeką Krutynią.

Krutynia ma to do siebie, że w trakcie spływu kajakowego tą rzeką można podziwiać naprawdę piękne widoki, a po drodze mija się kilka jezior. Warto przy tym podkreślić, iż poszczególne odcinki spływu Krutynią (https://www.splywy.pl/krutynia/) pod względem swojej trudności charakteryzowane są bądź jako łatwe, bądź nawet bardzo łatwe (to ostatnie dotyczy w szczególności części szlaku w okolicy jeziora Bełdany, gdzie prąd wodny jest dość powolny, a statki przepływają bardzo rzadko.

Spływ, do którego można wracać

Skoro już wspomnieliśmy o tym, że szlak kajakowy nad rzeką Krutynią można podzielić na odcinki, to wspomnijmy także i o tym, że całość ma 116,5 kilometrów. W praktyce oznacza to, że osoby planujące odbycie kajakowej przygody mogą odbyć ją w formie dłuższej, kilkudniowej. Jednak równie dobrze można zaplanować spływ krótszy, jednodniowy, a innym razem wrócić i przepłynąć inny odcinek. Takie podejście jest znakomite dla osób, które preferują krótsze urlopy, ale też tych, którzy nie są pewni swojej kondycji i wolą nie próbować zbyt dłuższego wypadu za jednym razem.

Piękna okolica

Podział trasy na kilka odcinków przydaje się jednak z jeszcze jednego powodu. Tereny wokół Krutyni są bardzo malownicze i naprawdę przyjemnie jest przed i po spływie odpocząć i pozwiedzać okolicę. A ta jest wspaniała zarówno pod kątem terenów zielonych. Jak i atrakcji typowo architektonicznych.

W okolicy można zwiedzić ogrody pokazowe, są tutaj rezerwaty, można obejrzeć pałac Sorkwity, młyn wodny w Krutyńskim Piecku, czy wreszcie udać się na piesze lub rowerowe wędrówki okolicznymi lądowymi szlakami turystycznymi. Biorąc pod uwagę, że sama okolica jest dostosowana do ruchu turystycznego, między innymi poprzez dostępność bazy noclegowej oraz bezpłatnych parkingów, naprawdę warto przybyć w okolicę.

Warto przy okazji zainteresować się spływami organizowanymi przez wyspecjalizowane firmy, które często posiadają w swojej ofercie ta przygotowane pakiety wyjazdowe, aby można je było dopasować do potrzeb i preferencji różnych osób.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl