Dobry strój na sporty zimowe to połączenie ciepła, funkcjonalności i wygody. Na szczęście czasy ogromnych kurtek i nieforemnych kombinezonów już minęły – na nartach można też wyglądać ładnie. Zobaczcie gotowe stylizacje na stok i okolice. 
fit.pl
2016-01-08 00:00
Udostępnij
Strój na zimowe sporty
 1. Na wierzch
Szukając stroju na narty kieruj się funkcjonalnością – musi być to odzież nieprzepuszczająca wody i wiatru ale oddychająca, np. z certyfikatem Gore-Tex lub podobną technologią. Strój narciarski powinien dobrze leżeć i być dopasowany do ciała, jednocześnie nie krępując ruchów. Warto też zwrócić uwagę na takie elementy jak otwory wentylacyjne, ściągacze przy rękawach, fartuch śnieżny, chroniący przed dostawaniem się śniegu pod kurtkę.
Kurtki i spodnie na snowboard są większe i mniej dopasowane niż te narciarskie. Luźniejsze i dłuższe kroje gwarantują snowboardzistom mniejsze ograniczenia ruchu i lepszą ochronę przed śniegiem.
Przeceny na odzież sportową już się zaczęły. To szansa zaoszczędzenia na dość drogich strojach zimowym. Warto również skorzystać z kodów rabatowych do sklepów z odzieżą sportową w internecie, można je znaleźć np. na kodyrabatowe.pl.

spodnienarciarskie

2. Pod spód
Bielizna termoaktywna to odzież uniwersalna, w którą zdecydowanie warto zainwestować. Odprowadza ona wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu zapocona warstwa nie będzie oziębiać organizmu. Koszulka termoaktywna sprawdzi się podczas wszelkich sportów zimowych, takich jak jazda na nartach czy snowboardzie, trekking, ale również do biegania czy jazdy na rowerze podczas chłodów. Koszulki i leginsy termoaktywne powinny dobrze przylegać do ciała.
Na bieliznę termoaktywną zazwyczaj zakłada się warstwę docieplającą, np. polar, sweter czy softshell. Ważne, by były to materiały oddychające i lekkie.


3. Dodatki
W zimowym stroju nie może zabraknąć ciepłych, nieprzemakających rękawic. Pięciopalczaste ułatwią trzymanie kijków narciarskich i dopinanie butów, a te z jednym palcem lepiej utrzymają ciepło. Niezbędne na stoku są gogle – osłaniają oczy przed wiatrem i płatkami śniegu, chronią przed słońce, które potrafi bezlitośnie skrzyć się w białym puchu. Nie można też zapomnieć o ciepłej czapce. Bezpieczeństwo podczas jazdy zwiększy natomiast dopasowany kask. Do kasku trzeba dopasować kominiarkę i gogle.

butynarciarskie