Emocje, taneczne show i muzyka. Przepis na musical każdy może dopisać sobie sam, dziś jednak tradycja i inspiracje nią bywają najlepszymi nauczycielami tego tańca, poznaj styl, który skradł serca tancerzy na całym świecie  
fit.pl
2012-10-30 00:00
Udostępnij
Taniec musicalowy – moda na Broadway
80451-BroadwayDance LARGEBroadway, czyli najlepsza marka

Wszyscy wielbiciele tańca zapewne wiedzą czym jest Broadway, mniej wtajemniczonym wyjaśniamy, że to nie tylko jedna z najdłuższych ulic Nowego Jorku, ale jeden z najbardziej znanych, wybitnych i rozpoznawalnych teatrów na świecie.

Dlaczego?

Na Broadwayu kształcili się najlepsi: Henry Fonda, Paul Newnam czy David Bowie a także niezapomniany Patrick Swayze.

Broadway to nie tylko teatr, ale ogromne przedsięwzięcie artystyczne, które skupia także inicjatywy taneczne oraz musicalowe, czyli łączące teatr z tańcem, muzyką i śpiewem. Od kiedy powstały takie musicale jak “Hair” Milosa Formana czy “West Side Story”, a współcześnie także “Cats”, świat oszalał na punkcie musicali.

I nic dziwnego, to fantastyczne przedsięwzięcie pokazuje artystę z wielopłaszczyznowej perspektywy jako doskonałego aktora, tancerza a także piosenkarza. Musicalowy trend zawitał nie tylko na deski teatrów, ale także do filmu. “Chicago”, najnowsza ”Burleska”, “Moulin Rouge” to tylko pokłosie, tak wspaniałych musicali, jak: “Kabaret” z Lizą Minelli.

Prócz coraz popularniejszych musicali również świat tańca przeżył od tego czasu pewną metamorfozę. Do obowiązujących trendów tanecznych dołączyły także: propozycje musicalowe: jazz dance, łączone ze stylami: street, modern, hip-hop, przekształcając je w styl estradowy.

Współcześnie na zajęcia tańca musicalowego instruktorzy taneczni chętnie sięgają po klasyki choreografii prosto z musicalowych perełek: „A Chorus line” „Taniec wampirów”, czy „West Side Story”, “Kabaretu” a nawet Chicago”.

Podczas zajęć uczestnicy mogą poznać możliwości wykorzystania i techniki tańca musicalowego bazującego na tańcu jazzowym, klasycznych a także rewiowym, z elementami tańców towarzyskich. Broadway to żywiołowe połączenie tańców, które wymaga dużej kondycji i kontroli nad ciałem.

Broadway to nie tylko kroki, ale także napięcie i związane z nim emocje, od pozytywnych do negatywnych oraz improwizacja, która narodziła pod wpływem inspiracji stylem i muzyką jazzową.

Co daje trening Broadway?
  • gibką sylwetkę
  • płynność ruchów
  • perfekcyjną koordynację ciała
     

www.taniec.fit.pl