fit.pl mobile logo

Tatsiana Khvitsko - nie ma dla niej rzeczy niemożliwych

Dwudziestoczteroletnia Tatsiana Khvitsko nma tylko cztery palce, nie ma nogi i stopy. Jednak to nie przeszkadza jej, aby brać udział w zawodach bodybuilding, biegać i uprawiać CrossFit 
2D6863F800000578-0-image-a-4 1444823376912

Będąc jeszcze w łonie matki, cztery lata po katastrofie w Czarnobylu, Tatsiana była narażona na promieniowanie. W wyniku tego urodziła się tylko z czterema palcami, bez nogi i stopy. Rodzice jednak porzucili ją. Tak więc Tatsiana od małego musiała zmagać się nie tylko ze swoją niepełnosprawnością, ale również z brakiem rodziców.

W wieku 4 lat została adoptowana. Niestety w wieku 13 lat ponownie została oddana do adopcji. W jednym z wywiadów podkreśla, że nie ma pretensji do rodziców adopcyjnych, bo wie, jak ciężko jest opiekować się niepełnosprawną osobą. Tatsiana została wysłana do szkoły z internatem na Białorusi, gdzie uczyła się razem z innymi niepełnosprawnymi dziećmi. Jednak nie otrzymała odpowiedniej opieki. W tym samym czasie, na Białorusi, przebywał amerykański lekarz z Restoration Project, który pomagał niepełnosprawnym dzieciom.

Dzięki niemy Tatsiana została zabrana do Kansas City, gdzie przeprowadzono zabiegi i odpowiednią rehabilitację, a przede wszystkim dopasowano dla niej odpowiednią protezę. Tatsiana co prawda wróciła na Białoruś do szkoły, ale każdego lata przybywała do Kansas, by kontynuować leczenie i rehabilitację. W 2008 roku Tatsiana przeprowadziła się na stałe do USA i podjęła studia na uniwersytecie.

W trakcie studiów zakochała się w aktywności fizycznej i dzięki pomocy firmy z Florydy, przebiegła swoje pierwsze 5 kilometrów, a następnie wzięła udział w półmaratonach. Jej następnym celem było wzięcie udziału w zawodach CrossFit. Ponieważ Tatsiana ma tylko cztyery palce, do podnoszenia ciężarów używa specjalnych pasów. W wywiadzie dla dailymail.co.uk podkreśla, że czasami pojawiają się chwile zwątpienia, czuje się sfrustowana, ale za chwile przypomina sobie, że dzięki treningowi czuje, że żyje normalnie.

Niedawno Tatsiana wzięła udział w swoich pierwszych zawodach bodybuilding. Podkreśla, że każdy trening, każdy bieg przypomina jej, że niepełnosprawność znajduje się w głowie i każdy kto ją pokona, może żyć normalnie, nawet z ograniczeniami.

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl