fit.pl mobile logo

TOP 5 gadżetów, które umilą wiosenne przechadzki

Sezon na spacery można uznać za otwarty - temperatura w miniony weekend dopisała na tyle, że mieszkańcy polskich miast tłumnie ruszyli w plener. Miejskie parki, deptaki, molo czy lasy stały się główna atrakcją dnia. Spacery czy to solo czy w gronie bliskich są chętnie praktykowaną formą aktywnego wypoczynku. Co zrobić, by czas spędzony na spacerowaniu i chodzeniu uczynić jeszcze przyjemniejszym? Aplikacja Stepler, z której korzysta już ponad 950 tysięcy Polaków, przygotowała propozycję TOP 5 gadżetów, które doceni każdy spacerowicz, bez względu na wiek.

1. Napoje w zasięgu…pasa?

2 litry w przypadku kobiet oraz 2,5 litra wody w przypadku mężczyzn - tyle powinniśmy pić dziennie, by nawodnić organizm i utrzymać go w dobrej kondycji. Kiedy temperatura jest wyższa, bądź jesteśmy w ruchu, nawet więcej. Dla minimalistów, którzy cenią komfort, wygodę i brak bagażu na plecach aplikacja Stepler poleca pas na bidon. Zaprojektowany tak, by umożliwić zabranie ze sobą podstawowych rzeczy, jak klucze, telefon czy portfel, sprawia, że butelka/czy bidon z wodą są pod ręką zawsze, kiedy tego potrzebujemy. W coraz większej liczbie miejskich parków zainstalowane są wodopoje dla spacerowiczów, a także psich pupili, które również mogą ugasić swoje pragnienie. Umożliwiają uzupełnienie wody i kontynuację ulubionej trasy.

2. Włącz audiobooka i udaj się w ulubioną trasę

Spaceruj i czytaj! Wielu z nas narzeka na brak czasu na realizację ulubionych aktywności, w tym m.in. czytanie. Spacer to doskonały moment, by połączyć aktywność fizyczną z czytaniem książek w wersji audio. Wolisz kryminały czy reportaże? Przekonaj się, o ile szybciej pokonasz znaną Ci trasę, dzięki trzymającej w napięciu fabule! Szybsze tempo, to więcej kroków, a więcej kroków to więcej nagród, które możesz otrzymać od Stepler. To mi.in. dostęp do jednej z największych audiotek - bookbeat.pl czy storytel.pl. Czeka tam ponad pół miliona książek w wersji audio, których można słuchać zarówno w trybie online jak i offline. Nawet jeśli nie masz dostępu do internetu, bohaterowie ulubionej książki będą Ci towarzyszyć.

3. Nie daj się zjeść!

Sezon na spacery to również sezon na komary. Nie daj się zjeść, zwłaszcza jeśli jesteś fanem wieczornych aktywności. Warto mieć przy sobie spray lub repelent, który skutecznie odgania komary i pozwoli cieszyć się i wydłużyć chwile błogiego relaksu o zmroku. Przyda się szczególnie tym, których ulubione trasy biegną wzdłuż, bądź blisko brzegu rzeki, nad jeziorem, miejskim kanałkiem czy w lesie.

4. Oświeć się o zmroku

Postaw na bezpieczeństwo i bądź widoczny, zwłaszcza kiedy jesteś nocnym markiem. Miejskie ścieżki uczęszczane są nie tylko przez spacerowiczów, biegaczy, ale również rowerzystów czy użytkowników hulajnóg. Odblaskowe elementy garderoby, a nawet latarka czołówka, jeśli udajesz się w bardziej peryferyjne tereny, nie tylko sprawią, że będziesz bardziej widoczny i bezpieczny, ale będziesz mógł nacieszyć oko krajobrazem po zmroku.

5. Ruszaj się i zgarniaj nagrody

Licz kroki. Na rynku jest wiele aplikacji, które pozwalają mierzyć pokonaną trasę w krokach, kilometrach, spalone kalorie czy tętno. Stepler wyróżnia mechanizm, który uwzględnia premiowanie. Czyli im więcej kroków pokonujesz, tym więcej nagród zyskujesz. Przekonało się o tym już ponad 950 tysięcy Polaków i użytkowników aplikacji, których grono z dnia na dzień sukcesywnie rośnie. Badania pokazują, że system nagradzania jest skuteczną mobilizacją - użytkownicy aplikacji ruszają się o 20% więcej niż przed jej zainstalowaniem. Weekendowy spacer w gronie rodziny czy przyjaciół może zyskać nowe oblicze. Przed rozpoczęciem spaceru warto zainstalować aplikację i zobaczyć ile się przeszło, ile zyskało i co wygrało - porównywanie wyników z innymi użytkownikami, babcią, dziadkiem, rodzicami to fascynująca i wciągająca gra, która umożliwia wyrobienie nowych, a przede wszystkim zdrowych nawyków.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl