fit.pl mobile logo

Trenowanie w domu - jakiego sprzętu do ćwiczeń użyć?

Wiele osób decyduje się na wykonywanie treningów w domowym zaciszu. W takiej sytuacji, aby uzyskać jak najlepsze efekty ćwiczeń, warto zainwestować w akcesoria do ćwiczeń w domu. Takie sprzęty będą stanowić ciekawe urozmaicenie treningów, a także widocznie wzbogacą domową strefę ćwiczeń. Możliwe jest zbudowanie sylwetki w domu, bez konieczności odwiedzania siłowni. Warto jednak pamiętać o regularności ćwiczeń, a także o tym, aby planując zakup sprzętu, dobrać go pod nasze indywidualne potrzeby.

Jaki sprzęt do ćwiczeń w domu wybrać?

1. Rower treningowy

Wśród przyrządów do ćwiczeń w domu nie powinno zabraknąć rowerka stacjonarnego. To najchętniej wybierane urządzenie do domowych treningów, charakteryzujące się prostą obsługą i łatwością ćwiczeń. Rower treningowy jest świetnym sprzętem, który pomoże nam spalić tkankę tłuszczową, poprawić krążenie, a także wzmocnić mięśnie. Poleca się go, zwłaszcza osobom mającym problem ze stawami. W trakcie ćwiczeń nie dochodzi do znacznego obciążenia stawów, jak w przypadku joggingu. W czasie korzystania z rowerku we własnym domu możemy oglądać telewizję czy słuchać muzyki. Ceny rowerków uzależnione są od opcji danego modelu, niektóre z produktów dostępnych na rynku, posiadają funkcję pomiaru tętna, ustawienia trasy, możliwość mierzenia celów i ustalania obciążenia i długości trasy. Z tego sprzętu powinny zrezygnować, osoby borykające się z bólami kręgosłupa, ze względu na przyjmowaną na nim pionową postawę. Rowery wyposażone w hamulec magnetyczny, pracują niezwykle cicho. Modele elektromagnetyczne posiadają mikroprocesor, pozwalający na ustawianie wielu programów. To, jaki rowerek wybierzemy, zależy od posiadanych przez nas funduszy, oraz naszych preferencji.

2. Orbitrek magnetyczny

Dobrym sprzętem do ćwiczeń w domu jest także orbitrek. W tym urządzeniu koło wyposażone jest w magnesy zamiast hamulca. Stwarzają one opór, przez generowanie pola magnetycznego. Urządzenie to jest wytrzymałe i pracuje niezwykle cicho. Dzięki orbitrekowi nie obciążamy naszych stawów i ścięgien. Używanie orbitreku poleca się osobom z nadwagą, które liczą na uzyskanie widocznych rezultatów w krótkim czasie. Orbitrek magnetyczny pozwala na spektakularne wyrzeźbienie ramion, które ciężko pracują w trakcie trzymania uchwytów. Ćwiczenia kardio wykonywane na nim wpływają na wzmocnienie mięśni brzucha, odpowiadających za stabilizację pozycji. Niewielkie modele orbitreków magnetycznych nie potrzebują stałego zasilania, można je więc ustawić w każdym miejscu w domu. Na rynku zakupić można również, modele elektromagnetyczne z systemem hamowania, stosowane do intensywnych treningów. Orbitrek magnetyczny został wyposażony w regulację obciążenia przy użyciu pokręteł, aczkolwiek dostępne są także wersje z elektroniczną regulacją obciążenia.

3. Hantle

Rodzaj oraz ciężar hantli, musi być dobrany w sposób indywidualny, wedle celu treningowego oraz osoby, która chce wykonywać ćwiczenia przy ich użyciu.

  • Hantle winylowe

Ich wnętrze wypełnione jest masą betonową, na zewnątrz mają natomiast powłokę wykonaną z winylu. Często nie są okrągłe, a w kształcie sześciokąta. Do nich zaliczane są hantle gumowane oraz hantle neoprenowe. Charakteryzują się antypoślizgową powierzchnią, przydatną w trakcie intensywnych treningów. Hantle neoprenowe pokrywane są rodzajem syntetycznego kauczuku, nazywanego neoprenem. Korzystając z hantli winylowych, możemy bez żadnych obaw chwycić ciężar, bez ryzyka jego wyślizgnięcia się z dłoni. Hantle winylowe ważną od 0,5 do 5 kg. Dla osób początkujących najlepszym rozwiązaniem jest zakup lekkich hantli. W przypadku hantli winylowych nie mamy możliwości zwiększania ich ciężaru.

  • Hantle żeliwne

Posiadają gryf oraz dodatkowe żeliwne talerze. Materiał ich wykonania jest bardzo ciężki, można więc zmienić ich ciężar przy użyciu niewielu talerzy. Pojedynczy talerz waży 5 kg, a całe zestawy to waga rzędu 20 kg. To bardzo solidne i wytrzymałe hantle, które mogą nam posłużyć przez wiele lat ćwiczeń. Nie posiadają jednak antypoślizgowej warstwy, więc ich użytkowanie jest mniej bezpieczne, aniżeli ćwiczenia z wykorzystaniem hantli winylowych.

Ciężarki to jedne z podstawowych przyrządów do ćwiczeń siłowych, dzięki nim mamy możliwość kształtowania całego ciała.

Skorzystaj z kuponów rabatowych na hantle i inne przyrządy do ćwiczeń oraz na odzież sportową! Szykujesz się na wyprawę? Sprawdź jakie sprzęty turystyczne będą Ci potrzebne i gdzie je kupisz najtaniej!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl