fit.pl mobile logo

Twój sposób na domową siłownię

Warunki, w jakich przyszło nam żyć, nie sprzyjają obecnie odwiedzaniu profesjonalnych siłowni, a tym bardziej płaceniu kilkudziesięciu złotych za karnety. Wolny czas sprzyja natomiast zadbaniu o sylwetkę. Częstsze przebywanie w domu radzimy wykorzystać na stworzenie domowej siłowni.

Tanio, bezpiecznie, na swoim

Przyjęło się, że stworzenie siłowni we własnym domu wiąże się z dużymi wydatkami i potrzebą zagospodarowania dużej powierzchni na umieszczenie ciężkiego sprzętu. W rzeczywistości sprawa budowy siłowni wygląda zupełnie inaczej i nie potrzebujemy do tego ani willi z basenem, ani walizki pełnej pieniędzy. Jeśli posiadamy małe mieszkanie, też możemy stworzyć niewielką, ale funkcjonalną strefę fitness. W takim wypadku należy zadbać o to, by sprzęt w jaki chcemy się zaopatrzyć, zajmował jak najmniej miejsca lub posiadał możliwość szybkiego składania. Dzięki temu, rowerki magnetyczne, stepery czy hantle będziemy mogli schować pod łóżko lub do szafy wnękowej.

Dobrym rozwiązaniem do niewielkich mieszkań jest również drążek, który można zamontować na futrynie do drzwi i w razie potrzeby zdemontować go, np. podczas wizyty znajomych. Do ćwiczeń naziemnych niezbędna będzie mata, dzięki której unikniemy stłuczeń i wad postawy podczas wykonywania ćwiczeń. Jeśli publiczne siłownie chcemy omijać szerokim łukiem, przed domowymi ćwiczeniami warto skonsultować się z trenerem personalnym, który rozwieje wszelkie wątpliwości i podpowie jak ćwiczyć, by mieć z tego jak największe korzyści.

Oświetlenie w domowej siłowni

Bardzo ważnym aspektem w planowaniu domowej siłowni jest także jej oświetlenie sufitowe. Niezależnie od tego czy naszym nowym miejscem do ćwiczeń będzie piwnica, strych czy nawet sypialnia, to właśnie o oświetlenie należy zadbać w szczególności. Zanim pomówimy o oświetleniu LED, warto, by w pomieszczeniu znajdowało się duże okno, dzięki któremu ćwiczenia w dzień będą sprawiały nam jeszcze więcej przyjemności, niż przy sztucznym oświetleniu. Jeśli jednak na ćwiczenia mamy czas jedynie po pracy, zalecamy, by barwa światła w domowej siłowni była naturalna. Oświetlenie LED w domowej siłowni ma pobudzać do ćwiczeń, a nie sprawiać, że zanim zaczniemy uprawiać fitness, od razu będziemy chcieli zakończyć ćwiczenia.

Jeśli zdecydowaliśmy się zadbać o własną tężyznę fizyczną i po kilku tygodniach prezentować się nienagannie na różnego rodzaju imprezach, warto zadbać także o środowisko. Pomóc mogą w tym energooszczędne żarówki LED, które są gwarantem niskiego poboru prądu, a także oświetlenia najwyższej jakości.

twojsposobnadomowasilownie2

Zalety i wady ćwiczeń w domu

Po odpowiednim przygotowaniu stanowiska fitness, przychodzi czas na same ćwiczenia. To właśnie wtedy zdajemy egzamin z samozaparcia do pracy i organizacji czasu. Po pewnym czasie zdajemy sobie również sprawę z tego, czy założenie siłowni w domu było odpowiednią decyzją. Domowa siłownia posiada więcej zalet czy wad? Przeanalizowaliśmy również tę kwestię.

Osoby często uczęszczające na zajęcia w miejskich siłowniach zwykle narzekają na długi czas dojazdu, wiecznie zajęte przyrządy na salach, a także na oślepiające podczas ćwiczeń światło. W domowym zaciszu mamy gwarancję tego, że nikt nie przeszkodzi nam w ćwiczeniu na ulubionych urządzeniach, a stanowiska będą przygotowane idealnie do potrzeb. Miesięczne karnety open również zwracają się bardzo szybko, a zaoszczędzone pieniądze możemy wydać chociażby na kolejne, bardziej profesjonalne przyrządy do ćwiczeń. I tutaj dotykamy niestety wad siłowni w domu. Jedną z nich jest brak profesjonalnych urządzeń, a także mniejsze wsparcie trenerów osobistych, których w miejskich siłowniach akurat nie brakuje. Innym aspektem jest także mniejsza motywacja do ćwiczeń, co w warunkach profesjonalnych jest raczej rzadko spotykane.

Mimo wszystko polecamy, by w obecnej sytuacji zaopatrzyć się w sprzęt do ćwiczeń i zacząć pracę nad własnym ciałem. Pamiętajmy również o tym, by oświetlenie LED było odpowiednio dobrane, dzięki czemu nasze chęci do ćwiczeń będą o każdej porze dnia i nocy na bardzo wysokim poziomie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl