ViPR, czyli Vitality Performance Reconditioning, to nic innego jak gumowa rura, który służy do trenigu całego ciała  
fit.pl
2012-09-12 00:00
Udostępnij
ViPR – ćwicz całe ciało
Twórca ViPR Michol Dalcourt, wyszedł z założenia, iż należy zmodyfikować narzędzia szkoleniowe. Dlatego też stworzył ViPR, skuteczne narzędzie, które z powodzeniem można wykorzystać w treningu siłowym, wzmacniającym, jak i funkcjonalnym. Przy pomocy ViPRa możemy imitować przeróżne ruchy wykonywane każdego dnia! ViPR wykonany jest z gumy,dzięki czemu jest bezpieczniejszy od przyborów wykonanych z metalu. Łatwo się go czyści i przechowuje.

Rura waży od 4 do 20 kilogramów. Wraz ze wzrostem ciężkości, średnica i długość Viper’a również się zwiększa. Przy pomocy Vipera możemy wykonywać niemalże wszystkie ćwiczenia, takie jak: brzuszki, squat, podskoki, pompki, podrzuty, czy ćwiczyć równowagę.

ViPR skutecznie można wykorzystywać do ćwiczeń całego ciała, budując mięśnie, spalając kalorie jednocześnie. Jest niezastąpionym narzędziem w programach treningowych na każdej płaszczyźnie treningowej (od amatorów wszelkiej aktywności ruchowej, na profesjonalnych sportowcach kończąc).

ViPR umożliwia ruchy całego ciała, jednocześnie zawierając wiele narzędzi w jednym. Każdy ruch który można wykonać tym urządzeniem dostosowany jest do indywidualnych potrzeb ćwiczącego. ViPR może być stosowny zarówno podczas treningu na Sali fitness, jak i na świeżym powietrzu.www.fit.pl