Od dawna wiadomo, że fast-foody są niezdrowe. Na całym świecie podejmowane są różne zabiegi, które mają uświadamiać ludzi o ich niezdrowych właściwościach
fit.pl
2010-11-04 00:00
Udostępnij
Watykan  kontra hamburger
Jednak działania poszczególnych organizacji nie przynoszą zamierzonego skutku, jedzenie fast foodów było i nadal jest powszechnym zajawiskiem. Dlatego też sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Watykan

Watykan powiedział stanowcze nie dla fast fooddów, w których dostrzegł zagrożenie dla współczesnego świata, zwłaszcza młodych ludzi.

Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kardynał nominat Gianfranco Ravasi nowe zagrożenie cywilizacyjne określił mianem komunikowania się za pośrednictwem jedzenia, które dodatkowo niszczy dialog międzyludzki. Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury powiedział, że "fast food staje się zaprzeczeniem dialogu poprzez jedzenie".

Przewodniczący Papieskiej Rady oświadczył, że jej najbliższa sesja plenarna będzie poświęcona "komunikowaniu się za pośrednictwem jedzenia", a przedmiotem wnikliwych "studiów" będzie kolacja doby renesansu.

Omówione zostaną jej poszczególne składniki i ich znaczenie estetyczne oraz rola w porozumieniu między ludźmi. Mowa będzie również - ogłosił kardynał nominat Ravasi - o znaczeniu posiłków weselnych i innych, takich jak przyjęcia po pogrzebach.

www.fit.pl