fit.pl mobile logo

Wsparcie w walce z trądzikiem młodzieńczym

Trądzik pospolity to jeden z poważniejszych problemów okresu dojrzewania, który dotyka aż 80% młodych ludzi w wieku od 12. do 25. roku życia. Jeśli problem ten dotyczy także Twojego dziecka, nie bagatelizuj go. Sprawdź, co zrobić, aby pomóc mu w tym trudnym okresie.

Wszystkiemu winien nadmiar sebum
Główną przyczyną powstawania trądziku u nastolatków jest nadmierne wytwarzanie sebum, które zatyka przewody wyprowadzające łój z gruczołów i w konsekwencji doprowadza do powstawania zaskórników. Na tym etapie nie mówimy jeszcze o stanie zapalnym. Do stanu zapalnego dochodzi wówczas, kiedy zalegające pod skórą i nie mające ujścia sebum ma kontakt z bakteriami beztlenowymi Propionibacterium acnes lub Propionibacterium granulosum. W przypadku zatkania ujścia gruczołów łojowych do stanu zapalnego dochodzi dość szybko, ponieważ bakterie Propionibacterium acnes i Propionibacterium granulosum są bakteriami naturalnie występującymi na skórze. Jedynym sposobem na uchronienie się przed powstaniem stanu zapalnego jest ograniczenie wytwarzania sebum i odetkanie porów. W przeciwnym razie dochodzi do powstania nieestetycznie wyglądających i bolesnych zmian skórnych w postaci torbieli, cyst, guzków, krostek lub grudek. Brak odpowiedniego leczenia może w konsekwencji doprowadzić do powstawania blizn i przebarwień, dlatego tak ważne jest, aby walkę z trądzikiem rozpocząć jak najszybciej.
Hormony, stres i dieta
Dojrzewanie to okres prawdziwej burzy hormonalnej, która zachodzi w organizmach młodych ludzi. Owa burza hormonów nie pozostaje bez wpływu na kondycję ich skóry. Do wzmożonej produkcji sebum dochodzi głównie pod wpływem hormonów męskich - androgenów. Wykwity skórne pojawiają się także w momencie obniżenia poziomu estrogenów i progesteronu, co ma miejsce przed miesiączką.

Wiek młodzieńczy to także okres obfitujący w liczne stresujące sytuacje. Problemy w szkole, niezrozumienie w domu, pierwsze nieszczęśliwe miłości, niepowodzenia - wszystko to sprawia, że wrażliwy organizm przeżywa stres. Stres zaś ma ogromny wpływ na kondycję skóry. Stymuluje on gruczoły łojowe do wytwarzania dużej ilości sebum, a stąd już tylko krok do pojawienia się problemów skórnych w postaci pryszczy.

Nie powinno być dla nikogo żadnym zaskoczeniem, że przyczyną trądziku u nastolatków może być także nieodpowiednia dieta. Stan skóry pogarszają produkty o wysokim indeksie glikemicznym, jak również te bogate w konserwanty, czy sztuczne barwniki.
Odpowiednie leczenie
Wśród przyczyn powstawania trądziku młodzieńczego wymienia się także stosowanie tłustych kosmetyków, nadmierną ekspozycję na słońce oraz przyjmowanie niektórych leków. Poznanie przyczyny pozwala zminimalizować problem. Wyeliminować go zaś pozwoli odpowiedni preparat, który nie tylko oczyści skórę odblokowując pory, ale także zabije bakterie, które doprowadzają do powstawania stanu zapalnego. Preparatem, który posiada powyższe działanie jest żel na trądzik Aquaclin. Aquaclin złuszcza naskórek dając swobodne ujście sebum, działa przeciwzapalnie i co najważniejsze zabija ponad 90% bakterii, które do powstania trądziku doprowadzają. Dermatolodzy są zgodni, że trzeba zwalczać trądzik młodzieńczy - leczenie wymaga czasu i cierpliwości. Sprawdź jak skutecznie zwalczyć trądzik młodzieńczy
Nieocenione wsparcie rodziców
W kwestii leczenia trądziku u nastolatków wsparcie rodzica jest bardzo ważne. Nie każdy nastolatek bowiem wie, co zrobić, aby pozbyć się pryszczy. Powszechne błędy popełniane przy problemach z trądzikiem to nadmierne oczyszczanie skóry, wyciskanie pryszczy i maskowanie zmian skórnych pod bardzo grubą warstwą makijażu. Takie działanie może tylko doprowadzić do zaognienia problemów trądzikowych, a w konsekwencji do pojawienia się blizn i przebarwień.

Dzieci, nawet jeśli są już “prawie” dorosłe, muszę wiedzieć, że mogą liczyć na wsparcie i pomoc rodziców w tym trudnym okresie. Nie należy czekać, aż same podzielą się swoimi problemami, bo mimo wszystko jest to wstydliwy problem, a o takich problemach z rodzicami rozmawiać jest trudno. W takiej sytuacji to rodzic powinien przejąć inicjatywę - porozmawiać, doradzić, uspokoić i obalić krążące wokół trądziku mity.

Z pomocą rodzicom w tym trudnym zadaniu przychodzi strona Aquaclin.pl. W stworzonej specjalnie dla nich zakładce znajdują się wskazówki, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, aby pomóc dorastającemu dziecku przezwyciężyć problemy z trądzikiem.

Okazuje się, że można zrobić coś więcej niż tylko być wsparciem. Wystarczy podsunąć dziecku odpowiedni preparat do walki z trądzikiem i przypominać o jego regularnym stosowaniu, przestrzec o konsekwencjach głębokiego oczyszczania skóry, albo stosowania tłustych kremów, podsunąć lekki krem nawilżający i przekonać do stosowania delikatnego makijażu - tu sprawdzą się najlepiej kosmetyki na bazie wody, a także motywować do dalszego stosowania żelu na trądzik, nawet jeśli na początku nie widać rezultatów, albo objawy trądziku będą się nasilać - to normalne w pierwszym okresie stosowania.
Bombardowanie absurdem
Okazuje się, że walka z trądzikiem może być nie tylko skuteczna, ale też zabawna. By się o tym przekonać wystarczy wejść na stronę Team Aquaclin na portalu Facebook, obejrzeć kilka filmików z ich udziałem w serwisie YouTube, albo zapisać się do newslettera. Żarty na różnym poziomie, czasem ocierające się o absurd tak naprawdę motywują, wspierają i uczą. Wsparcie w walce z trądzikiem ma ogromne znaczenie, nawet to “absurdalne”.PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl