Co łączy Kylie Minogue, Anastacię i Naomi Campbell? Dzięki wczesnej diagnozie pokonały nowotwór. Wróciły do pracy, prowadzą normalne życie i pomagają innym kobietom, które tak jak one zachorowały na raka piersi
fit.pl
2010-10-20 00:00
Udostępnij
Wygrały z rakiem piersi
naomi tekstSą sławne, bogate, ale przede wszystkie zdrowe i szczęśliwe, że wygrały z ciężką chorobą. Zgodnie przyznają, że czują się tak jakby dostały drugie życie. Dzień, w którym wyszły ze szpitala, traktują jak datę swoich drugich urodzin i co roku hucznie ją świętują!

Ich szanse na wyleczenie były duże, dzięki regularnym badaniom profilaktycznym. Pozwoliły one na wykrycie raka w jego wczesnym stadium, gdy jeszcze lekarze mogli pomóc. Na tym etapie nie trzeba było także odejmować piersi. Co dla każdej kobiety jest wielkim dramatem.

Kylie Minogue (40 l.)

Walka z rakiem trwała kilka miesięcy. Po roku gwiazda wróciła na scenę. Od tego czasu bardzo dba o siebie i prowadzi zdrowy tryb życia. Przede wszystkim stosuje dietę, która chroni przed rakiem!

Anastacia (40 l.)

Załamała się, wpadała w depresję i długo nie mogła uwierzyć, że jest zdrowa. Teraz nawet z katarem biegnie do lekarza i pilnuje badań wszystkich kobiet z rodziny.

Naomi Campbell (38 l.)

Modelka nawet nie przerwała kariery, bo leczenie trwało szybko i było skuteczne. Nie boi się nawrotu choroby, bo robi wszystko co ma ją przed tym uchronić.

Wszystkie gwiazdy działają na rzecz fundacji wspierających kobiety po mastektomii. Biorą udział w kampaniach promujących profilaktykę antynowotworową, zachęcają do regularnych badań piersi, uczestniczą w akcjach charytatywnych i udzielają wsparcia finansowego dla dzieci, których matki nie miały tyle szczęście co one i zmarły na raka piersi. Anastacia przygotowuje nawet bardzo osobistą książkę o swojej walce z chorobą.

Polskich gwiazd choroby też nie omijają. Pacjentkami onkologii były także Krystyna Kofta i Irena Santor. U nich też usunięto guzy i są zdrowe.

www.fit.pl