Zaimpregnuj swoje obuwie i ciesz się nimi dłużej!

Dbanie o obuwie to nie tylko wyraz troski o własny wygląd, ale również Twój wkład w przedłużenie cyklu życia posiadanego obuwia. Niezależnie od tego, czy kupiłeś dopiero obuwie ze skóry licowej czy może buty trekkingowe - impregnacja obuwia powinna znaleźć się wysoko na Twojej liście spraw do wykonania!
2021-12-09 00:00
Udostępnij
Zaimpregnuj swoje obuwie i ciesz się nimi dłużej!

 

1. Impregnaty do obuwia - czym są?

2. Impregnacja butów - zrób to prawidłowo!

3. Impregnacja butów skórzanych pomoże Ci utrzymać je na długo w dobrym stanie

 

 

Impregnaty do obuwia - czym są?

Niezależnie od tego, czy posiadasz buty skórzane, buty górskie czy może jesteś zainteresowany zakupem butów zamszowych czy tych wykonanych z materiałów syntetycznych - warto wiedzieć czym właściwie jest impregnacja. Ujmując to najbardziej obrazowo - polega na zabezpieczeniu materiału, czyli powierzchni posiadanego obuwia - warstwą odpowiedniego preparatu. Jego zadaniem jest ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz działaniem wody. Sięgając po impregnaty Nikwax możesz liczyć na produkt wysokiej jakości, które będzie w stanie skutecznie ochronić posiadane przez Ciebie obuwie. Warto jednak pamiętać o tym, aby taką impregnację przeprowadzić po zakupie sięgając po odpowiedni do tego preparat. W momencie, gdy obuwie zdąży już przemoknąć w wyniku ekspozycji na trudne warunki atmosferyczne - wówczas impregnat nie spełni już swojego zadania tak skutecznie jak mógłby na początku.

Dbanie o odzież to nie tylko pranie jej i suszenie w odpowiednich warunkach, zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na metce. Impregnaty do odzieży pozwolą również przedłużyć jej żywotność.

Impregnacja butów - zrób to prawidłowo!

Punktem wyjściowym Twojej pracy powinno być upewnienie się, że obuwie, które ma zostać zaimpregnowane jest czyste. Dotyczy to zarówno butów trekkingowych, które były np. eksploatowane podczas letnich wojaży, jak i innych, również tych wykonanych ze skóry licowej. Na tym etapie warto czyścić obuwie na sucho posługując się np. szmatką lub szczoteczką. Istotne jest tutaj dokładne pozbycie się zabrudzeń, jednak bez dopuszczania do sytuacji, w której woda miałaby dostać się do wnętrza obuwia.

Punktem wyjściowym powinno być tutaj sprawdzenie jaki preparat jest dedykowany do posiadanego przez nas obuwia. Jeżeli nie chcesz z różnych przyczyn sięgać po środek, który będzie dedykowany do konkretnego materiału - postaw na uniwersalny preparat od znanej marki. Takie impregnaty do obuwia, odzieży od znanego producenta pozwoli Ci uzyskać pożądane efekty. Warto również dokonać próby na małym i niewidocznym fragmencie obuwia. W zasadzie w większości przypadków impregnacja powoduje, że obuwie zmienia swój odcień w niewielkim stopniu na ciemniejszy. Jeśli nie jesteś zadowolony z rezultatu - warto wówczas wybrać inny preparat i przeprowadzić analogiczną próbę.

 

Impregnacja butów skórzanych pomoże Ci utrzymać je na długo w dobrym stanie

Impregnaty do obuwia przynoszą wiele korzyści - jak powszechnie wiadomo dobra materialne ulegają naturalnej eksploatacji i nie da się uniknąć tego procesu. Impregnacja pomaga w dużym stopniu w przedłużeniu cyklu życia posiadanych przez nas butów. Będzie także pomocna w tym, aby nasze obuwie stało się w dużym stopniu nieprzemakalne. To powinno w pełni wyjaśniać, dlaczego warto zainwestować w jakościowy impregnat, który będzie przeznaczony zarówno do obuwia wykonanego ze skóry jak i do butów przeznaczonych do wypraw górskich.

Dbanie o odzież i obuwie to podstawa nie tylko wśród entuzjastów idei less waste. Dzięki skutecznej impregnacji posiadane dobra mogą posłużyć Ci przez długi czas! Teraz, kiedy wiesz już jak impregnować buty - nie pozostaje Ci nic innego jak sięgnąć po sprawdzony impregnat do butów!