Na rynku pojawi się wkrótce prawdziwe cacko dla biegaczy – zegarek wykorzystujący technologię GPS
fit.pl
2006-10-17 00:00
Udostępnij
Zegarek dla biegaczy
Na rynku pojawi się wkrótce prawdziwe cacko dla biegaczy – zegarek wykorzystujący technologię GPS, która ma za zadanie m.in. precyzyjne wyliczenie prędkości biegu, przebytej odległości i położenia biegacza

Wszystkie te dane mają pomóc biegaczom i ich trenerom dokładną analizę treningu i osiągów. Jak zapewnia producent tego urządzenia - firma Casio – model Phys GPR 100 to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie zegarków Casio. To prawdopodobnie najmniejsze i najlżejsze na świecie urządzenie wykorzystujące technologie GPS

Technologia GPS – czyli globalne pozycjonowanie satelitarne, umożliwiające m.in. namierzanie różnego rodzaju obiektów została specjalnie dostosowana w tym zegarku do potrzeb biegaczy. Umożliwia on m.in. dokładny pomiar prędkości i przebytego dystansu nie tylko na bieżni, ale i na dowolnej trasie.

Oprócz klasycznego stopera, mierzącego czas z dokładnością do 1/100 sekundy, zegarek ma takie funkcje, jak mierzenia czasu okrążenia mierzenie dystansu do 999,99 km z dokładnością do 0,01km i prędkości, od 0 do 40 km/h z dokładnością do 0,1 km/h. Urządzenie to odmierza również tempo, wyświetla różnice między czasem zaplanowanym, a czasem przebytym i różnice dystansu planowanego do przebytego. Ustalanie przebytego dystansu jest możliwe właśnie dzięki technologii GPS.

Jakby tego było mało można też zapisywać bieżące położenie (do 100 punktów) według daty, czasu lub miejsca. Po ustawieniu jednego z zapisanych punktów, zegarek obliczy odległość jaka w danej chwili dzieli nas od tego miejsca - np. domu czy pracy.

Cała ta kosmiczna technologia mieści się w zegarku ważącym zaledwie około 64 g i mającym standardowe wymiary. Niestety trzeba za nią słono zapłacić – zegarek ma kosztować około 1500 zł.

www.fit.pl