fit.pl mobile logo

GETAWAY Festival – poznajmy gwiazdy polskiego outdooru

GETAWAY Festival zbliża się wielkimi krokami. Czekają na Was 3 dni przygody z outdoorem, sportem i podróżami w dniach 17 – 19 maja 2019 roku w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. W programie Festiwalu inspirujące spotkania z gwiazdami polskiego outdooru, pokazy filmów outdoorowych, warsztaty teoretyczne i praktyczne, zajęcia w terenie oraz mnóstwo atrakcji

GETAWAY Festival to spotkanie ludzi outdooru, miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, pasjonatów sportu i podróży. Podczas imprezy będzie można poznać kilkanaście niezwykłych Gwiazd, które opowiedzą o swoich pasjach, spełnionych marzeniach, zrealizowanych wyprawach, śmiałych i odważnych planach na przyszłość. Mamy nadzieję, że ich historie zainspirują Was do rozpoczęcia własnej przygody z outdoorem.

Oto Goście, którzy wystąpią na festiwalowej scenie:

Martyna Wojciechowska
Znana szerszej publiczności z programu podróżniczego „Kobieta na krańcu świata”, który realizuje już od 10-ciu lat. Podróżniczka z krwi i kości, miłośniczka motoryzacji, pisarka, reżyserka i spełniona mama. Laureatka Złotej Telekamery w kategorii Osobowość telewizyjna, Laureatka Złotej Nimfy za dokument „Ludzie duchy” na festiwalu w Monte Carlo. Obecnie Dyrektor Programowa kanału Travel Channel, a wcześniej Redaktor Naczelna „National Geographic” i „NG Traveler”. Martyna swoimi dokonaniami udowadnia, że niemożliwe nie istnieje. Jest pierwszą kobietą z Europy Środkowo-Wschodniej, która ukończyła najtrudniejszy na świecie rajd Dakar. Zdobyła najwyższe szczyty 7 kontynentów realizując swój projekt Korona Ziemi. Podczas GETAWAY Festival (dokładnie 18 maja) będziemy wspólnie z Martyną świętować jej 13 rocznicę zdobycia najwyższej góry świata – Mount Everestu. Przygotujcie się na dużą dawkę inspiracji.

Mateusz Waligóra
Podróżnik – zawodowiec, który trudni się w wyszukanych, oryginalnych, a zarazem ekstremalnych wyprawach. Na swoim koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, rowerowy samotny przejazd Canning Stock Route w Australii – najtrudniejszej drogi wytyczonej na Ziemi, samotny pieszy trawers Salar de Uyuni w Boliwii – największej pustyni solnej na świecie. W zeszłym roku zapisał się w historii jako pierwszy człowiek, który przeszedł samotnie i bez wsparcia z zewnątrz mongolską część pustyni Gobi. Wyróżniony na Kolosach 2019 w kategorii „Wyczyn Roku” i nominowany w 13. edycji konkursu Travelery również w kategorii „Wyczyn Roku”. Nie może być inaczej – na GETAWAY’u usłyszycie o wyprawie przez Gobi. Mateusz opowie o „Ciszy. W podróży między słowami”, a Wam z wrażenia zabraknie słów.

Kamila Kielar
Przedstawiamy podróżniczkę, dziennikarkę i fotografkę, w której drzemią niekończące się pokłady odwagi, energii, siły i wrażliwości. Wyprawy typu Adventure to jej drugie imię. Największą sympatią darzy niedźwiedzie, którym w razie spotkania lubi spojrzeć głęboko w oczy. W outdoorze siedzi już ładnych parę lat realizując wymagające, często samotne wyprawy na Północ. Przemierzyła rowerem Jukon w zimie, przeszła samotnie Pacific Crest Trail oraz poszukiwała niezwykłego gatunku niedźwiedzia w Kolumbii Brytyjskiej na samotnej wyprawie kajakowej. Właśnie za projekt „Biało na czarnym” Kamila otrzymała Kolosa 2019 w kategorii „Podróże” oraz „Nagrodę publiczności” za najlepszą prezentację. Jest także nominowana w kategorii „Podróż roku” w 13. edycji konkursu Travelery. Jej prelekcja to obowiązkowy punkt w programie. Po prostu trzeba tam być.

Michał Woroch
Podróżnik, fotograf i marzyciel. Organizator licznych projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których wybrał się do Mongolii, Indii, a nawet na Spitsbergen. Swoje prace i relacje z wojaży publikuje w prasie polskiej i zagranicznej. Otrzymał m.in. nagrodę Travelery 2018 w kategorii „Podróż Roku” i Kolosa 2019 w kategorii „Wyczyn Roku” za wyprawę Wheelchairtrip. Dwie Ameryki, dwóch chłopaków poruszających się na wózkach inwalidzkich, jeden samochód terenowy, 371 dni w drodze od Ziemi Ognistej po Alaskę i jeden cel, by udowodnić, że można pokonać trud podróży i przeciwności drogi będąc osobą niepełnosprawną. Jak silna może być pasja do podróżowania, wiara w swoje marzenia, chęć odkrywania świata i samego siebie? Przekonacie się przesuwając horyzont razem z Michałem.

Piotr Hercog
Człowiek wielu pasji podróżuje, wspina się, eksploruje jaskinie, ale głównie znany jest jako jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce. Wielokrotnie skosztował smaku zwycięstwa podczas Mistrzostw Polski, Pucharu Polski w imprezach na orientację czy Biegu Rzeźnika. Od 3 lat staje na najwyższym stopniu podium międzynarodowych ekstremalnych biegów ultra na świecie m.in. Baikal Ice Marathon, International Elbrus Race, Ultra Fiord Patagonia, Mount Everest Marathon czy Moab Endurance Run. Jak to jest być uzależnionym od wysiłku, mieć mocną głowę, radzić sobie z ekstremalnym wysiłkiem, a w końcu zwyciężać? Odpowiedź brzmi Hercog Mountain Challenge. Ciekawe czy na spotkaniu z Piotrem będziecie mogli usiedzieć na swoich miejscach.

Beata Choma
To kobieta wysokich lotów, członkini Aeroklubu Poznańskiego. Od 2006 roku startuje w zawodach balonowych polskich i zagranicznych, odnosząc wiele sukcesów. Jest obecną Balonową Mistrzynią Europy Kobiet. Na swoim koncie ma także zdobycie Balonowego Pucharu Świata Kobiet. Beata w Poznaniu przybliży Wam kulisy życia i pracy pilota balonowego w Indiach. Będzie odlotowo.

Krzysztof Jędrzejak
Surfer, instruktor surfingu i utalentowany fotograf od zadań specjalnych. Autor Baltic Surf Scapes. Lista odwiedzonych miejsc z deską surfingową i aparatem fotograficznym jest naprawdę imponująca: od Meksyku przez Maroko, Portugalię, Francję, Holandię, Danię aż po Islandię. Jego prace są nagradzane na prestiżowych międzynarodowych konkursach fotograficznych. Krzysiek wie najlepiej jak to jest przeżyć prawdziwy sztorm zarówno na morzu, jak i w życiu. Stoczył zwycięską walkę z chorobą nowotworową. Dzisiaj dalej realizuje swoje pasje, dzięki ogromnej sile, determinacji i motywacji. Ostatnio lubuje się w lodowatych wodach północy. Jak na surfera przystało podczas spotkania fala opowieści gwarantowana.

Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak
Poznaniakom znani jako właściciele słynnych kawiarni i restauracji Cafe La Ruina i Raj. Miłośnicy podróżowania, odkrywcy ciekawych i nowych smaków, autorzy książek podróżniczo-kulinarnych, które wydają na własną rękę. W czasie swojej ostatniej podróży spędzili 340 dni z dwójką małych dzieci na pokładzie kolorowego samochodu (na poznańskich blachach), pokonując 80 tys. km przez dwie Ameryki. Są nominowani w 13. edycji konkursu Travelery w kategorii „Podróż Roku”. Monika i Janek pokażą Wam jak wyglądają rodzinne podróże i Ameryki od kuchni (dosłownie i w przenośni).

Sonia Dudziak
Przed Wami kobieta grotołaz, członkini Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego. Mistrzyni Polski w Technikach Jaskiniowych zgłębi tajniki wyprawy eksploracyjnej badającej jaskinie w górach Prokletije w Czarnogórze. Czołówki mogą Wam się przydać, bo w czasie spotkania z Sonią będziecie zaglądać „Pod podszewkę gór przeklętych”.

Bartek Malinowski
Przewodnik górski, dużo czasu spędza w Himalajach Nepalu organizując tam wyprawy i trekkingi. Może się pochwalić przemierzaniem świata konno, na wielbłądach, słoniach, rowerze i własnych nogach - ten środek transportu najbardziej mu odpowiada. Pieszo pokonał m.in.  Łuk Karpat od Rumunii do Bratysławy - 2500 km oraz odcinek z Jakucka do Kalkuty w Indiach - 8000 km podążając śladami wielkiej ucieczki z sowieckiego łagru Witolda Golińskiego Long Walk Expedition. Ostatnio w ramach programu “Wielki Szlak Himalajski 2015-2019” wspólnie z Joanną Lipowczan przemierzył 2500 km trawersując Himalaje Nepalu, Indii i Kaszmiru. O dwóch etapach tej wyprawy i planach na ostatni 3 etap Bartek opowie na festiwalowej scenie.

Angelika Chrapkiewicz-Gądek
Podróżniczka łącząca dwa światy podwodny i górski. Inspiruje swoją historią, odważnymi marzeniami i burzeniem stereotypów. Od dziecka zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni, ale nie stanowi to dla niej przeszkody do pokonywania kolejnych wyzwań. Zdobywczyni Kilimandżaro, Gerlacha, Rysów i Mnicha – zrobiła to jako pierwsza osoba z taką niepełnosprawnością. Na pewno zarazi Was pozytywną energią, odwagą do działania, motywacją i szerokim uśmiechem.

Przyjdź na GETAWAY Festival, poznaj tych niesamowitych ludzi i ich niezwykłe historie.
Daj się zainspirować outdoorem i przygodą.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej i facebooku:
getawayfestival.pl
www.facebook.com/getawayfestival/

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl