fit.pl mobile logo

Judo - początek treningu

Plan treningowy "Judo - trening techniczny" przeznaczony jest dla osób uprawiających judo, dla osób, które chciałyby rozpocząć uprawianie judo oraz dla trenerów, instruktorów oraz nauczycieli wychowania fizycznego, którzy chcieliby włączyć elementy judo do swojego warsztatu pracy
Plan treningowy w prosty sposób przekazuje instrukcje dotyczące nauki poszczególnych elementów technicznych tej dyscypliny sportowej - sztuki walki. Każda jednostka treningowa zawiera film i opis

Judo jest wspaniałą dyscypliną ogólnorozwojową, która kształtuje niemal wszystkie zdolności motoryczne, takie jak: szybkość, zwinność, wytrzymałość, gibkość, siłę  a nade wszystko koordynację ruchową. Mogą ją uprawiać zarówno dzieci, jak i osoby dojrzałe i w starszym wieku. Oprócz znanych form "kontaktowych" występują w judo również formy ćwiczeń - "bezkontaktowe", które z powodzeniem mogą stanowić alternatywę dla powszechnie stosowanych form ruchowych - fitness. Poza walorami sportowymi judo posiada również walory użytkowe będąc skuteczną formą samoobrony, stosowaną zarówno przez indywidualne osoby jak formacje zbrojne.

Uwaga! Aby realizować treningi judo należy zachować szczególne środki ostrożności! Miejsce, w którym odbywają się treningi powinno być odpowiednio przygotowane: wyłożone elastyczną powierzchnią w postaci maty "tatami" lub szczelnie wyłożone materacami gimnastycznymi. Treningi powinien nadzorować instruktor lub nauczyciel wychowania fizycznego  który zadba o warunki bezpieczeństwa . Autor programu treningowego judo nie ponosi odpowiedzialności za uszczerbek na zdrowiu spowodowany ćwiczeniem w nieodpowiednich warunkach!

Rozgrzewka. Standardowa rozgrzewka ogólnorozwojowa, ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń dynamicznych, pobudzających cały układ mięśniowy, układ oddechowy i krwionośny.

1. Lekki truchcik
2. Krążenia ramion w przód z lekkimi wyskokami w górę
3. Krążenia ramion w tył z lekkimi wyskokami w górę
4. Skręty tułowia z wymachem ramion na boki
5. Skrętoskłony w pozycji stojącej
6. Krążenia tułowiem w prawą stronę
7. Krążenia tułowiem w lewą stronę
8. Krążenia biodrami w prawą stronę
9. Krążenia biodrami w lewą stronę
10. Krążenia kolanami do wewnątrz
11. Krążenia kolanami na zewnątrz
12. Krążenia prawą stopą
13. Krążenia lewą stopą
14. W podporze przodem wyrzuty nóg na przemian w tył
15. W podporze przodem wyrzuty nóg obunóż w tył
16. Klasyczne " pompki "
17. Japońskie " pompki " - " wślizgi "
18. Skłony na mm brzucha w leżeniu z nogami ugiętymi w kolanach
19. Leżenie przewrotne - przenoszenie nóg w tył za głowę,a następnie skłon do przodu
20. Skrętoskłony w pozycji siedzącej
21. Skłony do nóg wyprostowanych w kolanach w rozkroku
22. Wyskoki z przysiadu do wyprostu i do przysiadu
23. Przewroty w przód
24. Przewroty w tył
25. Przerzut bokiem
26. Pady w tył - koho - ukemi
27. Pady w bok - yoko - ukemi
28. Pady w przód z przewrotem - zempo - ukemi
29. Tandoku - renshu - naśladowanie ruchów technicznych judo bez partnera
30. Ćwiczenia z partnerem - uchi - komi

[-------]

Trening - część główna. Nauka rzutu przez biodro - o - goshi. Stań przodem do swojego partnera. Chwyć lewą ręką prawy rękaw bluzy partnera (on też powinien cię złapać). Wykonaj krótki krok do przodu ustawiając prawą nogę w wykroku między nogami partnera, ale w pewnej odległości od niego. Chwyć prawą ręką klapę bluzy partnera w okolicach jego klatki piersiowej. Wykonaj pociągnięcie (wychylenie) partnera poprzez ruch obydwu ramion do siebie tak, aby partner lekko pochylił się do przodu. Zrób przechwyt prawą ręką umieszczając ją głęboko pod jego lewą pachą, chwytając jednocześnie bluzę na plecach. Wykonaj głęboki zakrok lewą nogą tak, aby postawić ją między nogami partnera i jednocześnie odwrócić się do niego plecami. Wysuń biodro lekko w bok w prawą stronę. Ugnij nogi w kolanach i następnie lekko wynieś partnera w górę, aby opanować umiejętność utrzymywania równowagi podczas wykonywania rzutu. Wykonaj energiczny ruch rękoma w przód jednocześnie skręcając tułów i pochylając się do przodu. Kontroluj upadek partnera poprzez zejście ciałem w dół - ugięcie nóg w kolanach.

Możesz ćwiczyć ten sam element w drugą - przeciwną stronę wykonując ruchy analogicznie.Bartłomiej Cybuch

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl