fit.pl mobile logo


Przygoda z CrossFitem – jak ją zacząć?

 Bieganie, wyrzuty piłkami lekarskimi, pompki, brzuszki, przysiady, podciąganie na drążku, skakanie na skakance, chodzenie na rękach, a wszystko po to, by podnosić swoje możliwości fizyczne, przekraczać własne granice, cieszyć się zdrowiem i przy okazji także dobrą sylwetką. Gdzie znajdziemy między innymi taki zestaw ćwiczeń? Na treningu CrossFitu, podczas którego nigdy nie ma monotonii i rutyny, za to gwarantowany jest intensywny wysiłek, pot, łzy i duża dawka endorfin. Czy w takim razie CrossFit jest dla każdego? 


Strach ma wielkie oczy i wbrew pozorom CrossFit może zacząć uprawiać każdy – w dowolnym momencie, bez względu na poziom sprawności fizycznej i zaawansowania. Osoby, którym brakuje dobrej formy, siły i kondycji, trenując regularnie i pod okiem specjalistów, stopniowo je nabędą.

O co właściwie chodzi?

Czym jest CrossFit? Rodzajem aktywności fizycznej. Co jednak odróżnia go od innych form treningu? W tym przypadku podstawą są ruchy funkcjonalne, czyli takie, które towarzyszą nam każdego dnia, od rana do wieczora – chodzenie, bieganie, siadanie, wstawanie, kucanie, podnoszenie ciężkich przedmiotów czy noszenie zakupów. Poza ruchami funkcjonalnymi, treningi CrossFitowe wykorzystują ćwiczenia siłowe z obciążeniem zewnętrznym, ćwiczenia gimnastyczne z obciążeniem własnego ciała oraz ćwiczenia kondycyjne – kardio, takie jak bieg, wiosło czy skakanka. – CrossFit to ciągła zmienność ćwiczeń i niezwykle wysoka intensywność podczas treningu. Pozwala na wszechstronny rozwój oraz znaczne zwiększenie wytrzymałości i wydolności organizmu. Poprawia sprawność, siłę, mobilność stawów, kondycję, a także koordynację ruchową – mówi Maciej Kazimieruk, certyfikowany trener i właściciel Reebok CrossFit Poznań. Sport wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim na siłę naszego umysłu. To ciągły rozwój, zwalczanie własnych słabości i przełamywanie barier.

Zajęcia odbywają się w małych grupach, dzięki czemu trener jest wstanie pomóc każdemu ćwiczącemu. Niezwykle ważna jest także atmosfera panująca podczas treningu. Każdy uczestnik – zaawansowany czy nowicjusz – traktowany jest w ten sam sposób. Tworzy się społeczność, która wzajemnie się motywuje, dopinguje i wspiera podczas treningów.

Czas na pierwszy WOD

Jak zacząć przygodę z CrossFitem? – Spróbować może każdy, jednak dla osób początkujących najistotniejsza jest opieka wykwalifikowanego, profesjonalnego trenera. Pomoże on nam dobrać odpowiednie ćwiczenia, obciążenia, stopień trudności treningu i położy nacisk na prawidłową technikę – mówi Maciej Kazimieruk z Reebok CrossFit Poznań. Dzięki dostosowaniu treningu do naszego poziomu sprawności czy wieku, każdy może poznać CrossFit na własnej skórze i zrobić to w sposób bezpieczny, satysfakcjonujący oraz przynoszący efekty. – Wszystkim tym, którzy chcą zacząć przygodę z CrossFitem, być sprawni, szybcy, silni, a przede wszystkim zdrowi, proponujemy dwa rozwiązania na początek. Jednym z nich są jednorazowe, dwugodzinne zajęcia Intro, które wprowadzają klubowiczów w świat CrossFitu, przedstawiają ideę oraz strukturę treningową. Składają się one z części teoretycznej oraz praktycznej. Z kolei drugim rozwiązaniem jest czterotygodniowy cykl zajęć ON RAMP, który dostarcza dużą dawkę wiadomości dotyczących odpowiedniej techniki wykonywanych ćwiczeń, czy też sposobu odżywiania się. Ponadto, przygotowuje do wysiłku o dużej intensywności, pozwala na określenie celów treningowych i sposobów na ich realizację – dodaje Maciej Kazimieruk z Reebok CrossFit Poznań. 

Zajęcia trwają około godziny, rozpoczynają się solidną rozgrzewką, kończą rozciąganiem, a intensywny trening właściwy trwa około 20 minut. 

Niezwykle istotne jest to, by wybrać klub, w którym będziemy mieli zapewnioną opiekę profesjonalnego, doświadczonego i certyfikowanego trenera, który przede wszystkim uczy właściwej techniki, przez cały czas dba o bezpieczeństwo i poprawność wykonywanych ćwiczeń, a także motywuje do treningu i ciągłego przekraczania barier naszego organizmu. 

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl