fit.pl mobile logo

Adrianna Kaczmarek w drodze na kolejną Mr.Olympia!

Adrianna Kaczmarek – ambasadorka Olimp Sport Nutrition i jedna z najlepszych kulturystek w Polsce na kilkanaście tygodnie przeprowadziła się do Stanów. Poleciała walczyć tam o kwalifikację na najbardziej prestiżowe zawody kulturystyczne – Mr. Olympia.

Jako pierwsza reprezentantka Polski stanęła dwa lata temu na deskach Mr. Olympia w kategorii Bikini Fitness. Rok temu, choć kwalifikację zdobyła niemal w ostatniej chwili, powtórzyła swój sukces. Obydwie edycje Mr. Olympia ze względów epidemiologicznych nie odbyły się w kultowym Las Vegas. Teraz zawody wracają do domu, organizatorzy zapowiadają oprawę, jakiej jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Adrianna Kaczmarek chce ją zobaczyć i przeżyć wprost ze sceny.

Jak dostać się do Las Vegas?

Mr Olympia to najważniejsze zawody kulturystyczne, na które sama kwalifikacja jest nie lada wyzwaniem. Szczególnie dla zawodniczek z Europy. Bezpośrednią kwalifikację uzyskują zwyciężczynie konkursów IFBB PRO. Zawodniczki, które zajmą od drugiego do piątego miejsca otrzymują za swój start punkty. Trzy zawodniczki z największą ilością punktów, po zakończonym sezonie, otrzymują kwalifikację.

Dlaczego, więc zawodniczki z Europy mają trudniej? Ponieważ na naszym kontynencie odbywa się tylko kilka zawodów, dających kwalifikację na Mr. Olympia. O pierwsze miejsce walczą wówczas najlepsze zawodniczki z całej Europy, więc konkurencja jest bardzo duża. Jednocześnie nie mają one szansy w rywalizacji na punkty z dziewczynami ze Stanów, które mogą startować w zawodach nawet co tydzień a przez to zgromadzić nieporównywalnie więcej punktów decydujących o kwalifikacji.

Kulturystyczny American Dream

Nie bez powodu najważniejsze zawody kulturystyczne odbywają się właśnie w Stanach Zjednoczonych. To kraj, który żyje tym sportem, co widać też po wynikach – zawodnicy i zawodniczki ze Stanów są w ścisłej czołówce. Dlatego choć Ada będzie miała możliwość startować więcej i zbierać punkty, to zadanie wciąż nie jest łatwe.

Sezon startowy jest bardzo dynamiczny. Każde przygotowanie do wyjścia na scenę i start to mikro cykl, który obciąża organizm. Trzeba obserwować swoje ciało i na bieżąco reagować. Już przy pierwszym konkursie plany się zmieniły, bo finalnie wychodzę na scenę wcześniej niż początkowo zakładaliśmy. Start 06.07 w Teksasie!

Wyzwanie? Spakować się na trzy miesiące!

Startowanie w Stanach, pomimo wysokich kosztów (makijaż i fryzjer na zawody to koszt nawet 1500 $!) i rozłąki z rodziną ma swoje plusy. Choć wydaje się, że kuchnia amerykańska opiera się na fast foodach, to jednocześnie daje szerokie pole manewru.

To jedno z najlepszych miejsc pod kątem przygotowań do startów. Siłownie są niesamowicie wyposażone, a sklepy dobrze zaopatrzone. Są nawet już ugotowane bataty, które pokochałam w zeszłym roku, ale trzeba uważać – do wielu produktów jest dodany cukier. Wybieram tylko to, co dobrze znam – tam nie ma miejsca na zatrucie czy niestrawność. Dlatego też wszystkie suplementy przyjechały ze mną. Spakować się na dwa-trzy miesiące – to dopiero było wyzwanie!

Podczas pobytu w Stanach Ada będzie trenować na siłowni Iron Univeristy na Florydzie, a także w słynnej Metroflex Gym w Teksasie, na której swoją formę godną zwycięstwa w Mr. Olympia zbudował Ronnie Coleman. Cały #OlimpTeam trzyma kciuki, by to miejsce przyniosło sukces także Adzie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl