Kołodziejczyk wicemistrzem świata w kulturystyce!

Andrzej Kołodziejczyk wywalczył w Indiach srebrny medal mistrzostw świata w kulturystyce mężczyzn. To jego najlepszy życiowy wynik. Pracował nie niego ponad 20 lat! 
fit.pl
2011-11-10 00:00
Udostępnij
Kołodziejczyk wicemistrzem świata w kulturystyce!
Na koncie Kołodziejczyka znalazły się już pod rząd trzy czwarte miejsca mistrzostw Europy oraz srebro w minionym roku. W tym pojechał na mistrzostwa świata i zajął tam drugie miejsce.

Polak był najlepszy w pozach na klatkę piersiowa, mięśnie brzucha i ud. Jednak jurorzy zdecydowanie lepiej ocenili mięśnie najszersze grzbietu jego głównego konkurenta Ratislava Solara i to przeważyło szalę. Słowak został mistrzem świata, a Kołodziejczykowi przypadło zaszczytne drugie miejsce.

Teraz zawodnik chce zrobić sobie przerwę w startach, rozbudować mięśnie i wrócić na Arnold Classic 2012 i amatorską Mr Olimpię.

Drugi z naszych reprezentantów, Marcin Kosel zajął 5. miejsce. Dwie 7. lokaty przypadły w udziale Tomaszowi Błaziakowi w kategorii 70 kg i Markowi Olejniczakowi w kategorii +100 kg. Tegoroczni debiutanci na MŚ uplasowali się w środku stawki. Tomasz Lech zajął 10. miejsce w kategorii 100 kg, a w kategorii 90 kg na 15. miejscu znalazł się Tomasz Bobrowski.

kulturystyka.fit.pl