Popularne pompki to jedno z najprostszych ćwiczeń jakie można wykonać w domu. Jednak wbrew pozorom tu także liczy się technika. Zobacz jak zrobić prawidłowe pompki
fit.pl
2014-04-23 00:00
Udostępnij
Prawidłowe pompki klasyczne
Pompki są idealnym treningiem kształtującym mięśnie klatki piersiowej, barów, ramion oraz tułowia i brzucha. Największą ich zaletą jest jednak to, że można je wykonać dosłownie wszędzie i to bez żadnego sprzętu. A efekty? Poprawa kondycji i wytrzymałości oraz w zależności od intensywności treningu poprawa rzeźby lub zwiększenie masy mięśniowej.

Jest wiele sposobów ćwiczenia pompek. Można je robić na jednej ręce, z przyklaśnięciem lub ze złączonymi dłońmi. Zanim jednak aż tak utrudnisz sobie zadanie sprawdź czy potrafisz wykonać poprawnie klasyczną pompkę.

Jak zrobić pompkę klasyczną?
  • Połóż się na brzuchu. Dłonie rozstaw na szerokość barków i unieś się do góry opierając ciężar ciała wyłącznie na palcach stóp i dłoniach.
  • Zwróć uwagę by kręgosłup był idealnie wyprostowany.
  • Napnij mięśnie brzucha i pośladki.
  • Pompki wykonaj opuszczając i unosząc ciało jedynie przez ugięcie ramion.
  • Opuszczając się zadbaj o to by klatka piersiowa dotknęła podłogi, ale ciężar ciała cały czas spoczywał wyłącznie na rękach i stopach.Zobacz także:


www.kulturystyka.fit.pl