fit.pl mobile logo

Prawidłowe pompki klasyczne

Popularne pompki to jedno z najprostszych ćwiczeń jakie można wykonać w domu. Jednak wbrew pozorom tu także liczy się technika. Zobacz jak zrobić prawidłowe pompki
Pompki są idealnym treningiem kształtującym mięśnie klatki piersiowej, barów, ramion oraz tułowia i brzucha. Największą ich zaletą jest jednak to, że można je wykonać dosłownie wszędzie i to bez żadnego sprzętu. A efekty? Poprawa kondycji i wytrzymałości oraz w zależności od intensywności treningu poprawa rzeźby lub zwiększenie masy mięśniowej.

Jest wiele sposobów ćwiczenia pompek. Można je robić na jednej ręce, z przyklaśnięciem lub ze złączonymi dłońmi. Zanim jednak aż tak utrudnisz sobie zadanie sprawdź czy potrafisz wykonać poprawnie klasyczną pompkę.

Jak zrobić pompkę klasyczną?
  • Połóż się na brzuchu. Dłonie rozstaw na szerokość barków i unieś się do góry opierając ciężar ciała wyłącznie na palcach stóp i dłoniach.
  • Zwróć uwagę by kręgosłup był idealnie wyprostowany.
  • Napnij mięśnie brzucha i pośladki.
  • Pompki wykonaj opuszczając i unosząc ciało jedynie przez ugięcie ramion.
  • Opuszczając się zadbaj o to by klatka piersiowa dotknęła podłogi, ale ciężar ciała cały czas spoczywał wyłącznie na rękach i stopach.Zobacz także:


www.kulturystyka.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl