fit.pl mobile logo


Zimowe podróże - w jaki sposób spędzić ferie zimowe?

Nieważne, czy marzysz o ekstremalnych zjazdach na nartach, zabawie rodzinnej czy romantycznym weekendzie we dwoje - na każdy zimowy urlop znajdzie się odpowiedni ośrodek narciarski. Jak wynika z badania przeprowadzonego dla Avis, jednej z wiodących na świecie marek wynajmu samochodów, trzy najlepsze kurorty narciarskie w Polsce to Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba. Zanim jednak odwiedzimy ulubiony kurort, warto zadać sobie pytanie – w jaki sposób spędzić ferie zimowe? Rodzinnie, romantycznie, a może aktywnie na stoku?

Na narty we dwoje: romantyczny urlop zimowy

Wyjątkowe zdjęcia ze szczytu Matterhornu zapewnią wspomnienia jeszcze przez długi czas po powrocie z zimowych wakacji. Najwyżej położony teren narciarski w Alpach uważany jest za jedną z najlepiej rozwiniętych i największych aren narciarskich na świecie i zachwyca około 360 km tras zjazdowych. Pary mogą zaznać kulinarnych rozkoszy w licznych górskich restauracjach i schroniskach, do których można dojechać jednym z wielu dostępnych samochodów wynajmowanych przez Avis.

20 śnieżnych tras na położonym na wysokości 2600 metrów terenie narciarskim Zugspitze jest szczególnie odpowiednie dla par, które nieczęsto bywały w dużych ośrodkach narciarskich. Do miejsc noclegowych, które zazwyczaj znajdują się daleko od stoków, można łatwo dotrzeć samochodem typu SUV.

Tydzień z rodziną: zimowa zabawa na śniegu dla starszych i młodszych

Wyjazd na narty z dziećmi musi być dobrze zaplanowany. Warto wcześniej zwrócić uwagę na kilka kwestii, jak na przykład to czy ośrodki narciarskie są przystosowane dla dzieci, czy posiadają w ofercie szkółki narciarskie, czy wyciągi są dostosowane dla najmłodszych, a trasy stosunkowo łatwe i bezpieczne lub czy są przewidziane dla nich dodatkowe atrakcje?

Zaledwie trzy godziny podróży wynajętym samochodem z lotniska we Frankfurcie znajduje się ośrodek narciarski w Schwarzwaldzie w Badenii-Wirtembergii, który nie jest nadmiernie oblegany przez turystów. To miejsce zapewni relaksującą atmosferę dla każdego, kto szuka spokojnych i rodzinnych wakacji. Narciarze mogą spodziewać się wielu wrażeń na trasach zjazdowych dla początkujących i zaawansowanych.

W Grächen w Valais w Szwajcarii znajdziemy stoki i wyciągi przygotowane z myślą o najmłodszych narciarzach. Liczne szkółki narciarskie i parki dla dzieci przysposobią każdego nowicjusza do jazdy po 44 km doskonale przygotowanych stoków. W odpowiednim, wypożyczonym samochodzie trasa z lotniska w Zurychu lub Genewie prowadzi przez spokojne krajobrazy Szwajcarii.

Polskie góry również oferują zimą wiele atrakcji dla turystów. Rodzinny ośrodek narciarski w Białce Tatrzańskiej to 26 tras zjazdowych, które są dobrze oświetlone i dlatego można z nich korzystać do godz. 22.00. W badaniu na zlecenie Avis, Białka Tatrzańska została sklasyfikowana na 4. miejscu w rankingu najlepszych kurortów narciarskich w Polsce. Do tej zimowej wioski można łatwo dotrzeć wynajętym autem, na przykład z Zakopanego lub Krakowa, aby na miejscu odkryć tor do snowtubingu, czyli zjazdu na oponach po specjalnie przygotowanym stoku, oraz inne atrakcje dla dużych i małych.

Czysta frajda: narty dla miłośników sportu

Doświadczeni miłośnicy sportów zimowych na pewno będą doskonale bawić się w jednym z najlepszych parków zimowych w Niemczech w Spitzingsee-Tegernsee. Czy to na Rosskopf, czy na długiej czarnej trasie Grünsee - ten teren narciarski oferuje wiele niespodzianek dla fanów białego szaleństwa.

Tereny narciarskie pomiędzy Davos i Klosters, oddalone zaledwie dwie godziny drogi wynajętym autem od lotniska w Zurychu, przyciągają do tego regionu każdego miłośnika narciarstwa. Slalom równoległy na Parsenn i slalom gigant na Jakobshorn dostarczą upragnionej dawki adrenaliny, a nawet dadzą możliwość sfilmowania własnego przejazdu.

Zimowa stolica Polski, Zakopane, sklasyfikowane w badaniu Avis na 1. miejscu, oferuje dostęp do wielu ośrodków narciarskich w cenie niższej od pobytu w Alpach. Na Nosalu, Harendzie, Szymoszkowej i Kasprowym Wierchu, miłośnicy adrenaliny mogą szusować na trasach o łącznej długości ponad 32 km. Z lotniska w Krakowie można komfortowo dotrzeć do wspomnianych miejsc, korzystając z wynajętego samochodu. Jak podkreślają specjaliści Avis, aby zapewnić sobie dostępność preferowanego pojazdu, lepiej dokonać rezerwacji z maksymalnie dużym wyprzedzeniem.

Mobilność - bezpieczna, indywidualna i elastyczna

Transport w dzisiejszych czasach powinien dawać przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, samodzielności i elastyczności. „Podróżujący chcą sami decydować, dokąd oraz z kim pojadą, a naszym zadaniem jest dostosować się do ich potrzeb. Oferujemy możliwość bezpłatnej zmiany lub anulowania wynajmu, nawet z krótkim wyprzedzeniem, oraz dbamy o bezpieczeństwo czyszcząc i dezynfekując samochody" - podkreśla Sascha Hümmerich, dyrektor generalny Avis Budget Group na Polskę, Czechy, Austrię i Szwajcarię.

Wypożyczalnia samochodów Avis ma odpowiednią propozycję dla każdego zimowego turysty. Przestronne i komfortowe auta z dużą ilością miejsca bagażowego to doskonały wybór na długie wyjazdy narciarskie. Ponadto samochód jest i pozostaje jednym z najbezpieczniejszych środków transportu, ponieważ sami możemy decydować kiedy, z kim i dokąd podróżujemy. Obietnica Bezpieczeństwa Avis gwarantuje również, że pojazdy są dokładnie czyszczone i dezynfekowane przed kolejnym wynajmem. Dzięki temu klienci mogą zarezerwować i prowadzić samochód bez zbędnych wątpliwości. To zobowiązanie jest również dowodem starań firmy w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa każdemu klientowi i pracownikowi oraz możliwości zmiany lub anulowania przedpłaconej rezerwacji na krótko przed rozpoczęciem zimowego urlopu.

Co istotne, Avis zrzeka się wszelkich opłat w przypadku zmiany lub anulowania przedpłaconej rezerwacji pojazdu do 24 godzin przed dniem wynajmu w Europie. Klienci otrzymują pełny zwrot pieniędzy wypłacony bezpośrednio na ich konto bankowe. Aby zapewnić najwyższe standardy, wypożyczalnia wprowadziła również Obietnicę Bezpieczeństwa Avis. Oznacza to, że po każdym wynajmie samochody są czyszczone i dezynfekowane. Avis udoskonalił również wszystkie protokoły dezynfekcji, zapewnia środki ochrony osobistej dla pracowników oraz wprowadził osłony na stanowiskach wynajmu. Z kolei dzięki pakietowi Avis Inclusive klienci są w pełni ubezpieczeni, nie muszą płacić udziału własnego jeśli dojdzie do nieoczekiwanego zdarzenia na drodze oraz otrzymują bezpłatną pomoc drogową klasy premium.

Avis zadbał również o maksymalne usprawnienie procedury wynajmu. „Nasza odprawa online Digital Check-in sprawia, że wynajem pojazdów jest szybszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy. Na przykład, klienci mogą przekazać informacje o swoim prawie jazdy jeszcze przed przybyciem do wypożyczalni, co ogranicza niepotrzebny kontakt między pracownikami a klientami i skraca czas oczekiwania" - dodaje Hümmerich.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl