Dieta na płaski brzuch: jak szybko zgubić „oponkę”?

Wiele osób boryka się z problemem, jakim jest odstający brzuch. Często schudnięcie z tej części ciała okazuje się niezwykle trudne i czasochłonne. Czy istnieją sposoby na szybkie pozbycie się tak zwanej oponki? Jak cieszyć się pięknym, płaskim brzuchem na wakacje z zachowaniem zdrowia i bez efektu jojo?
2021-12-10 00:00
Udostępnij
Dieta na płaski brzuch: jak szybko zgubić „oponkę”?

Jak szybko schudnąć z brzucha?

W internecie znaleźć można wiele ćwiczeń na brzuch. Są one dobrym wyborem, jednak należy pamiętać, że pozwalają jedynie na wyrzeźbienie tej partii ciała. Chudnięcie obejmuje bowiem całe ciało. Z tego powodu warto połączyć ćwiczenia z odpowiednią dietą. W ten sposób można zgubić tkankę tłuszczową ze wszystkich części ciała, w tym także z brzucha. Dodatkowe ćwiczenia pozwalają natomiast na wzmocnienie mięśni, dzięki czemu sylwetka staje się smukła i atrakcyjna.

Problemy ze wzdęciami a odstający brzuch

Czasem problemem może być nie tyle nadmierna masa ciała, ile wzdęcia powodowane niewłaściwą pracą układu pokarmowego. Wówczas dochodzi do „wypychania” brzucha. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem okazuje się postawienie na odpowiednią dietę. Jeśli nie chcesz samodzielnie komponować takich posiłków, możesz zdecydować się na catering. Doskonałym wyborem jest np. dieta balance od firmy Nice To Fit You. Obejmuje ona składniki, które pozwalają na ustabilizowanie pracy jelit, eliminując uciążliwe wzdęcia i inne problemy trawienne.

Dieta na płaski brzuch powinna ograniczać węglowodany proste. Konieczne okazuje się także picie odpowiedniej ilości wody, która przyspiesza procesy metaboliczne. Warto liczyć kalorie, by nie przekroczyć swojego dziennego zapotrzebowania. Im więcej ćwiczysz, tym więcej możesz zjeść. Z tego powodu odpowiedniej diecie powinna towarzyszyć aktywność fizyczna.

Zasady chudnięcia z brzucha

Jeśli chcesz schudnąć z brzucha, warto przestrzegać odpowiednich zasad. W ten sposób można zgubić zbędne kilogramy szybko, bez efektu jojo. Mowa tu o takich regułach jak np.:

  • stawianie na produkty bogate w błonnik,
  • picie odpowiedniej ilości wody,
  • ograniczenie węglowodanów prostych,
  • praktykowanie regularnej aktywności fizycznej,
  • zrezygnowanie z fast foodów, słodyczy i przetworzonej żywności,
  • liczenie kaloryczności posiłków.

Warto zrezygnować m.in. z białego pieczywa czy makaronu. Znacznie lepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na produkty pełnoziarniste. W diecie powinny pojawić się także warzywa. Warto stawiać na składniki łatwostrawne, które nie powodują wzdęć.

Najważniejsze jest pamiętanie o odpowiedniej kaloryczności posiłków spożywanych w trakcie dnia. Jeśli nie wiesz, jakie jest twoje zapotrzebowanie energetyczne, możesz skorzystać z internetowych kalkulatorów lub udać się do dietetyka. Jeśli ćwiczysz, możesz spożywać posiłki o większej kaloryczności. Z tego powodu przed rozpoczęciem zdrowej diety na płaski brzuch lub zdecydowaniem się na catering dietetyczny warto sprawdzić, ile powinna wynosić dzienna kaloryczność posiłków.